Danger. Na krawędzi uczuć

Co zrobisz, jeżeli rywal z toru okaże się twoim nauczycielem?

Danger jest już legendą nielegalnych wyścigów motocyklowych. Prawdziwie żyje nocą, gdy jest podziwiany i niepokonany, skrywa jednak pewną tajemnicę, która nie może wyjść na światło dzienne.

Carmen zawsze kochała motocykle i marzyła o wzięciu udziału w owianych sławą wyścigach w Miami. Gdy na osiemnaste urodziny otrzymuje wymarzoną maszynę, postanawia pod pseudonimem Estrella zadebiutować na tym samym torze, na którym króluje ON...

Ale czy i tym razem Danger zajmie najwyższe miejsce na podium?

Ten wieczór zmieni ich życie na zawsze. Gdy spotkają się ponownie... na szkolnym korytarzu, każde z nich będzie musiało grać zupełnie inną rolę, a gra ta z każdą spędzoną wspólnie chwilą stanie się coraz bardziej niebezpieczna.

Jedno jest pewne - ryzyko na torze jest im dobrze znane, ale czy w miłości są na nie gotowi?

Informacje dodatkowe o Danger. Na krawędzi uczuć:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2024-09-11

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Danger. Na krawędzi uczuć

Danger. Na krawędzi uczuć - opinie o książce

Carmen mieszka sama z tatą, będąc jeszcze młodą dziewczyną straciła mamę i siostrę wypadku samochodowym. Na pierwszym miejscu jest zdrowie taty, który nie jest w pełni sprawny po dwóch udarach. Główna bohaterka w wakacje dorabia jako kelnerka, w roku szkolnym skupia się na nauce. Ma również ciocię, która mieszka po sąsiedzku i bardzo pomaga jej przy opiece nad tatą, a przy okazji dużo czasu spędza z jej synami, czyli ze swoimi kuzynami. To właśnie dzięki nim pokochała motocykle i wyścigi. Zawsze marzyła o własnym motocyklu, na którym mogłaby wziąć udział w wyścigach, a całe pieniądze przeznaczyłaby na opiekę nad tatą i na rehabilitację. W dniu swoich osiemnastych urodzin spełniaj się jej marzenie i dostaje motocykl, a później bierze udział w wyścigu, w którym radzi sobie wyśmienicie, mimo iż go nie wygrywa, a jej rywalem jest tajemniczy Danger.

Danger jest gwiazdą nielegalnych wyścigów motocyklowych, jeszcze nie pojawił się nikt kto by go pokonał. Ogólnie nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości, zawsze ukrywa się pod kominiarką, bądź kaskiem. Tego wieczoru po wyścigu z Carmen oboje trafiają na siebie w klubie i ten wieczór zmieni naprawdę bardzo wiele.

Wydaje mi się, że jest to chyba najlepsza książka autorki, którą do tej pory czytałam. Przez tę książkę dosłownie się płynie. Wciągnęłam się w tę historię już od samego początku.

Autorka wykreowała dwóch głównych bohaterów, którzy skrywają niejeden sekret. Carmen jest dziewczyną, która ma poukładane w głowie, wie co jest ważniejsze i chce za wszelką cenę pomóc swojemu tacie. Nie w głowie jakieś romanse z swoimi rówieśnikami, w ostatniej klasie chcę się skupić na nauce by móc studiować rehabilitację. Udział w wyścigu motocyklowym daje jej naprawdę dużo możliwości. Marzyła o tym by go wygrać i by zdobyć dużo pieniędzy by pomóc swojemu tacie.

Danger jest to osoba, która jest bardzo tajemnicza. Pod kominiarką skrywa się mężczyzna, który również wiele przeżył, ale to właśnie wieczorami i nocą pokazuje swoje prawdziwe oblicze i ściga się na motorach. Za dnia wiedzie w miarę normalne życie, jednak nie zdradza swojej tajemnicy kim on jest.

Oboje bohaterów już od samego początku w klubie wpadają sobie w oko i jakoś ich ciągnie do siebie. A ten jeden wieczór może zmienić bardzo dużo.

Autorka jak i w poprzednich, tak i w tej książce poruszyła naprawdę bardzo dużo trudnych, ciężkich tematów, ale tę historię jakoś czytało mi się najprzyjemniej. Tak się wpasowała jakoś w mój gust, z jednej strony nutka niebezpieczeństwa, z drugiej strony właśnie trudne dzieciństwo, naprawdę bardzo miło spędziłam z tą książką czas.

Jeśli macie w planach to się nie wahajcie tylko po nią ściągajcie, gorąco zachęcam do przeczytania tej książki.

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2024-09-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Wow cóż to była za przepełniona adrenaliną historia!

Od początku do końca trzymała w napięciu, akcja stale była dynamiczna aczkolwiek niepozbawiona głębszego przesłania i emocji nie tylko tych dotyczących jazdy na motocyklu czy pociągu se*sualnego.

Nie, w tej historii zdecydowanie chodzi o więcej ale to już musicie odkryć sami.

Adrenalina, wyścigi motocyklowe, motyw age gap (ze znaczącą różnicą wieku) i kilka traumatycznych przeżyć tworzą mieszankę iście wybuchową.

Do tego akcja rozgrywa się ciągle przyspieszając tempa by na koniec okazało się, że to tylko była część pierwsza.

Jak żyć?! Co się stanie dalej?

Czy Danger i Estrella poradzą sobie z tajemniczym (chociaż ja się domyślam kto to) prześladowcą, który chce wyjawić ich sekret?

Kapitalnie się czytało tę książkę, jest to moje drugie spotkanie z autorką i to było coś zupełnie innego.

Jestem pod wrażeniem, przyjemnie zaskoczona iż tak wiele emocji tam kipi.

Ta książka siedzi mi w pamięci do dzisiaj a już minęło kilka dni od jej przeczytania oraz dzieje się w życiu codziennym teraz ogromnie dużo a mimo to o niej pamiętam i z niecierpliwością oraz nutką ekscytacji czekam na ciąg dalszy i to, czym autorka jeszcze nas zaskoczy.

Muszę przyznać, że nie jestem jakaś wielką fanką wyścigów, nie oglądam telewizji praktycznie wcale jednak dzięki Danger poczułam tę moc, tę adrenalinę, jaka towarzyszy jeździe na motocyklu.

Co prawda zawsze jestem pasażerem ale jednak przeżycie jest równie emocjonujące.

Estrella w życiu poza wyścigami jest uczennicą ostatniej klasy liceum a jej obiektem pożądania okazuje się... nowy nauczyciel hiszpańskiego.

Jak sobie obydwoje poradzą z tym uczuciem?

Czy będą w stanie się oprzeć kuszeniu?

Czy podwójne życie da się ciągnąć na dłuższą metę?

Musicie przeczytać tę książkę, żeby znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania a także poczuć dreszczyk emocji i odrobinę pikanterii.

Jeśli jesteście fanami motocykli to dodatkowy atut, gdyż jest co nieco o tych maszynach więcej niż wzmianka o kolorze.

Nie powiem, dobrze spędzony czas przy czytaniu tej lektury.

Avatar użytkownika - CzarnoCzerwoneCC
CzarnoCzerwoneCC
Przeczytane:2024-09-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Wydawnictwo Ale!/Agora,

"Uczu­cie, które mnie wy­peł­nia jest nie­po­rów­ny­wal­ne z ni­czym innym. Za­chły­stu­ję się wol­no­ścią, eks­cy­ta­cja za­le­wa mnie od stóp do głów, wiatr roz­wie­wa wszel­kie myśli, a pręd­kość ma­szy­ny za­chwy­ca i lekko prze­ra­ża jed­no­cze­śnie".

"Danger" to zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie miałyśmy przyjemność w ostatnim czasie czytać 😍 bardzo zmysłowa z silną chemią pomiędzy bohaterami i nutką niebezpieczeństwa oraz tajemnicy 😈 coś wspaniałego! 🥰
Szczerze mówiąc totalnie się nie spodziewałyśmy tego, że otrzymamy tak wciągającą i tak klimatyczną historię z tak dobrze opracowaną fabułą. Była to powieść od, której absolutnie nie miałyśmy ochoty się odrywać i którą gotowe byłyśmy czytać nawet w pracy byle aby dostać jeszcze skrawek informacji co dalej z bohaterami się dzieje? Przede wszystkim trzeba podkreślić, że autorka zrobiła naprawdę kawał cholernie dobrej roboty dopieszczając historię o detale ale i dbając, aby klimat szkoły czy wyścigów motocyklowych pojawiały się częściej niż raz przez dwie linijki na całą książkę jak to wielokrotnie bywa i żeby było je naprawdę dobrze czuć.

Zwrócić uwagę należy także na fakt, że już od samego początku autorka stworzyła silną chemię pomiędzy bohaterami stawiając ich na swojej drodze jako kompletnie nie znajomych i tworząc sytuacje w których kilkukrotnie się spotykali powoli ją podsycając jednakże nie było tak, że po 10 stronach wyznawali sobie miłość do grobowej deski i było "po zawodach" przez co często czytelnik tak naprawdę potem nie ma na co czekać. Wszystko było w odpowiednio dopasowanym do toczącej się akcji tempie. Naszym zdaniem idealnie.

Jeżeli chodzi o wykreowanych bohaterów to są to osoby z silnymi osobowościami lecz także silnie targającymi nimi emocjami ze względu na to co działo się w ich przeszłości. Czasami miałyśmy wrażenie, że byli niczym ogień i woda a czasami niczym dwa wulkany jednakże w każdej sytuacji czułyśmy, że pasują do siebie niczym dwie połówki pomarańczy.

Najnowsza książka Klaudii Bianek zdecydowanie będzie lekturą, która trafi w gusta czytelników lubujących się w takich motywach jak:
- age gap (14 lat różnicy)
- wyścigi motocyklowe
- klimat szkolny (uczennica - nauczyciel)
- zakazana relacja
- mocne więzi z bohaterami drugoplanowymi (rodzina)
- zakończenie po, którym czujemy się jakby nam nagle cegła spadła na głowę 🙈 (clifhanger)

My nie możemy się doczekać kontynuacji i mamy ogromną nadzieję, że wydawnictwo i autorka nie dadzą nam długo czekać na ciąg dalszy...😍
#musthave #mustread

Avatar użytkownika - ubookmi
ubookmi
Przeczytane:2024-09-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zielone Kawasaki stoi w moim garażu, zatem nowa książka Klaudii Bianek była dla mnie przeznaczona. Jesteśmy sobie pisane. Powiedzieć, że ta historia mnie porwała w swoje macki, to jakby nie powiedzieć nic.
Główny bohater, Danger, to legenda wyścigów, niepokonany na torze, tajemniczy i charyzmatyczny król nocnych ulic. Jednak jego życie prywatne jest pełne sekretów. Z drugiej strony, Carmen – młoda, ambitna dziewczyna, której marzenie zostało spełniona i na osiemnaste urodziny otrzymała wymarzony motocykl. Zadebiutowała dzięki niemu na wyścigu, na którym niepodzielnie króluje Danger. Wydaje się, że to starcie dwóch światów, ale kiedy dochodzi do rozgrywki, życie obojga zmienia się na zawsze. Przeszywa ich nie tylko rywalizacja, ale również wzajemna fascynacja, która powoli przeradza się w coś głębszego. Jednak prawdziwy szok przychodzi, gdy Carmen odkrywa, że jej niepokonany rywal jest jej… nauczycielem. W szkolnym środowisku oboje muszą przybrać zupełnie inne maski, ukrywając to, co ich łączy. Z każdym dniem napięcie rośnie, a relacja, która zaczęła się od adrenaliny i prędkości, staje się coraz bardziej skomplikowana i niebezpieczna, nie tylko dla nich samych, ale też dla ich reputacji i przyszłości..
W tej powieści rywalizacja na torze motocyklowym przeplata się z zakazanym uczuciem. "Danger" oferuje odbiorcy emocjonującą podróż pełną adrenaliny, pasji i wewnętrznych sprzeczności. Czytelnik od początku do końca czuje dynamikę akcji, a opisy wyścigów są tak realistyczne, że niemal słychać ryk silników. Klaudia Bianek przenosi go do świata nielegalnych starć motocyklowych w klimatycznym Miami, gdzie prędkość i konkurowanie są codziennością, a granica między pasją a niebezpieczeństwem coraz bardziej się zaciera.
Książka porusza ważne tematy, takie jak wolność, pasja i moralność. Jest również w niej ogrom cierpienia, bólu i trudnych doświadczeń, które z drugiej strony są okraszone wielkim wparciem najbliższych. Autorka doskonale buduje napięcie, wciągając czytelnika w świat, gdzie każda decyzja może zmienić bieg wydarzeń, a miłość staje się zarówno wyzwoleniem, jak i udręką.
„Danger” to nie tylko emocjonujący romans, ale również opowieść o dążeniu do marzeń, stawianiu czoła lękom i konsekwencjach życia na krawędzi. Książka stawia pytanie: jak daleko można się posunąć w imię miłości i czy ryzyko, które jest codziennością na wyścigach, może być równie niebezpieczne w życiu prywatnym?
Sięgajcie i czytajcie, bo jest w czym się zatracić.

Carmen ma tylko osiemnaście lat ale los jej nie oszczędzał. Została tylko z tatą po udarze, którego kocha całym sercem i troszczy się o niego jak tylko potrafi. Ma też wyznaczony cel - chce dostać się na wymarzone studia. Pieniądze na nie ma nadzieję zdobyć w nielegalnych wyścigach motocyklowych. Czy nie ryzykuje zbyt wiele?

Danger nigdy nie pokazuje swojej twarzy. Ten tajemniczy mężczyzna jest niepokonany na motocyklowym torze. Gdy tylko Carmen zjawia się na starcie wyścigu zwraca na siebie jego uwagę. A później dają się ponieść chwili w klubie. Czy jest to jednorazowe?

Carmen rozpoczyna ostatni rok nauki w liceum. Ogromne poruszenie w całej szkole wywołuje piekielnie przystojny nowy nauczyciel hiszpańskiego. Carmen szybko zaczyna podejrzewać, że to może być Danger. Ale czy na pewno? Może się myli. Jednak coś ją do niego ciągnie tak jak w klubie, a serca nie da się oszukać. A może to tylko ogromne podobnieństwo?

Lubię twórczość Klaudii Bianek. Jej historie chwytają za serce, wzruszają, są przepełnione miłością. Tu jednak autorka pokazała nam się z nieco innej strony - bardziej odważnie, drapieżnie. I wiecie co? Bardzo mi się to podoba! Szybko wciągnęłam się w świat motocyklowych wyścigów. I polubiłam głównych bohaterów. Carmen - młodziutka a tyle przeszła. Mierzy się z ogromną stratą, bólem i żalem, a dodatkowo drży o zdrowie ojca. Jest jednak odważna - nie każda dziewczyna odważyłaby się bowiem brać udział w wyścigach. A robi to z wielką pasją. Ma też głowę na karku i konkretnie wyznaczony w życiu cel, do którego dąży z uporem. Jednak przed swoimi rówieśnikami skrywa się za maską i nie pokazuje prawdziwej siebie. A Arsen? Temu przystojnemu nauczycielowi również nie można odmówić pasji. Za nim także bolesne przeżycia, które wciąż nosi w sercu. Jest też troskliwy i opiekuńczy. Nic więc dziwnego, że Carmen zwróciła na niego uwagę. I to z wzajemnością. Ta dwójka gdy tylko znajduje się w swoim pobliżu sprawia, że powietrze iskrzy, a chemię czuć na każdym kroku. Bardzo duża różnica wieku i zakazana relacja - czy to dla nich przeszkoda? Czy dadzą się porwać namiętności czy zachowają zdrowy rozsądek?

Pochłonęłam tę historię nawet nie wiem kiedy. A zakończenie sprawiło, że nie wiem czy wytrzymam aż pojawi się kontynuacja. Ja chcę wiedzieć już teraz, już co będzie dalej. Mam nadzieję, że autorka nie będzie kazała nam długo czekać. A jeśli macie ochotę na historię pełną napięcia, adrenaliny i ryzyka to "Danger" jest właśnie dla was. Polecam!

Avatar użytkownika - zaczytanaulcia
zaczytanaulcia
Przeczytane:2024-09-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Oczarowuje mnie. Swoją pewnością. Swoim oddaniem. I tym, jak bardzo mnie chce. Mnie. Właśnie mnie. Choć mógłby mieć każdą inną kobietę na świecie..."

???

No nie!
To już kolejna powieść, która pozostawiła mnie w totalnym osłupieniu, i która skończyła się w takim momencie, że teraz nie wiem, jak wytrzymam czas oczekiwania na dalsze losy bohaterów.

Jak ja uwielbiam twórczość Klaudii Bianek. Niezależnie od tego, czy autorka kreuje powieść obyczajową, czy romans, każdej z niej towarzyszy ogrom emocji. I to takich, które przyspieszają bicie serca, i które potrafią wywołać ciarki na plecach.

Najnowsza powieść Klaudii - "Danger" to książka, której nieustannie towarzyszy adrenalina (i to nie koniecznie związana ta z szybkimi motocyklami ?). Tę adrenalinę czuć także w relacji między bohaterami. Och, a ta jest naelektryzowana pożądaniem, ale także niepewnością. Bo to, co rodzi się między nimi, nie ma prawa bytu.
A mimo to się dzieje...
Ależ czy nie jest tak, że zakazany owoc smakuje najlepiej?

Jakże przyjemnie śledziło się historię Carmen i Dangera.
To dwie pokiereszowane przez życie dusze, które spotkały się w najmniej spodziewanym i najbardziej niebezpiecznym momencie.
Oboje kochają szybkie motocykle.
Oboje kochają wolność, jaką towarzyszy im podczas jazdy.
Oboje zmagają się z bolesną przeszłością, gdyż stracili tych, których kochali całym sercem.

Ich pierwsze spotkanie odbywa się na torze, gdzie biorą udział w nielegalnych wyścigach motocyklowych. On jest dotychczasowym mistrzem. Jeszcze nikt go nie pokonał. Dlatego jest zaskoczony, a jednocześnie  zaintrygowany, gdy minimalnie wygrywa wyścig z debiutującą dziewczyną.
Ich ponowne spotkanie w klubie, budzi wiele emocji. Już wtedy nie potrafią oderwać od siebie oczu i rąk. Budzą się w nich skrywane dotąd pragnienia.
Jednak, gdy przyjdzie im się mierzyć z brutalną teraźniejszością, która ukazuje zupełnie inne położenie i zupełnie inną prawdę, nic już nie będzie takie samo.
Przed tą dwójką nielada wyzwanie.
Przed tą dwójką nielada próba.
Próba wytrzymałości.
Próba pokus.
Próba, która przyniesie za sobą cierpienie,  trudne decyzje i bolesne doświadczenia.

"Danger" to pełna napięcia powieść, która porusza wiele ważnych tematów. Jest w niej wolność, ale też niebezpieczeństwo. Jest miłość, ale też strach. Jest pasja, ale też niepewność.
Klaudia Bianek, swoją najnowszą książkę nasączyła mnóstwem emocji. One wyzierają z każdej ze stron, sprawiając, że nie można się oderwać od lektury.
"Danger" to nie tylko romans, w którym można całkowicie się zatracić. To także adrenalina, jaka towarzyszy podczas walki do realizacji marzeń. To ból po stracie najbliższych. To uczucie, które nie ma racji bytu, i które jednocześnie przynosi za sobą  wiele obaw i euforię.

Zakończenie totalnie wciska w fotel ?
Już nie mogę doczekać się kontynuacji ?
A Was zachęcam do przeczytania tej powieści ?

Avatar użytkownika - zapiskimola
zapiskimola
Przeczytane:2024-09-14, Ocena: 4, Przeczytałem,

"Danger. Na krawędzi uczuć" Klaudia Bianek

4/5 ?

,,- Więc dlaczego tu jesteś?

Przyszpilą mnie spojrzeniem, w którym na ułamek sekundy pojawia się ta jej charakterystyczna zadziorna iskra.

Bo mi na tobie zależy - mówię w myślach, lecz nie mogę pod żadnym pozorem wypowiedzieć tych słów na głos."

Nie wolno kończyć książek w takim momencie! ?

Czy ktoś mi powie, kiedy będzie kontynuacja? Potrzebuję jej na wczoraj!

Przez tę historię się nie płynie..

Przez nią się pędzi z prędkością światła! ?

Poznajcie Carmen - dziewczynę, która kocha jazdę na motocyklu.

Ponad wszystko kocha też swojego ojca, którym się opiekuje najlepiej jak potrafi i bardzo chwyciło mnie to za serduszko ?

Carmen marzy też, żeby wziąć udział w wyścigu.

Jej pierwszym rywalem na torze zostaje Danger, facet, którego zna każdy, kto lubuje się w wyścigach.

A co jeśli.. Danger okaże się nowym nauczycielem Carmen? ?

Przecież to było oczywiste, że jeśli w książce pojawia się age gap, do tego w formie romansu między uczennicą, a nauczycielem, to ja w to pójdę!

W końcu 14 lat różnicy to coś, co ja lubię ?

Jak ja się cieszę, że wzięłam tę książkę do recenzji!

Oprócz wyścigów, które zostały opisane dość szczegółowo, na plus oczywiście, mamy też świetnie rozpisane relacje rodzinne - kuzyni Carmen to coś, o czym mogłabym przeczytać osobną historię.

No i Arsen Blackford ?

Typ jest tak gorący, że aż parzy.. albo to ze mną jest coś nie tak, że kręcą mnie takie zakazane relacje ?

Uwielbiam to, że tej dwójki nie łączy jedynie przyciąganie fizyczne, że ta relacja jest bardziej złożona.

To jak Arsen patrzy na Carmen, jak jest przy niej.. naprawdę można poczuć tę relację, przeżywać ją razem z bohaterami.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i wiecie co?

Chcę poznać więcej książek Klaudii!

Jej pióro jest lekkie, ale jednocześnie potrafi dostarczyć wielu emocji, czyli to, czego oczekuję od książki.

Z pewnością mam tu sporo fanek zakazanego romansu, szczególnie tego z różnicą wieku, więc powiem wam jedno dziewczyny - musicie poznać Arsena ?

,,- Nie mogę już dłużej trzymać się z daleka od ciebie, choć wiem, że te kilka miesięcy powinienem jeszcze wytrzymać... - mówi z przygnębieniem. - Gdy jednak wyobraziłem sobie, że przez czekanie mogę stracić swoją szansę... Jesteś warta każdego ryzyka."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoale

Zatańcz ze mną
Klaudia Bianek0
Okładka ksiązki - Zatańcz ze mną

Jeden taniec znaczy czasem więcej niż tysiąc słów. Wiktoria prowadzi bardzo udane, spokojne życie. Ma cudowną córkę, własną kwiaciarnię i dobre relacje...

Odkąd cię poznałam
Klaudia Bianek 0
Okładka ksiązki - Odkąd cię poznałam

Ta książka jest wytworem wyobraźni autorki. Wszyscy bohaterowie są wymyśleni. Ale przecież to wszystko mogło się wydarzyć. I to czyni tę historię jeszcze...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski