Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1

Tom 3.1 cyklu Rodzina Monet

Miałam już nie kontynuować tej serii, aczkolwiek obiecujące zakończenie „Królewny” skutecznie zachęca do chociaż pobieżnego zapoznania się z treścią trzeciego tomu. O dziwo kompletnie nie żałuję tej decyzji, bowiem w końcu dostajemy to, czego większość oczekuje od książek – porządną akcję i emocje. Główna bohaterka zostaje wciągnięta w wir rozmaitych wydarzeń, które wymagają od niej zdecydowanie większej dojrzałości i pewności siebie. Życie coraz dobitniej pokazuje jej, jakie konsekwencje niesie ze sobą przynależność do Monetów, a jest ich wiele i często wybijają się ponad rozmaite przywileje.

Choć zalążki rodzinnej więzi obecne były już wcześniej, to dopiero teraz możemy dostrzec ją w pełnej krasie. Te wszystkie piękne slogany wypowiadane przez ojca i Vincenta teraz znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem to, jak bardzo ta rodzina jest sobie oddana wielokrotnie wywołuje łzy. Hailie dość aktywnie uczestniczy w wielu sytuacjach i zbliża się nawet do tych mało przyjaznych braci. Podczas czytania nie czuć już tego, że stanowi dla rodzeństwa jakiś ciężar. Widać natomiast, iż jest pełnoprawną członkinią ich świata. Szczególnie urzekła mnie pierwsza rozmowa z Tonym, którego kreacja przestała być aż tak przeźroczysta.

Ja po raz pierwszy mogę stwierdzić, iż genialnie bawiłam się podczas czytania. W końcu Moneci zaczęli wywoływać u mnie napady śmiechu. Ogromnie zaangażowałam się emocjonalnie w fabułę, ale już nie w sposób obfitujący w irytację i zażenowanie, jak wcześniej. „Perełka” daje nam miejsce na wzruszenia, radość i smutek, którego niestety trochę tu jest.

Nie oczekujcie po tej części cudów. Owszem – jest o wiele lepsza od poprzednich tomów. Autorka ewidentnie dostrzega swoje błędy I do pewnego stopnia je naprawia. Pamiętajcie jednak, że „urokiem” tej serii są nieco absurdalne sceny, nieco przerysowani bohaterowie i akcja, której jedynym zadaniem jest ukazanie losów Hailie.

Czy polecam? Jeżeli czytaliście poprzednie tomy, to jak najbardziej warto zapoznać się również z tym. Nie pożałujecie.

Informacje dodatkowe o Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1:

Kup książkę Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1

Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Nieważne, jakiej wagi ciężarki podniesiesz na siłowni lub jak często zapłaczesz w samotności. Siła to coś więcej, to determinacja, a ty, moja królewno...

Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 2
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 2

- Zawsze chciałam być jak księżniczka... - powiedziałam monotonnym głosem. - Jesteś księżniczką - odparł z uśmiechem i błyskiem w pięknych, błękitnych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;