Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać

Jak dorastać w ekstrawertycznym świecie?

Pamiętaj, że spokojny temperament to ukryta supermoc!

Introwertycy dokonują niewiarygodnych wyczynów z powodu swojego spokojnego temperamentu, a nie wbrew niemu. Akceptuj i ceń siebie - takim, jakim jesteś. Świat cię potrzebuje. Istnieje mnóstwo sposobów, na jakie twój spokojny styl może się w pełni wyrażać, trafiać i przemawiać do innych. Niech ta książka będzie dla ciebie rodzajem podręcznika, który pomoże ci lepiej wykorzystywać cudowne właściwości i zdolności, jakie posiadasz.

***

,,W gimnazjum wpadałam w przerażenie za każdym razem, kiedy musiałam zabierać głos przed całą klasą. Kiedy miałam omówić treść jakiejś książki, w nocy nie mogłam spać ze zdenerwowania. Pewnego razu byłam tak przestra-szona, że stanąwszy przed klasą zamarłam w bezruchu i nie potrafiłam wydo-być z siebie ani słowa. Tymczasem dziś, występując w roli adwokata wszyst-kich introwertyków, pojawiam się na ekranach telewizorów i komputerów, a także na scenach i estradach w różnych miejscach na całym świecie, wygła-szając wykłady i przemawiając do tysięcy osób zgromadzonych w wielkich salach.

(...) Różni ludzie często pytają mnie, czy stałam się ekstrawertykiem, teraz, kiedy już czuję się tak swobodna i pewna siebie podczas publicznych wystą-pień i udzielania komentarzy w mediach. Ja jednak przez te wszystkie lata wcale nie zmieniłam się w jakiś fundamentalny sposób. Nadal czuję się cza-sami skrępowana i onieśmielona. No i niezmiennie uwielbiam swoje ciche i spokojne, refleksyjne ja. Udało mi się odkryć w sobie, uwolnić i wykorzysty-wać moc bycia cichym i spokojnym. Ty też możesz tego dokonać!"

[fragment]

***

SUSAN CAIN woli słuchać niż mówić, a nad grupowe posiedzenia przedkłada pogawędki w wąskim gronie. Realizuje jednak wielkie marzenia i stawia przed sobą bardzo śmiałe cele, nie widząc żadnej sprzeczności między nimi a swoją cichą i spokojną naturą.

Absolwentka Princeton University i Harvard Law School, Cain jest współzałożycielką firmy Quiet Revolution oraz autorką Ciszej proszę..., książki, która została już przełożona na czterdzieści języków i od ponad czterech lat utrzymuje się na liście bestsellerów ,,New York Timesa". Jej wystąpienie na forum TED obejrzało w internecie już ponad 12 milionów osób.

Informacje dodatkowe o Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2017-05-19
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Quiet Power: The Secret Strengths of Introverts

Kup książkę Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać

Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać - opinie o książce

Słodko-gorzko. Dlaczego smutek i tęsknota są nam potrzebne do szczęścia
Susan Cain0
Okładka ksiązki - Słodko-gorzko. Dlaczego smutek i tęsknota są nam potrzebne do szczęścia

Nasza obsesja na punkcie nieustającego szczęścia nie sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, zdrowi ani spełnieni. Autorka światowego bestsellera Ciszej proszę...

CISZEJ, PROSZĘ. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać
Susan Cain0
Okładka ksiązki - CISZEJ, PROSZĘ. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać

Cicha rewolucja... Co najmniej jedna trzecia spośród osób, które znamy, to introwertycy. To ci, którzy wolą słuchać niż mówić, czytać książki niż chodzić...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung