Rodzina Monet. Skarb

Tom 1 cyklu Rodzina Monet

Czasami los bywa okrutny, odbiera nam osoby, które są dla nas najważniejsze na świecie i zostawia nas potem samych z tą pustką, której nie da się niczym zapełnić.
Hailie Monet w wieku niespełna piętnastu lat traci w wypadku samochodowym babcie i mamę, przez to zostaje sama, ponieważ nie ma innych krewnych. Niespodziewanie okazuje się, że ma piątkę braci, a najstarszy z nich zostaje jej opiekunem prawnym i tym samym trafia ona na inny kontynent i musi zamieszkać w willi, która przypomina jej muzeum. Niestety od samego początku czuje się tam, jak intruz, bracia mają swoje tajemnice, a ona o niczym nie wie, przez to wszystko czuje się zagubiona i niechciana.
Tę książkę odkładałam w czasie, nie wiem czemu, ale po okładce wydawało mi się, że to historia z dawnych lat, ale wszystko toczy się w czasach współczesnych, więc była to dla mnie miła niespodzianka. Mamy tutaj porównanie dwóch różnych światów, Hailie została wychowana tak, że lubiła rozmawiać, przytulać się, czuć ciepło od bliskich za to bracia, jak to mężczyźni, pomimo że darzyli się szacunkiem i kochali, to mieli specyficzny humor i raczej nikt nikogo nie pocieszał, przez to wszystko dziewczynka czuje się źle i obco w ich towarzystwie.
Skarb to część pierwsza, wydaje mi się, że jest ona najłagodniejsza, ponieważ mamy tutaj delikatne wprowadzenie do biznesów braci, zdecydowanie oni coś ukrywają, ale tutaj nie dowiedzieliśmy się prawie nic, chociaż pojawiły się dwie sceny, w których Hailie była w dużym niebezpieczeństwie. Niesamowicie wciągnął mnie świat rodziny Monet, tych wszystkich tajemnic i zagadek, jestem bardzo ciekawa, jak potoczy się to dalej i czy kolejne części będą utrzymane w tym samym stylu, bo zdecydowanie mi się on podoba.
Będę z niecierpliwością czekać na dalsze losy, ponieważ ta część była tylko, jak wstęp, podsyciła ciekawość, a teraz mam nadzieję, że zostanie ona zaspokojona i dowiem się czegoś więcej z tego, co dzieje się w skrzydle domu, do którego nie można wchodzić.

Informacje dodatkowe o Rodzina Monet. Skarb:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Rodzina Monet. Skarb

Kup książkę Rodzina Monet. Skarb

Moje serce zatrzymało się na chwilę, a potem zabiło mocniej.

Wśród otaczających mnie ludzi miałam nadzieję dostrzec kogoś tak samo samotnego jak ja.

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka (wydanie specjalne)
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 3. Perełka (wydanie specjalne)

Wyjątkowe wydanie specjalne w twardej oprawie - z faksymile podpisu i listem od autorki, barwionymi brzegami i tasiemkami. Największą zmianę, Hailie Monet...

Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 2
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 2

- Zawsze chciałam być jak księżniczka... - powiedziałam monotonnym głosem. - Jesteś księżniczką - odparł z uśmiechem i błyskiem w pięknych, błękitnych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;