Czas motyla

Martyna SenatorWydawnictwo: Time4yaliteratura młodzieżowa256 str. 4 godz. 16 min.
Szczegóły
polski
ISBN:
9788327167637

Kup książkę 👉 w 21 księgarniachod 26,04 zł
Czy lęk przed śmiercią powoli odbierze jej życie?

Kornelia czuje, że niedługo straci swoją ukochaną siostrę, gdyż serce Alicji prawdopodobnie wkrótce przestanie bić. Choroba podporządkowuje życie całej rodziny potrzebom Ali. Nela oddałaby wszystko, żeby jej młodsza siostra mogła beztrosko cieszyć się chwilą, lecz sama osuwa się w cień własnych myśli i walczy z atakami paniki. Zmaga się też z toksyczną relacją ze swoim chłopakiem i boli ją mniejsza uwaga ze strony rodziców. Czuje się coraz bardziej zagubiona i osamotniona.

Pewnego wieczoru spotyka chłopaka, który wydaje się zjawą. Widzi go tylko ona. Długo nie wierzy w to, co się dzieje, lecz w końcu uświadamia sobie, że obok niej kroczy anioł śmierci. Początkowe wyparcie, przerażenie i nienawiść zaczynają zamieniać się w zaufanie i ciepłe uczucie, którego tak brakowało jej wśród bliskich.

Czy właśnie ta relacja nauczy Kornelię, co naprawdę znaczy żyć i doceniać wszystko, co się ma?

Informacje dodatkowe o Czas motyla:

Opinie o książce - Czas motyla

Avatar użytkownika - ilovebook26
ilovebook26
Przeczytane:2024-09-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
  Kornelia to młoda dziewczyna. Ma chłopaka, przyjaciół i rodzinę. Brzmi dobrze, prawda? Niestety tak nie jest. W życiu dziewczyny jest bardzo dużo cierpienia, bólu i obawy. Jej siostra Alicja jest chora, a jej serce w każdej chwili może przestać bić. Potrzebuje nowego i czeka na dawcę. Kornelia nie potrafi sobie z tym poradzić. Strasznie cierpi.  "Błagam, Boże, nie zabieraj jej – szepcze drżącym z emocji głosem. – Pozwól jej żyć" Igor, chłopak Kornelii. Od początku go nie polubiłam i nie bez przyczyny. To on jako najbliższa dla niej osoba powinien ją wspierać, pomóc jej a tego nie robi. Nie interesuje jak ona się czuje i czy potrzebuje jakiejś pomocy. Tylko od niej wymaga. Rzekomo ją kocha, ale tego nie pokazuje. Powiem szczerze, że bardzo czekałam na moment, kiedy główna bohaterka zdecyduje się go wyrzucić ze swojego życia. Igora interesuje tylko to co on chce. Ciągle naciska na Kornelię, chce coś od niej więcej i nie potrafi zrozumieć, że ona nie chce, nie jest gotowa. A jak dziewczyna wyraża sprzeciw to żeby zrobić jej na złość idzie do innej dziewczyny dając jej w ten sposób do zrozumienia, że jak ona nie chce to on sobie znajdzie inną. Naprawdę, tak robi osoba, która kocha? Nie sądzę.  "Kiedyś dzieliłam się nim swoimi troskami. Opowiadałam o strachu i rosnącej niepewności, ale bardzo szybko odkryłam, że wcale nie ma ochoty tego słuchać" Przyjaciele? Nie życzę nikomu mieć takich w swoim życiu. Zero wsparcia
Z popiołów
Martyna Senator0
Okładka ksiązki - Z popiołów

Kiedyś wyobrażałam sobie, że moje życie jest pięciolinią, na której każda chwila zostaje zapisana w postaci odpowiednio dobranych nut. A ja niczym...

Ósmy kolor tęczy
Martyna Senator0
Okładka ksiązki - Ósmy kolor tęczy

Minęło pięć lat, odkąd Lilka straciła wzrok. Dzisiaj stoi u progu dorosłości, a jej życie wydaje się szczęśliwe, choć nieco monotonne. Wszystko się zmienia...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung