Dla ciebie nawet

Dla ciebie nawet... zjadłbym robaka

Dla ciebie nawet... posprzątałbym swój pokój

Dla ciebie nawet... ukradłbym gwiazdkę z nieba

Dla ciebie nawet... zabiłbym

Naczelnik wydziału kryminalnego policji zostaje zamordowany w brutalny sposób. Jego podopieczni rzucają się w wir śledztwa, aby znaleźć sprawcę. Szczególnie zależy na tym Markowi Barczyńskiemu, który za wszelką cenę pragnie odkryć prawdę. Na co dzień zmaga się z chorobą córki i wiecznym brakiem pieniędzy na jej leczenie. Pomoc oferuje tajemniczy Alfa, ale cena za nią na zawsze odmieni los policjanta.

Rozpoczyna się rozgrywka, w której policjant przekracza granice prawa, a etos i empatia ustępują przed bezwzględnością i brutalnością.

Mięsisty, przepojony autentyzmem kryminał stworzony przez policjanta wydziału kryminalnego, który wie, jak jest naprawdę.

Krystian Stolarz - policjant wydziału kryminalnego, magister prawa, sportowiec amator i miłośnik książek. Prowadzi na Instagramie konto @policjant_czytaipisze, na którym promuje czytelnictwo i recenzuje książki. Dla ciebie nawet jest spełnieniem marzenia o wydaniu własnego kryminału - z dbałością o autentyzm języka, atmosfery panującej w policji i szczegółów śledztwa.

Informacje dodatkowe o Dla ciebie nawet:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-02-13

Kup książkę Dla ciebie nawet

Dla ciebie nawet - opinie o książce

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2024-09-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

I kolejne moje odkrycie. Krystian Stolarz. Gliniarz z doświadczeniem, który widział chyba wszystko w policyjnej robocie, postanowił samemu napisać kryminał. Jest to trafne i dobre postanowienie, przynajmniej z punktu widzenia czytelnika, mojego punktu. Przebojem na rynek czytelniczy wchodzi Krystian Stolarz a ten przebój ma tytuł „Dla ciebie nawet”. Przebój to niezbyt trafne określenie ale nie mogłem znaleźć innego. Jest to powieść inna i niespotykana w zasadzie na naszym rynku czytelniczym. Moim zdaniem, powieść, którą powinien przeczytać przede wszystkim niejeden autor poczytnych kryminałów, gwarantuję, że wiele dowie się o psich emocjach. Bo właśnie autor przede wszystkim skupia się na emocjach towarzyszących policjantom w różnych sytuacjach. A emocje to zachowania i słowa. Wulgaryzmów jest tu co nie miara, dowcipów z pogranicza choroby psychicznej bez liku a spożywanie posiłku przy spalonym aucie z wkładką w postaci człowieka jest normą. Policja to nie perfumeria czy dom dla grzecznych panienek. To burza emocji różnorakich i potrzebujących ujścia, czasem kosztem najbliższych. Burza emocji, gdzie gliniarza cisną „najmądrzejsi” przełożeni a z drugiej strony napierają bezwzględni chłopcy z miasta a w domu czeka ciężko chora ukochana kilkuletnia córka. Ale do rzeczy. Powieść napisana z punktu widzenia Policjanta. Główny bohater nie jest idealny, popełnia błędy a nawet bierze kasę z miasta na leczenie chorej córki. Stara się być wierny swojej odznace ale nie może pogodzić jednego z drugim i przesuwa granice swojej moralności. Obserwujemy środowisko policyjne z jego brudem, pogoni za awansem po trupach, środowisko często wrogie i nieufne nawet wobec siebie, wynikające ze zwykłej zazdrości, której jest pełno w każdej mundurowej formacji. Widzimy jak stado rzuca się aby znaleźć zabójcę swojego szefa, jak inne biurokratyczne stado z wojewódzkiej pozoruje pracę. Czytelnik nie znajdzie tu popisowych akcji gliniarza brawurowo rozwiązującego zawiłą intrygę. Nie ma tu opisów pogody ani szczęścia. Bo nie o tym jest debiut autora. Przede wszystkim usiłuje pokazać granicę, której gliniarz przekroczyć nie powinien.

Avatar użytkownika - booksitsmypassio

Data premiery : 13.02.2024r

#współpracareklamowa

#booktour

Opis książki :

Dla ciebie nawet… zjadłbym robaka

Dla ciebie nawet… posprzątałbym swój pokój

Dla ciebie nawet… ukradłbym gwiazdkę z nieba

Dla ciebie nawet… zabiłbym

" Gdy wysyłał wiadomość, miał łzy w oczach. Żadna wymówka nie miała znaczenia. Rozczarowanie córki było bólem, który wypalał blizny na jego sercu. Jak mogło jeszcze bić, skoro jego służba raniła je nieustannie?"

Śmierć naczelnika wydziału kryminalnego, sprawia, że wszystkie jednostki stają na głowie aby znaleźć winnego.

Główny bohater Marek Barczyński, policjant z wieloletnim stażem i przyjaciel naczelnika z zaciekłością wściekłego psa stara się znaleźć zabójcę, obserwujemy również jego walkę o życie i zdrowie córki.

Rak powraca, a pieniędzy na leczenie brak.

Zbiórki i pomoc najbliższych jest kroplą w morzu.

Marek nawiązuje kontakt z tajemniczym Alfą, który oferuje pomoc finansową w leczeniu córki, ale nie za darmo.

A cena jaką będzie musiał zapłacić Barczyński będzie wysoka.

Autor tym debiutem postawił sobie poprzeczkę bardzo wysoko, mam nadzieję, że dalsza przygoda w pisarskim świecie będzie na równym poziomie a nawet i wyżej.

Wracając do tematu, w książce obserwujemy wewnętrzną wojnę bohatera, który aby osiągnąć cel, zmuszony jest do przekroczenia wszystkich możliwych granic. Jednocześnie obserwujemy zmagania kolegów w rozwiązaniu zagadki śmierci naczelnika.

Poznajemy tajniki pracy w policji.

Historia pełna slangu policyjnego ( z wyjaśnieniami), brutalności, przemocy i wulgaryzmów.

Po tej książce, każdy inny kryminał będzie podrzędny.

Gorąco polecam.

Książka przeczytana dzięki udziałowi w booktour

#książkoweimpresje #ewelabook #polskiebookstagramy #bookstagrampl

Avatar użytkownika - Ksiazkolandia
Ksiazkolandia
Przeczytane:2024-06-16,

Kawał dobrego kryminału napisanego przez policjanta. Mamy brutalnie zamordowanego naczelnika policji. Mamy wściekłych policjantów, gotowych odnaleźć sprawcę za wszelką cenę i każdym sposobem - legalnym lub nie. Mamy wyraziste postaci, ludzi którzy nie żyją w próżni, ale mają rodziny, problemy, radości i smutki.

Jeden z policjantów Marek Barczyński nazywany Barym, toczy wyścig z czasem o życie swojej córeczki. Dziewczynka przeszła już raz koszmar chemioterapii, na który poszły wszystkie oszczędności i zaciągnięte kredyty, lecz choroba nie daje za wygraną. Zbiórki prowadzone na różnych kontach nie zaspokoją finansowo leczenia i Bary już nie ma pomysłu co może jeszcze zrobić by ratować dziecko. Na jego drodze staje tajemniczy Alfa oferujący pomoc, ale przecież w życiu nie ma nic za darmo. Bary, który kiedyś z bratem, a obecnie z córeczką uwielbiał grać w grę "dla ciebie nawet..." staje przed moralnym dylematem. Czy dla życia dziecka będzie gotów poświęcić swoją uczciwość gliniarza?

Świetna treść, świetne dialogi, doskonale się czyta.

A ja miałam ogromną przyjemność spotkać się z autorem na Targach i zdobyć dedykację w książce.

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

„Dla ciebie nawet” autorstwa Krystiana Stolarza, to kryminał, w którym poznajemy historię Marka Barczyńskiego. Jest on policjantem, który w swoim życiu, musi się zmierzyć z najtrudniejszymi wyborami. Jego przełożony zostaje zamordowany, a on sam podejmuje się prowadzenia śledztwa. Jednocześnie toczy walkę o zdrowie swojej córki, która cierpi na nieuleczalną chorobę. W akcie desperacji zgadza się on na współpracę z tajemniczym Alfa, który obiecuje mu pomoc… ale nie za darmo. Marek w ramach zapłaty musi wykonywać pewne zadania, które wymagają od niego przekroczenia granic prawa i moralności.

Autor, który sam jest policjantem wydziału kryminalnego, pokazuje nam prawdziwe oblicze tej profesji. Nie ma w niej miejsca na romantyzm, idealizm czy heroizm. To brutalna, realistyczna, a czasem wręcz cyniczna opowieść o ludziach, którzy codziennie stawiają czoła przemocy, korupcji, różnego rodzaju zbrodni i własnym słabościom. To także historia o wielkiej ojcowskiej miłości, poświęceniu i lojalności. O tym, co jesteśmy w stanie zrobić dla tych, których kochamy najbardziej.

Kryminał trzyma w napięciu, akcja jest wartka, a fabuła jest zaskakująca i pełna nieoczywistych zwrotów akcji. Bohaterowie nie są czarno-biali, budzącą emocje, a każdy z nich ma swoje ukryte motywy i dylematy. Styl pisania Autora jest prosty, bez zbędnych ozdobników, ale zarazem bardzo sugestywny i poruszający. Autor nie szczędzi nam brutalnych scen ani kontrowersyjnych tematów. Nie ma tu miejsca na poprawność polityczną, ani na litość. Jedyne, co męczyło mnie podczas lektury to liczne wulgaryzmy, których na co dzień nie używam. Jednak w przypadku tej książki, wybaczam i przymykam oko, gdyż dodaje to całości autentyczności 😉.

„Dla ciebie nawet” to kryminał, który nie pozwala się oderwać od lektury 🕵🏻 . Zmusza do refleksji nad własnymi wartościami, zasadami, i granicami. Nie pozostawia obojętnym! Polecam ją wszystkim miłośnikom autentycznych, mocnych i poruszających kryminałów.

Na końcu pragnę podziękować Autorowi @policjant_czytaipisze za wyśmienity kryminał oraz pogratulować spełnionego marzenia. Czekam na kolejne książki!

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @proszynski_wydawnictwo @proszynski.emocje (współpraca reklamowa) 🩷.

„Marek czuł sie jak w ciasnej jaskini, w której kazdy krok powodował
bolesne otarcia i siniaki, a wyjscia nie
byto widać…”

Co jesteś w stanie zrobić dla śmiertelnie chorego dziecka?
Gdzie jest granica pomiędzy zdradą siebie, a działaniem w słusznej sprawie?
A może po prostu nie ma innego wyjścia?
Ale.
Sprzedając samego siebie musisz jednak pamiętać, że wszystko, to co masz możesz stracić...
Rodzinę…
Pracę…
Siebie…
A może nawet życie.

Książka „Dla Ciebie wszystko”, to historia policjanta, oddanego służbie, ale też ponad wszystko oddanego rodzinie.
Poznajemy prawdziwe realia pracy w tym zawodzie i jak możemy stwierdzić, niestety nie ma możliwości, żeby policjant nazwał swoją pracę, tylko pracą. To jest oddanie, częste przedkładanie „jej” ponad najbliższych, kłamstwa w dobrej sprawie, niebezpieczeństwo, codzienne życie na krawędzi swoich fizycznych i psychicznych sił, ale i zmierzenie się z tymi najbardziej przerażającymi elementami jak morderstwa , zwłoki i wszystko, co jest z tym związane.

Pewnej nocy, w brutalny sposób zostaje zamordowany przełożony głównego bohatera. Od teraz jego celem i całej komendy, jest odnalazienia i ukaranie mordercy. Jednocześnie sam walczy, o życie chorej córeczki, robiąc wszystko by ją ratować.
Ale czy zrobi dla niej na prawdę WSZYSTKO?
O tym musicie przekonać się sami.

Świetna książka. Świetnie przedstawieni i opisani bohaterowie, zarówno ci pozytywni, jak i ci najgorsi z najgorszych. Napięcie, które nam towarzyszy, kiedy my towarzyszymy w jego historii głównemu bohaterowi, to istny rollercoaster wrażeń, tych pozytywnych, ale i tych najgorszych i najbardzej przerażających.

Czytając „Dla ciebie nawet” miałam wrażenie, że przeżywam, wszystko to, co przeżywają bohaterowie razem z nimi i na prawdę niekiedy miałam wrażenie widzieć to wszystko, co i z czym muszą się zmagać będąc policjantami, ale też mordercami. Teraz rozumiem mojego tatę, który spędziwszy ponad pół życia w ten sposób, nie pozwolił mi wybrać akurat tej drogi.
Nie mniej jednak, całe życie fascynowała mnie ta „branża”, jej blaski i cienie, jej pozytywy i negatywy, napięcie, niebezpieczeństwo, odwaga i właśnie spędzając czas z tą książką, mogłam przenieść się w TO życie, choć na chwilę. Ale patrząc na to, z czym musiał się zmierzyć sam bohater, zostać na dłużej, na pewno NIE.
Reasumując. Świetna książka, świetnie poprowadzona fabuła i na prawdę świetny debiut. Czekam na więcej Panie Krystianie, bo oddając swoje życie służbie, na pewno ma Pan jeszcze wiele do opisania!

Aaaa i zakończenie - Sztos!

Avatar użytkownika - ubookmi
ubookmi
Przeczytane:2024-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ostatnio nie często sięgam po debiuty, ale o "Dla ciebie nawet" było na tyle głośno, że zdecydowałam się ją przeczytać. Wyobrażacie sobie coś bardziej autentycznego od policjanta wydziału kryminalnego piszącego książkę o własnej pracy?
Zacznę od tego, że ta pozycja to wielkie kombo tematyczne. Znajdziecie tu mnóstwo detali dotyczących pracy na komendzie, ścigania przestępców, solidarności w świecie policjantów, ale także choroby i cierpienia, miłości i zasad moralności.
Już od początku książki czytelnik otrzymuje rykoszetem w postaci prologu, który autentycznie wbija w ziemię, jednakże wydaje się być trochę oderwany od treści książki. Nic bardziej mylnego. Zakończenie jest przysłowiową wisienką na torcie, łączącą wszystkie wątki i wyjaśniającą, co autor miał na myśli na samym początku tej niezwykłej historii.
Krystian Stolarz jako kryminalny potrafił bez zbędnych ceregieli ukazać realizm pracy policji. Użył zwrotów, skrótów myślowych, które tylko osoba doświadczona i od lat będąca częścią tego świata mogła wykorzystać. Żaden laik by nie napisał tak prawdziwej i obrazowej w treści książki, nie będąc częścią tej społeczności.
W książce ukazane są dwa różne światy. Jeden to ten toczący się na komendzie, wśród solidarnych policjantów, chcących jak najszybciej dorwać mordercę jednego z nich, drugi napisany z perspektywy ojca, walczącego o życie ukochanej córki, gotowego zrobić wszystko. Nawet wbrew własnej moralności. Czytając tą historię niejednokrotnie myślałam, że zachowałabym się dokładnie tak samo. Sprzedałabym duszę diabłu, gdyby to mogło dać chociażby kilka dodatkowych dni życia mojego dziecka. Taka jest właśnie ta książka, niezwykle obrazowa i wpływająca na myśli czytelnika.
Sięgając po "Dla ciebie nawet' spodziewałam się kryminału krwawego, mocnego, w którym autor nie patyczkuje się z czytelnikiem. Nie wiedziałam, że będzie to również opowieść, która przeora mnie emocjonalnie, wyciśnie łzy i będzie łamała serce. Dylemat jaki autor podjął w książce jest przeolbrzymi, ukazujący moralność z różnych stron. To tak, jakby obracać medal i widzieć jego dwie strony.
Ta książka mną wstrząsnęła. Na pewno pozostanie w pamięci na długo i zdecydowanie zasługuje na miano najlepszej przeczytanej w tym roku.
Mam nadzieję, że nie jest to ostatnia książka autora i liczę, że zakończenie zwiastuje nadchodzącą kontynuację.

Avatar użytkownika - pajkaaczyta
pajkaaczyta
Przeczytane:2024-02-11,

Ten pan byl znaleziony przypadkiem .

Jaka mialam radosc ,ze szukuje sie u niego debiut.

Debiutancka historia mozna by powiedziec,ze z zycia wziete 🙂

Udalo sie dostac do grupy recenzentow i wiecie co . . . ⁉️

Moglam przemyslec na co sie zgadzam ‼️

W tej ksiazce sa zawarte takie emocje ,ze do tej pory mam gesia skorke . SERIO

Niema co tu duzo sie rozpisywac ,poprostu jesli chcesz miec ciarki na calym ciele , to bardzo polecam ‼️

@policjant_czytaipisze @proszynski_wydawnictwo

@proszynski.emocje #dlaciebienawet #krystianstolarz #proszynski_wydawnictwo

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wowwww…jestem ogromnie zaskoczona debiutanckim kryminałem autora.
W tej powieści mamy nie tylko autentyczne dochodzenie brutalnego zabójstwa,ale również walkę z sobą samym w imię zdrowia córki.

🔥Ciężko potępić nieodpowiednie zachowanie Marka-przejście na stronę przestępców spowodowane przez chorobę ukochanej córki.Dla dziecka zrobi się wszystko!!!Wiem to z autopsji.Gdy dziecko cierpi,chce się mu oddać wszystko-nawet gwiazdkę z nieba.Życie na przykładzie naszego bohatera pokazuje,że miłość do rodziny jest ponad wszystko.Serce łamie się na kawałki gdy czytałam o strachu,łzach i cierpieniu córki Marka…

🔥Jest to świetny kryminał w którym świat przestępczy miesza się z policyjnym.Dodatkowo dodanie do tekstu terminologi policji czyni lekturę bardziej autentyczną.Niektóre znaczenie słów musiałam przeczytać na dole strony w którym jest używane w tekście.
🔥Odkrywanie całej prawdy było bardzo emocjonujące.W żaden sposób nie można przewidzieć fabuły,co sprawia,że czyta się książkę w wielkim zainteresowaniem.Emocje są na najwyższym poziomie.Nie potrafiłam oderwać się od książki,dopóki nie skoczyłam ostatniej strony.Noc zarwana,ale było warto!!!

🚨Cóż mogę powiedzieć na koniec—-musicie przeczytać koniecznie książkę.Będziecie w ogromnym szoku przebiegu zdarzeń oraz całej historii!!!A finał historii-genialny i zaskakujący!
Nie możesz przejść obojętnie obok tej historii.
🚨Ja polecam🚨

Avatar użytkownika - ZaczytanyGlina
ZaczytanyGlina
Przeczytane:2024-01-14, Ocena: 6, Przeczytałem, Kryminały,

Naczelnik Wydziału Kryminalnego zostaje brutalnie zamordowany. Wszyscy policjanci biorą się ostro do roboty aby dorwać mordercę. Tutaj poznajemy Marka Barczyńskiego – gliniarza, który sprawę odnalezienia mordercy szefa traktuje bardzo honorowo. Wspólnie z kolegami przekopuje całe miasto i sprawdza każdy, nawet najmniejszy trop.

Marek dodatkowo boryka się z problemami związanymi z choroba swojej ukochanej córki. Choroba wraca, niestety Marek nie ma pomysłu jak zdobyć fundusze na leczenia… tutaj pojawia się tajemniczy mężczyzna, który oferuje pomoc. Marek nie wie jeszcze jaką cenę będzie musiał zapłacić za próbę uratowania córki.

W „Dla ciebie nawet” autor bardzo mocno zarysował zawód policjanta oraz to co dzieję się wokół niego, włącznie z życiem prywatnym.

Nie chciałbym się tutaj odnosić do tematów ewidentnie kontrowersyjnych, związanych ze służbą, w szczególności tak specyficzną, jaką jest służba policjanta wydziału kryminalnego.

Natomiast odniosę swoją opinię do pracy policjanta jako całości. Jest to praca bardzo wymagająca. Bycie policjantem to naprawdę ciężki kawałek chleba. Nikt z reguły nie widzi tego, że pracą funkcjonariusza zawsze żyje też cała rodzina i bliscy znajomi. I to oni przyjmują na siebie cześć ciosów, które na co dzień musi odpierać funkcjonariusz.

Nie ma znaczenia czy jesteś „krawężnikiem”, dochodzeniowcem, kryminalnym czy komendantem. Każdy w mniejszym lub większym stopniu będzie borykał się z problematyka opisaną w tej książce. Istotne jest to, jak jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. I tutaj właśnie niezastąpione jest wsparcie tych, o których wspomniałem wcześniej.

Krystian Stolarz napisał świetną książkę. Rewelacyjna historia, jak na debiut - nie ma czego się wstydzić. Myślę, że jako czynny policjant mógł odpuścić sobie zbędny w tym wypadku research, a z treści wynika, że wie o czym pisze.

Przeczytałem ją praktycznie na dwa podejścia. Z tego ostatnie 180 stron przeczytałem bez odłożenia książki na bok.

„Dla ciebie nawet” to idealna pozycja dla fanów dobrych i brutalnych kryminałów. Autor nie owija w bawełnę, mamy tutaj brutalne opisy zbrodni, bezwzględnych przestępców oraz twardych gliniarzy, którzy nie cofną się przed niczym aby dorwać tych „złych”.

Co mnie początkowo zaskoczyło jest tu również dużo okazji do wzruszeń, które dotknęły też mnie. Krystian Stolarz zawiesił książkową poprzeczkę bardzo wysoko.

Polecam gorąco.

Avatar użytkownika - olgamajerska
olgamajerska
Przeczytane:2024-01-21, Ocena: 5, Przeczytałam,

Piszę o „ Dla ciebie nawet ” i chłonę jeszcze emocje.

Myślami uciekam do refleksji, jakie ta książka we mnie pozostawiła. Dusza moja oddycha prawdą płynącą z tej opowieści. Czuję jej autentyzm, czuję jej brutalność. Staram się zrozumieć pewne wybory, przed jakimi stanąć muszą bohaterowie. Nie oceniam, próbuję rozeznać się w ich decyzjach. Bo daleko im do obrazu policjantów jako bohaterów. Złość czuję wobec ich postępowania. Bo zgubili drogę, która powinna być uczciwą, a stała się bezwzględną. Bo przecież zawsze jest jakieś wyjście. Jednak wizja walki o życie dziecka przesłania wszystko. Etos postępowania, kodeks moralny i własne sumienie odchodzą wtedy na boczny tor.

Mimo że z tej książki płynie autentyzm, chcę myśleć i mieć nadzieję, że życie prawdziwego policjanta tak nie wygląda. Bo tutaj widzę poświęcenie rodzinnego życia, stawanie przed trudnymi wyborami, zmaganie się ze śmiercią bliskiego współpracownika, nieprzespane noce, koszmary. Widzę ludzi, którzy stojąc na straży prawa, poświęcają swoje życia i własne sumienia, tracą siebie. Gubią się w brudzie gangsterskiej brutalności, w natłoku spraw i parciu na statystyki. Chcę wierzyć, że ci, dla których prawo powinno stanowić wartość nadrzędną, będą go przestrzegać.

„ Dla ciebie nawet ” to nie książka idealna i zachwycająca. Ale wydaje mi się, że nie taka miała być. Miała być prawdziwa. I ja tę prawdę z niej wypływającą, czuję. Naszpikowana jest wulgaryzmami, daleko jej do literackich wyżyn, wkrada się w nią jakiś chaos, jednak ma w sobie to coś, co mnie jako czytelniczkę pragnącą emocji, ujmuje. I na pewno zostawi na mojej duszy ślad.

Polecam Wam wybrać się w te mroczne i ciemne zakamarki policyjnej historii. Dajcie się zabrać w świat, gdzie życie ludzkie i znaczy, i nie znaczy wiele. Dajcie szansę temu debiutowi. Tym bardziej, że kupując książkę, możemy wspomóc dzieci cierpiące na choroby nowotworowe. Polecam

Avatar użytkownika - asia_czyta_ksiaz
asia_czyta_ksiaz
Przeczytane:2024-10-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

Morderstwo naczelnika wydziału kryminalnego powoduje, że cała komenda jest w najwyższej gotowości. Każdy z policjantów chce złapać zabójcę i za wszelką cenę wymierzyć sprawiedliwość temu bandycie. Marek Barczyński jest lojalnym mężczyzną nie tylko na służbie ale też i w domu.

~

Niestety ten gliniarz nie dość, że zmaga się z tym morderstwem swojego przełożonego to poważniejszym problemem jest choraba jego 8-letniej corki. Róża choruje na raka, a jedyną nadzieją jest bardzo kosztowna terapia.

~

Alfa tajemniczy darczyńca, który regularnie wpłaca duże sumy na konto zbiórki dla chorej dziewczynki. Policjant kontaktuje się z tym mężczyzna ale jak to w życiu bywa nie ma nic za darmo. Czy Barczyński dokona dramatycznego wyboru? Co będzie w stanie zrobić aby uratować córkę? Czy stary glina złamie prawo?

~

Ta historia jest pełna akcji i dość trudnych moralnych dylematów. Język jest, że tak powiem bardzo polski, mnóstwo wulgaryzmów i dwuznacznych podtekstów. Dodatkowo autor dodał smaczki w postaci policyjnego slangu i czarnego humoru, który lubię. Książka przesnaczina na pewno dla czytelników 18+ nie tylko ze względu na "łacinę podwórkową" ale jest tyle opisów zbrodni i to dość szczegółowych, że czasem ja miałam przed oczami to co autor opisał. Doświadczenie dość dziwne, ja na 100% nie dałabym rady pracować w kryminalnych.

~

Miałam już okazję czytać książkę Pana Krystyna wcześniej czytam "Zbawca" więc mniej więcej wiedziałam czego mogę się spodziewać po autorze. Najbardziej poruszyła mnie choroba tej małej a za razem dzielnej dziewczynki. Jak czytałam o przebiegu jej choroby czy tej całej chemioterapii to aż łzy mi do oczu napływały. Ale moje serce roztopiło się gdy cała rodzina wsparła Róże i ogolili swoje głowy.

~

Jeśli kochacie kryminały, ostre, bezlitosne i dość emocjonalne to ta książka właśnie taka jest. Autor nie oszczędzał bohaterów. Książkę czytałam dosłownie dwa wieczory bo musiałam poznać dalsze losy, a najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie. Polubiłam Marka i mam nadzieję, że w kolejnej części będzie więcej tego bohatera.

~

Jeśli kochacie kryminały ostre, bezlitosne i naprawdę bardzo emocjonalnie to "Dla ciebie nawet" jest tym czego szukasz. Fajnie, że książka ukazuje blaski i cienie pracy w policji. Cóż mi pozostaje dodać czytajcie. Mimo iż jest to mocny i brutalnie realistyczny kryminał to czytelnik wciąga się w fabułę od pierwszych jego stron. Polecam!

Avatar użytkownika - poprostuwiola
poprostuwiola
Przeczytane:2024-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Marek pracuje w policji, ma chorą córkę, która potrzebuje mnóstwo pieniędzy na leczenie. Na konto zbiórki ktoś wpłaca systematycznie dość wysokie sumy, jednak nagle przestaje to robić, co zastanawiające, w momencie gdy zostają znalezione zwęglone zwłoki naczelnika komendy gdzie pracuje Marek. Róża ponownie musi poddać się leczeniu...tylko te pieniądze...

Debiutancka książka @policjant_czytaipisze . Autentyczna, pewnie dlatego,że autor zna ten opisywany świat od podszewki. Serwuje nam prawdę o pracy na komendach, o zachowaniu, o tym,że każdy w taki czy inny sposób MUSI poradzić sobie z natłokiem zła, z którym obcuje na codzień. Nie jest to kryminał,który w jakikolwiek sposób się hamuje. Tutaj trzeba przygotować się na jazdę bez trzymanki i to od samego początku do samiuteńkiego końca. Wsiąkłam w tę historię bez reszty, przeczytałam w kilka godzin, jednego dnia bo musiałam wiedzieć wszystko. Zło, realia współczesnego świata, śmiertelna choroba, miłość do dziecka, braterstwo, niesprawiedliwość i zemsta, a i tak nie wiem czy wszystko wymieniłam. Z tej historii wyjdziecie, być może, jak ja, wstrząśnięci, zmieszani i z cisnącym się na usta pytaniem - serio?!

Bardzo udany debiut, nie dla wrażliwszych czytelników i na pewno 18+. Do tego krótkie rozdziały bez zbędnego pitu pitu, same konkrety i szybko tocząca się akcja. Dla mnie na tak.

" [...] Na kilka długich sekund serce przestało mu bić. Czy właśnie podjął decyzję o zaprzedaniu duszy diabłu? [...]

"Dla ciebie nawet" jest udanym debiutem literackim Krystiana Stolarza. Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie ten kryminał. Przesłuchałam go w formie audiobooka, czytał Otar Saralidze. Powiem wam, że ten aktor i lektor idealnie pasuje do tej historii. Jego głos nadał temu audiobookowi ciekawego charakteru. Krystian Stolarz jest czynnym policjantem wydziału kryminalnego, dlatego jego powieść wygląda bardzo realistycznie. Dzięki niemu możemy od środka zobaczyć, jak wygląda praca kryminalnych.
Historia ukryta na kartkach tej powieści jest bardzo dobra, jak na debiut literacki. Autor posługuje się typowym wulgarnym policyjnym językiem. Nie każdemu może to pasować. Radzę  nie słuchać tego audiobooka przy dzieciach.
Co się stanie, gdy w brutalny sposób zostanie zamordowany naczelnik wydziału kryminalnego policji? Czy jego współpracownicy ruszą tropem wykrycia sprawców tego makabrycznego czynu? Z czym na co dzień mierzą się policjanci z tego wydziału? Autor w idealny sposób przedstawił tę historię.
Podobają mi się wątki obyczajowe tej książki. Nie każdy policjant ma idealne życie. Większość zmaga się z ogromnymi problemami. Czy wśród kryminalnych znajdzie się sprzedajny glina? Czy dla ratowania życia własnego dziecka, można upaść na samo dno? Krystian Stolarz w idealny sposób to przedstawił.
Jeżeli lubicie mocne i bardzo mięsiste kryminały, a do tego uwielbiacie czytać dzieła debiutantów, to śmiało sięgnijcie po "Dla ciebie nawet".
Tutaj gra toczy się o ludzkie życie. Czy wygra dobro, czy raczej zło?
Po takim debiucie z niecierpliwością czekam na kolejne soczyste dzieło Krystiana Stolarza.
Na uwagę zasługuje również intrygująca okładka. Niby jest taka prosta, a jednak ma coś w sobie takiego, co przyciąga wzrok czytelnika.
Fabuła jest wciągająca, akcja wartka, a postacie występujące w tej książce są wielobarwne. Spotkacie tu dobre, jak i bardzo złe postacie. Część z nich będziecie chcieli ubić na miejscu. Niektórym będziecie współczuli, a o jeszcze innych będziecie się martwili.
Wiem jedno, po przeczytaniu tej historii ma się ochotę na więcej. Słuchając tego audiobooka, nie miałam wrażenia, że czytam debiut literacki. Brawo dla autora. To wróży mu dobrą karierę w pisarskim świecie.
Zachęcam do poznania historii ukrytej na kartach książki "Dla ciebie nawet". Ja już nie mogę się doczekać jego kolejnego dzieła pod tytułem "Zbawca".
Przedmowa "Dla ciebie nawet" poruszyła moje serce. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie na początku książki lub audiobooka. Dobro powraca - warto pomagać.

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-03-02, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dla Ciebie nawet...zjadłbym robaka.

Dla Ciebie nawet...posprzątałabym swój pokój.

Dla Ciebie nawet...ukradłbym gwiazdkę z nieba.

Dla Ciebie nawet...zabiłbym.

Marek Barczyński nie ma łatwego życia. Policjant na co dzień zmaga się z choroba córki, która pochłania masę pieniędzy, których on nie ma.

Z pomocą przychodzi mu tajemniczy Alfa.

Gdy naczelnik wydziału kryminalnego, zostaje zamordowany w bestialski sposób wszyscy, stają na głowie, aby znaleźć sprawcę. To właśnie Markowi najbardziej zależy na odnalezieniu mordercy.

Jaką cenę przyjdzie zapłacić Barczyńskiemu za pomoc nieznajomego?

Jak bardzo zmieni to życie policjanta?

"Rozpoczyna się rozgrywka, w której policjant przekracza granice prawa, a etos i empatia ustępują bezwzględnością i brutalnością".

Krystian Stolarz w książce, zabiera nas w mroczny świat policyjnego życia.

Historia nie jest potulną opowiastką.

Jest to brutalna i mocna historia, w której nie zabraknie wulgarnego języka i agresji.

Dzięki temu jednak cała historia jest tak bardzo prawdziwa, że czyta się ją z zapartym tchem.

Tu nie ma czasu na nudę, akcja mknie, emocje sięgają zenitu a dialogi wciągają.

Trzeba dodać, że autor sam jest policjantem wydziału kryminalnego i można powiedzieć, że opisuje nam to czego na co dzień byśmy się nie dowiedzieli jako zwykli obywatele.

"Dla ciebie nawet" to kryminał, od którego ciężko się oderwać, zawierający wiele emocji. To opowieść, która niejednego czytelnika zmusi do refleksji.

Autor zawarł w tej historii dużo wartości.

Jednak książka ma dwa minusy.

Bohaterów jest dużo i czasem można się pogubić kto jest kim, ale mi to nie przeszkadzało, bo akcja ciągnęła mnie do przodu, a drugim minusem jest to, że chciałam więcej. Ostanie strony wywołały wielkie wow i pozostawiło niedosyt.

Pozostało mi pogratulować autorowi tak dobrego debiutu.

Proszę więcej!!!!

"Życie i służba nauczyły go, że zazwyczaj i tak wydarza się coś trudnego do przewidzenia, mimo wszystko zawsze warto mieć jakiś plan."

Ta sprawa wstrząsnęła całym wydziałem. Brutalne zabójstwo naczelnika wydziału kryminalnego mobilizuje całą komendę. Intensywne śledztwo, nie daje oczekiwanych rezultatów, mnożąc kolejne pytania. Marek Barczyński za wszelką cenę pragnie znaleźć winnego śmierci oficera. Prywatnie troskliwy ojciec, balansuje na krawędzi załamania. Choroba córki i ogromne koszty leczenia determinują go do działania. Nieoczekiwana pomoc nadchodzi ze strony tajemniczego Alfy. Jednak cena, którą musi zapłacić okazuje się bardzo wysoka.

Granica między dobrem i złem jest bardzo cienka. Czasem nawet niezauważalna. Autor w wyrazisty sposób pokazuje jak niewiele trzeba, by znaleźć się na jej krawędzi i co stanie się, gdy ją przekroczymy. Tylko czy rozpacz i determinacja mogą rozgrzeszyć nasze działanie? Co więcej, obserwujemy, jak mroczna i nieobliczalna potrafi być natura człowieka. Jak łatwo możemy stać się narzędziem w nieodpowiednich rękach. Otwiera poniekąd dyskusję na temat moralności, etyki i skłania do przemyśleń.

Doceniam, że każdy aspekt śledztwa poparty jest żmudną pracą i tak jak w prawdziwym życiu zdarzają się błędne decyzje, szczególnie gdy emocje biorą górę nad rozumem. Przemyca również kilka szokujących opisów interwencji, tragicznych zdarzeń, ukazując realia służby w policji. Całkowicie rozumiem wszelkie zachwyty nad debiutem autorstwa prawdziwego gliny. Brawurowa akcja, ciekawa fabuła i emocje, które nie jeden raz chwycą za serce.

Nie mogłam jej odłożyć dopóki nie poznałam zakończenia. Mimo późnych godzin nocnych i świadomości wczesnej pobudki.

Takim debiutem Krystian Stolarz podniósł sobie poprzeczkę niesamowicie wysoko. Czekam na więcej.

Dla ciebie zabiję
Krystian Stolarz0
Okładka ksiązki - Dla ciebie zabiję

Bohaterowie powieści ,,Dla ciebie nawet" powracają. Po trzech miesiącach Michał Barczyński opuszcza areszt śledczy. Jego brat Marek spieszy się, by go...

Zbawca
Krystian Stolarz0
Okładka ksiązki - Zbawca

Pewnego dnia młody chłopak w białej szacie zaczyna strzelać do przypadkowych uczniów, po czym wypowiada słowa: ,,Zbawca pragnie sprawiedliwości" - i oddaje...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka