Rodzina Monet. Skarb

Tom 1 cyklu Rodzina Monet

Piękna i inteligentna

Po serii z Outlanderem myślałyśmy,że żadna książka na jakiś czas nie będzie nam się podobać. Oj jak się zdziwiłyśmy, gdy przeczytałyśmy pewną opowieść o której chcemy wam dzisiaj opowiedzieć. Znalazłyśmy perełkę, a raczej Skarb. Pochłonęłyśmy ją w jeden wieczór, więc jest to dowód na to jaka była dobra. A jak się zrelaksowałyśmy !
Nie trzymając was dużej w napięciu, przedstawiamy wam "Rodzinę Monet. Skarb" i naszą opinię na jej temat od Wydawnictwa You&Ya.

"- Jestem jak obca.
- Jesteś jak skarb.
Uniosłam na niego spojrzenie, zszokowana i niepewna, czy się właśnie nie przesłyszałem. Dylan uśmiechnął się lekko i zadziornie.
-Zagubiona i odnaleziona, jesteś jak skarb."

Hailie traci w wypadku mamę i babcię. Pogrążona w rozpaczy dowiaduje się,że pewien mężczyzna o imieniu Vincent ma zostać jej opiekunem prawnym. Okazuje się,że jest to jej przyrodni brat. Dziewczyna przeprowadza się do Ameryki, gdzie ma zamieszkać razem z Vincentem oraz czwórką swoich innych braci : Willem, Dylanem, Tonym oraz Shanem. Jak poradzi sobie z tą sytuacją ? Co ukrywają przed nią bracia ?

Kochani jeżeli uwielbiacie książki o tematyce młodzieżowej, proste, a zarazem wciągające to jest to pozycja dla was. My normalnie oszalałyśmy na punkcie tej opowieści. I aż żałujemy, że wcześniej jej nie znalazłyśmy na wattpadzie.
Książka napisana jest bardzo prostym językiem, takim, który z pewnością każdemu się spodoba. Wystarczy siąść i czytać, nie zawiedzicie się. Dajcie się ponieść tej powieści.

Książka przede wszystkim mówi o różnorakich emocjach, radzeniu sobie po stracie bliskich, sprostaniu nowym życiowym komplikacją, dostanie drugiej szansy, jak i wykorzystaniu jej. To opowieść przede wszystkim dla młodych czytelniczek, które wchodzą w dorosłe życie, jak i dla osób z małą wiarą w siebie. Po tej książce się podniesiecie, obiecujemy :)

No i wreszcie ktoś napisał książkę o dziewczynie zakochanej w książkach i prowadzącej bookstagrama, aż skakałyśmy z radości jak to zobaczyłyśmy.
Halo bookstgramerki musicie to zobaczyć !

Historia ta to prawdziwy mistrz w kategorii książek młodzieżowych dla dziewczyn. Autorka stuprocentowo wykorzystała wszystkie emocjonalne atuty takich opowieści, dając swój upust w tej oto wspaniałej pozycji. Wpłyńcie na nieznane wody rodziny Monet, a nie zawiedzicie się. Dryfowanie pomiędzy dopiero co poznanymi braćmi, a szkolnymi przygodami zapewnione.

Jak już wspomniałyśmy w tej historii liczą się uczucia i emocje, według nas to właśnie one stanowią podstawę tej książki. Znajdziecie w niej szeroką paletę wszelakich zachowań i emocji. Według nas najlepsze są te związane z braćmi i więzią rodzinną.
Klimat historii to jak dla nas nieodłączna niepewność, połączona z uczeniem się nowych rzeczy, ukazane stawianie pierwszych kroków w dorosłym życiu. Lecz ta książka to nie tylko opowieść o wejściu w rodzinne, są tu również ukazane szybsze akcje i zaskakujące dialogi, czasem nawet śmieszne.

Hailie to osoba bardzo według nas nieśmiała, jednak jest to dla nas w pełni zrozumiałe po stracie mamy i poznaniu swojej nowej rodziny. Widać, jak w ciągu całej książki, kartka po kartce przechodzi metamorfozę. I naszym zdaniem pomimo tego,że weszła do tak bogatej rodziny nie wiele się zmieniło pod względem jej podejścia do pieniędzy. Nie zmieniła się wcale. Bardzo nam się to podobało.
Co do pozostałych bohaterów mówimy tu o braciach Monet to oni również się zmieniają i widać to za każdym razem, gdy któryś jest wspomniany, chociaż czasem dzieje się to opornie.

Książka robi duże zamieszanie zarówno na tik toku, jak i instagramie i jak dla nas jest to kompletnie zrozumiałe. Ta opowieść to rzeczywiście perełka. Jeżeli więc jesteście ciekawi naszych słów i samej książki to czytajcie. Warto.
Czy już wam mówiliśmy jak ona nam się bardzo podobała ? Miłego dnia !

Informacje dodatkowe o Rodzina Monet. Skarb:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: Sistersas Book

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Rodzina Monet. Skarb

Kup książkę Rodzina Monet. Skarb

Moje serce zatrzymało się na chwilę, a potem zabiło mocniej.

Wśród otaczających mnie ludzi miałam nadzieję dostrzec kogoś tak samo samotnego jak ja.

Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Nieważne, jakiej wagi ciężarki podniesiesz na siłowni lub jak często zapłaczesz w samotności. Siła to coś więcej, to determinacja, a ty, moja królewno...

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1

Największą zmianę, Hailie Monet, widzę w twoich oczach. Widać w nich siłę i ambicję. Ty nie jesteś już tamtą małą, zagubioną i onieśmieloną dziewczynką...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;