CISZEJ, PROSZĘ. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać

Cicha rewolucja...

Co najmniej jedna trzecia spośród osób, które znamy, to introwertycy. To ci, którzy wolą słuchać niż mówić, czytać książki niż chodzić na przyjęcia. Są oni pomysłowi i twórczy, ale nie lubią się promować; wolą pracować samodzielnie niż w zespole. Choć często mówi się o takich osobach ,,ciche" i ,,spokojne", to właśnie introwertykom zawdzięczamy wiele z najwspanialszych dokonań - od słynnych słoneczników van Gogha do pierwszego komputera osobistego.

Ta napisana z pasją, oparta na wynikach badań naukowych, pełna zapadających w pamięć fascynujących opowieści o rzeczywistych osobach książka pokazuje nam, jak bardzo nie docenia się introwertyków oraz ile na tym traci nasz rozgadany świat.

Korzystając z wyników najnowszych badań z dziedziny psychologii oraz neurobiologii, autorka ujawnia zadziwiające, mało znane dotąd różnice między ekstrawertykami a introwertykami.

Zapewne najbardziej inspirującym aspektem Ciszej, proszę... jest to, że Susan Cain prezentuje nam galerię introwertyków, którzy odnieśli sukces - od superinteligentnego, niezwykle dynamicznego prelegenta, który po wykładach odzyskuje siły w samotności, do osiągającego rekordowe wyniki sprzedaży akwizytora, który w spokoju swoich czterech ścian korzysta z mocy, jaką daje mu zadawanie pytań. Wreszcie autorka udziela nam mnóstwa bezcennych rad dotyczących m.in. tego, w jaki sposób lepiej i skuteczniej radzić sobie z różnicami w relacjach introwertyk/ekstrawertyk, jak wzmacniać poczucie własnej wartości w introwertycznym dziecku oraz czy i kiedy warto ,,udawać" ekstrawertyka.

Ta niezwykła książka na zawsze już zmieni nasz sposób postrzegania introwertyków oraz, co równie ważne, to, w jaki sposób introwertycy postrzegają samych siebie.

OPINIE

Dla mnie, jako introwertyka, którego często napominano, by zachowywał się jak ekstrawertyk, informacje zawarte w tej książce są niezwykle pouczające i przydatne zarazem. Wykorzystując wyniki badań neurobiologicznych oraz wiele studiów poszczególnych przypadków, Susan Cane omawia siłę i potencjał tkwiący w introwertykach oraz zalety bycia cichym i spokojnym w naszym hałaśliwym i rozkrzyczanym świecie.

Andrew Weil, autor książek Healthy Aging oraz Spontaniczne szczęście

Informacje dodatkowe o CISZEJ, PROSZĘ. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2012-09-21
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Quiet: The Power of Introverts in a Worl d That Cant Stop Talking

Kup książkę CISZEJ, PROSZĘ. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać

CISZEJ, PROSZĘ. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać - opinie o książce

Książka porusza wiele ciekawych spojrzeń na introwersję i ekstrawersję. Pozwala spojrzeć na to zagadnienie z innej niż na co dzień perspektywy. Dobra nie tylko dla introwertyków. Warto zagłębić się w jej treść i choć troszkę zagłębić się w mechanizmy, które kierują naszym społeczeństwem.

Avatar użytkownika - NataliaJJ
NataliaJJ
Przeczytane:2019-12-25, Ocena: 2, Przeczytałam,
Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać
Susan Cain0
Okładka ksiązki - Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać

Jak dorastać w ekstrawertycznym świecie? Pamiętaj, że spokojny temperament to ukryta supermoc! Introwertycy dokonują niewiarygodnych wyczynów...

Słodko-gorzko. Dlaczego smutek i tęsknota są nam potrzebne do szczęścia
Susan Cain0
Okładka ksiązki - Słodko-gorzko. Dlaczego smutek i tęsknota są nam potrzebne do szczęścia

Nasza obsesja na punkcie nieustającego szczęścia nie sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, zdrowi ani spełnieni. Autorka światowego bestsellera Ciszej proszę...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz