Być mężem i ojcem : (książka dla niego)

"Być mężem i ojcem" to książka uznanego na całym świecie terapeuty, w której poznajemy wskazówki dla mężów i ojców odnośnie radzenia sobie ze swoją rolą i czerpania radości z przebywania z bliskimi!

Co to w ogóle oznacza, że jest się dobrym ojcem? Albo dobrym mężem? Nie ma jednego przepisu ani instrukcji, trudno więc odnieść się konkretnie do jednej definicji. Warto mimo wszystko poznać wskazówki do tego, a także zainspirować się i przemyśleć swoją rolę w rodzinie, sięgając po książkę "Być mężem i ojcem".

Duński terapeuta, uznany i od wielu lat proszony o konsultacje, postanowił podzielić się z Czytelnikami swoimi przemyśleniami i wiedzą. Przez wiele lat mężczyźni żyli w przekonaniu, że jedynym ich zadaniem jest zapewnienie środków do życia rodzinie. Dzisiaj natomiast coś zupełnie innego wychodzi na pierwszy plan. Liczy się zaufanie, opiekuńczość, troska. Bardziej kładziemy akcent na wspieranie partnerki i bycie aktywnym ojcem, a nie tylko osobą pomagającą w weekendy. Poznajemy wskazówki ku temu, jak zdobyć naturalny ojcowski autorytet, nawiązać silną więź z dziećmi i czerpać jednocześnie radość z bliskiej relacji z rodziną. Nie jest to łatwe dla mężczyzn, którym od urodzenia powtarzano, że liczą się pieniądze, a emocji nie należy pokazywać. Dzisiejsze podejście do partnerstwa i wychowania jest zupełnie inne: nowoczesne, bardziej ludzkie, podkreśla znaczącą rolę ojca.

"Być mężem i ojcem" to pozycja niezbędna dla każdego mężczyzny, który czasem czuje się zagubiony w swojej roli. Być może nie wie do końca, co to znaczy "być dobrym" w odniesieniu do rodzicielstwa i małżeństwa i chciałby przemyśleć podobne kwestie. Nigdy nie jest za późno na refleksje. Zmiany wprowadzić możemy w każdej chwili! Liczy się to, aby odkryć w sobie długo skrywane uczucia i otworzyć się na możliwości, jakie daje nam kontakt z własną rodziną.

Jesper Juul jest duńskim pedagogiem i terapeutą rodzinnym. Twórca humanistycznego podejścia wychowawczego. Od wielu lat wspiera rodziny w wychowaniu dzieci i budowaniu bliskich więzi z nimi. Pomaga również w pracy nauczycielskiej i terapeutycznej.

Informacje dodatkowe o Być mężem i ojcem : (książka dla niego):

Wydawnictwo: Mind
Data wydania: 2018-04-30
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Być mężem i ojcem : (książka dla niego)

Być mężem i ojcem : (książka dla niego) - opinie o książce

Sztuka przegrywania. Esej o bólu, jaki wywołują gry wideo
Jesper Juul0
Okładka ksiązki - Sztuka przegrywania. Esej o bólu, jaki wywołują gry wideo

Trzecia i najnowsza książka Jespera Juula znacznie różni się od wcześniejszych: w przeciwieństwie do tamtych szczegółowych, skrupulatnych...

Zamiast wychowania. O sile relacji z dzieckiem
Jesper Juul0
Okładka ksiązki - Zamiast wychowania. O sile relacji z dzieckiem

W osobistej rozmowie Jesper Juul porusza cale bogactwo wątków związanych z wychowaniem dzieci. Poczucie własnej wartości, nauka odpowiedzialności, rozwiązywanie...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski