I znowu zaświeci słońce

Oliwia po studziach dziennikarskich szuka pracy i chce zacząć swoje dorosłe życie. Niedługo ma się odbyć jej ślub z Pawłem, którego poznała na studiach. W trakcie przygotowań do ślubu Oliwia zaczyna mieć wątpliwości czy uda im się stworzyć szczęśliwy związek.
Aby dać sobię czas na przemyślenia i poznać niewyjaśnioną historię rodzinną dotyczącą siostry jej babci wyjeżdża z Mysłowic do Zamościa.
W czasie podróży weryfikuje swoje plany, poznaje nowe osoby i spotyka Szymona.
Czy i jak ta podróż wpłynie na życie Oliwii?
Czego Oliwia dowie się o zaginionej siostrze babci?
Opowieść obyczajowa z nutką romansu i wojną w tle. Fabuła toczy się dwutorowo, dzięki temu możemy lepiej poznać losy Rozalii.
Niezależnie od tego, kiedy żyjemy, toważyszą nam te same dylematy i rozterki.
Cudowna i wzruszająca historia o poznawaniu tajemnic i czerpaniu lekcji od starszych pokoleń oraz o poznawaniu samego siebie.
W powieści Agaty Sawickiej, poznajemy dwie historie miłosne bohaterek. Oliwię i Rozalię łączy pokrewieństwo, dzieli odległość i mgliste pojęcie o swoim istnieniu. Każda z nich ma nadzieję na lepszą przyszłość. Oliwia próbuje odnaleźć samą siebie i osiągnąć stabilizację w życiu. W chwilach zwątpienia ufa swoim przeczuciom. Czasami jest naiwna, ale odważnie dąży do celu. Rozalia jest bliska utracie nadzieji na szczęście. Jednak znajduje w sobie siłę, żeby dokonać zmian w życiu.
"I znowu zaświeci słońce" wypełniają różnorodne emocje. Życie każdego człowieka, to jedyna i niepowtarzalna historia. Podążanie za głosem serca i intuicji, dokonywanie własnych wyborów przynosi najlepsze efekty. Szukając szczęścia i miłości można brać przykład z bohaterek powieści.
Wielkie brawa za styl autorki, piękne opisy przyrody i miejscowości, okładkę - oczami wyobraźni widę na niej Rozalię i Oliwię, które w Chorodynowie czekają na spotkanie z bliskimi.

Informacje dodatkowe o I znowu zaświeci słońce:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-09-15
Dodał/a opinię: edytadt

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce I znowu zaświeci słońce

Kup książkę I znowu zaświeci słońce

Jeszcze jedna szansa
Agata Sawicka0
Okładka ksiązki - Jeszcze jedna szansa

Nowa powieść autorki znakomicie przyjętej serii Dwór w Zaleszycach! Hania pracuje w korporacji i nadal mieszka z rodzicami. Pewnego dnia otrzymuje...

Poplątane ścieżki. Dwór w Zaleszycach t. 2
Agata Sawicka0
Okładka ksiązki - Poplątane ścieżki. Dwór w Zaleszycach t. 2

Lato w Zaleszycach nieubłaganie dobiega końca... Julianna jest szczęśliwa - już nie musi ukrywać swoich uczuć. Kocha i jest kochana. Każdą wolną chwilę...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska