Billy Summers (wyd. specjalne)

Moją majówkę rozpoczęłam od książki „Billy Summers” autorstwa Stephena Kinga, która z miejsca przyciągnęła moją uwagę. Stephen King, znany ze swojej umiejętności tworzenia głębokich i skomplikowanych postaci, przedstawia nam historię Billy’ego Summersa – snajpera z zasadami, który postanawia odejść na emeryturę po wykonaniu ostatniego zlecenia.

Główny bohater jest byłym strzelcem wyborowym z Iraku, który teraz zręcznie operuje w świecie płatnych zabójców. Jego profesja, płatny zabójca, budzi kontrowersje, jednak Billy pomimo swojego zawodu, jest postacią o głęboko zakorzenionym kodeksie moralnym - eliminuje tylko tych, którzy są naprawdę zepsuci. Jego decyzja o przyjęciu ostatniego zlecenia prowadzi do serii nieprzewidzianych wydarzeń, które zmuszają go do konfrontacji z własną przeszłością i moralnością.

King zręcznie balansuje na granicy moralności, ukazując Billy’ego jako człowieka z przeszłością, który mimo swojego zawodu, nie stracił ludzkich uczuć. Jego inteligencja, błyskotliwość, humor i empatia sprawiają, że nie da się być obojętnym na jego los. Motyw książki w książce jest tu ciekawie poprowadzony, gdyż Billy, oprócz bycia snajperem, jest również pisarzem, co pozwala nam na zagłębienie się w jego przeszłość i emocje. To sprawia, że ta historia staje się jeszcze bardziej angażująca i osobista. Wprowadzenie postaci Alice w połowie książki to kolejny dowód na mistrzostwo Kinga w kreowaniu postaci. Alice nie tylko wprowadza nową dynamikę do fabuły, ale również pozwala na ukazanie innej, bardziej ludzkiej strony Billy’ego.

Autor nie boi się również zadawać trudnych pytań i zmusza nas do refleksji nad naturą człowieczeństwa, moralnością oraz znaczeniem ludzkiego życia. Prowokuje w nas do stawiania pytań, lecz nie daje nam na nie odpowiedzi, a niektóre z nich zostają z nami po lekturze. Kolejną zaletą tej opowieści jest trudna do przewidzenia fabuła. King buduje napięcie i trzyma w niewiedzy aż do zaskakującego finału, który pozostaje w pamięci na długo.

“Billy Summers” to wciągająca i wielowarstwowa opowieść, która zmusza do myślenia, jednocześnie dostarczając nam solidną dawki emocji i napięcia. To opowieść o człowieku, który mimo ciemnych stron swojego życia, stara się pozostać wierny swoim zasadom. Na tle innych powieści wyróżniają ją przede wszystkim rozbudowane postacie i filozoficzne pytania, które skłaniają do refleksji. Jest to też książka pełna nadziei, która pokazuje, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach istnieje możliwość zmiany i odkupienia. To przesłanie, w połączeniu z mistrzowskim piórem Kinga, czyni tę historię niezapomnianą lekturą. Bez względu na to, czy jesteście wieloletnimi fanami Kinga, czy po prostu lubicie dobrze opowiedziane historie, polecam Wam tę książkę.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @proszynski_wydawnictwo @proszynski.emocje (współpraca reklamowa) 🩷.

Informacje dodatkowe o Billy Summers (wyd. specjalne):

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-04-11
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: Billy Summers
Dodał/a opinię: burgundowezycie

Zobacz opinie o książce Billy Summers (wyd. specjalne)

Kup książkę Billy Summers (wyd. specjalne)

Strefa śmierci
Stephen King0
Okładka ksiązki - Strefa śmierci

Młody nauczyciel Johnny Smith pada ofiarą groźnego wypadku samochodowego. W stanie śpiączki pozostaje kilka lat w szpitalu w oczekiwaniu na cud. Kiedy...

Rage
Stephen King0
Okładka ksiązki - Rage

At 9.05 a.m. in Room 16 of Placerville High School Mrs Underwood realised that she had to go back to the basics in Algebra. The exam results had not been good......

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;