Recenzja książki: Noc spadających gwiazd

Recenzuje: Danuta Awolusi

W Noc spadających gwiazd może wydarzyć się wszystko – zwłaszcza, jeśli przesadzi się z alkoholem, a później niewiele się pamięta. Dla Natalii i Oli jedna impreza zmieni całe życie. Wpadną w szalony wir przygód i nic już nie będzie takie samo.

Gdy ma miejsce owa pamiętna noc – noc imprezy firmowej – Natalia zachodzi w ciążę, a Ola zyskuje tajemniczego adoratora, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Tymczasem szef dziewczyn zaczyna się dziwnie zachowywać… Mocny start powieści Marty Nowik zapowiada jeszcze mocniejsze rozwinięcie. Głównie dlatego, że autorka nie stawia na klasyczne motywy, ale sięga o wiele głębiej. Jej powieść jest społecznie zaangażowana. Czytelnik ma okazję dowiedzieć się, jak trudny jest nałóg alkoholowy i jak wielu ludzi nie cofnie się przed niczym, by zarobić wielkie pieniądze. Świat jest brutalny i pełen niebezpieczeństw. A jednocześnie pełen jest dobrych i wrażliwych ludzi.

Natalia i Ola to przyjaciółki, które zawsze się wspierały. Czy, mimo trudności, los się do nich uśmiechnie? Czy prawdziwa miłość istnieje? Czy na życiowym zakręcie można spotkać szczęście? Na te pytania stara się odpowiedzieć Marta Nowik. Z sukcesem! Na dodatek losy dziewczyn oraz pozostałych bohaterów są tak niecodzienne, że trudno oderwać się od lektury.

Marta Nowik sprawnie tworzy historię, która z jednej strony opowiada o zwyczajnych życiowych dylematach, a z drugiej porusza tematykę szalenie trudną i rozbudowaną, jak na przykład handel ludźmi. A wszystko to okrasza lekką narracją, która sprawia, że można płynąć przez kolejne rozdziały z satysfakcją.

Jej bohaterki to silne dziewczyny, które – choć czasem się zagubią – to jednak zawsze odnajdą drogę. Powieść Marty Nowik daje nadzieję, przywraca wiarę w to, że życie można poukładać, można robić pewne rzeczy po swojemu. Przyda się nieco szczęścia, ale wiele zależy od naszych decyzji.

Na rynku potrzeba nam takich powieści obyczajowych – z pozoru lekkich, a jednak odważnych i niesztampowych. Opowiadających nie tylko o problemach kobiet, ale o wyzwaniach, jakie życie stawia przed każdym człowiekiem.

Kup książkę Noc spadających gwiazd

Zobacz opinie o książce Noc spadających gwiazd
Nowe życie Kariny
Marta Nowik0
Okładka ksiązki - Nowe życie Kariny

Wśród książek można znaleźć nie tylko piękne historie, lecz także nowe życie… Karina wychowywała się w domu dziecka, marząc o przyszłości innej...

Kiedy czasu już dla nas nie będzie
Marta Nowik 0
Okładka ksiązki - Kiedy czasu już dla nas nie będzie

Historia o prawdziwej miłości, która może wydarzyć się wszędzie i niejednego zaskoczyć...Życie w Domu Pogodnej Starości toczy się swoim utartym, sennym...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski