Cześć, tu Carter!

Cześć, tu Carter. Howard Carter.

To ja odkryłem wypełniony skarbami grobowiec faraona Tutenchamona i jako pierwszy człowiekzobaczyłem mumię liczącą ponad trzy tysiące lat!Myślicie, że to straszne? Dla mnie to najpiękniejszy moment życia.

Od dzieciństwa marzyłem o wielkich znaleziskach, starożytnych cywilizacjach i klejnotach zasypanych ziemią. Pragnąłem przygód oraz wyzwań.

Przemierzyłem piaski pustyni oraz morza. Walczyłem ze sztormami, burzami piaskowymi, a na koniec rzuciłem wyzwanie klątwie.

Wierzycie w klątwy?

Nie bójcie się ich. Razem pokonamy wszelkie przeciwności, a przy okazji oprowadzę Was po Egipcie. Tym z moich czasów i tym znacznie starszym, zagrzebanym pod warstwami piasku.

Jesteście gotowi na kolejną przygodę?

Informacje dodatkowe o Cześć, tu Carter!:

Wydawnictwo: Frajda
Data wydania: 2024-09-04

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Cześć, tu Carter!

Cześć, tu Carter! - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2024-09-08,

Max Czornyj, znany głównie z mrocznych thrillerów i kryminałów, tym razem zabiera nas w fascynującą podróż do starożytnego Egiptu, tworząc opowieść o jednym z najsłynniejszych archeologów w historii – Howardzie Carterze. Książka "Cześć, tu Carter!" to nie tylko biografia wybitnego badacza, ale także wciągająca opowieść o pasji, determinacji i odkryciu, które zmieniło bieg historii.

Już sam tytuł sugeruje, że spotkamy się z nietuzinkową narracją. Carter, w formie pierwszoosobowej, zwraca się bezpośrednio do czytelnika, co czyni książkę lekką, przystępną i bardzo osobistą. Z kart powieści bije fascynacja odkryciami i przygodami, jakie spotkały archeologa, a także odwaga i determinacja, które pomogły mu przetrwać w trudnych warunkach wypraw badawczych.

Carter nie tylko prowadzi nas przez pustynie, piaski i grobowce, ale także wciąga w pełną napięcia opowieść o odkryciu grobowca Tutenchamona – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii archeologii. Autor pokazuje, jak wielką odwagę i profesjonalizm Carter wykazywał wobec przesądów i plotek.

W książce nie brakuje również momentów refleksji nad przeszłością i jej odkrywaniem. Carter dzieli się swoimi przemyśleniami na temat starożytnych cywilizacji, kultury Egiptu, a także znaczenia tego, co pozostaje po nas dla przyszłych pokoleń.

"Cześć, tu Carter!" to książka, która zachwyci zarówno miłośników historii, jak i osoby poszukujące wciągającej opowieści przygodowej.

Max Czornyj w swojej najnowszej książce udowadnia, że potrafi tworzyć nie tylko mroczne thrillery, ale także fascynujące opowieści o ludziach, których życie zdominowała pasja odkrywania. "Cześć, tu Carter!" to lektura pełna przygód, historii i egipskiej tajemnicy, która wciągnie czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-08-30, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Premiera już 4 września 2024 roku‼️

"Cześć, tu Carter!" Max Czornyj  to kolejny tom rewelacyjnej serii o genialnych odkrywcach. Poznajemy Howarda Cartera, który opowiada nam o gorącym Egipcie,  piramidach, poszukiwaniach skarbów oraz o mumiach i klątwach. Poznajemy Howarda Cartera jako młodego chłopaka,  który dostał propozycję wyjazdu do Egiptu. Howard pragnął spełnić swoje marzenia więc wybrał się w podróż. Tam wśród wykopalisk czekają go niesamowite perypetie, ale też z biegiem czasu musi zmierzyć się z nadciągającymi problemami. Możemy obserwować Howarda,  który pomimo trudności losu, który rzuca mu kłody pod nogi brnie do przodu, aby osiągnąć cel.  Spełnia swoje marzenia,  bo wierzy w siebie. Staje się mężczyzną honorowym,  który zgodnie ze swoimi zasadami postępuje uczciwie.
Jesteście ciekawi jak skończy się jego podróż do Egiptu i poszukiwaniu skarbów?
Przeczytajcie tę książkę,  bo czekają na Was niesamowicie ekscytujące  chwile.  Idealna lektura dla dzieci lubiących przygody i podróże.
Książkę czyta się szybko,  a wyobraźnia pracuje z każdą przewracaną stroną.  Na koniec muszę dodać,  że jestem zachwycona ilustracjami Aleksandry Czornyj.

Warto kupować dzieciakom takie mądre i wartościowe książki.

Rewelacja! Czekam na kolejne książki z tej serii.

Ocena: 10/10 ⭐️

Zdecydowanie polecam!

BRUNETTE BOOKS

Rzeźnik
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Rzeźnik

Wstrząsający portret jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców. Powieść inspirowana prawdziwą historią seryjnego mordercy Józefia Cyppka, Rzeźnika...

Wina
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Wina

Nowy, przerażający thriller autora, który podbił listy bestsellerów TO BYŁ PRAWDZIWY DEMON, MOCARNY POTWÓR. MÓWIĘ WAM, TO BYŁO MONSTRUM. Komisarz Liza...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung