Żywioły. Poziom 3. Materiały na zajęcia rozwijające kreatywność

Żywioły to karty pracy przeznaczone dla uczniów ze specjalnymi potrzebami - z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, niepełnosprawnością sprzężoną oraz niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Powstały z myślą o zajęciach rozwijających kreatywność, ale mogą być również wykorzystane podczas zajęć rewalidacyjnych, artystyczno-technicznych i plastycznych.

Ze względu na stopień trudności karty pracy zostały podzielone na trzy części:

poziom pierwszy - podstawowy (łatwy) poziom drugi - rozszerzony (trudniejszy) poziom trzeci - dopełniający (najtrudniejszy).

Każda część obejmuje materiał dotyczący czterech żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia.

Zadania zawarte na kartach pracy kształtują umiejętności artystyczno-techniczne ucznia, rozwijają wyobraźnię i poszerzają zainteresowania. Doskonalą umiejętności w zakresie logicznego myślenia, usprawniania percepcji i sekwencji wzrokowych oraz procesów poznawczych (uwaga, spostrzeganie, pamięć, myślenie). Rozwijają techniki szkolne w zakresie: czytania, pisania, liczenia. Ponadto wzbogacają wiedzę przyrodniczo-geograficzną i wzmacniają umiejętności z zakresu funkcjonowania społecznego.

Informacje dodatkowe o Żywioły. Poziom 3. Materiały na zajęcia rozwijające kreatywność:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2024-06-17
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Żywioły. Poziom 3. Materiały na zajęcia rozwijające kreatywność

Renata Naprawa0
Okładka ksiązki - Programy edukacyjno-terapeutyczne. dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i niepełnosprawnością sprzężoną

Programy edukacyjno-terapeutyczne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i niepełnosprawnością sprzężoną zostały...

Renata Naprawa0
Okładka ksiązki - To, co mnie wspiera. Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Edukacja polonistyczna. Poziom I: Litery podstawowe

To, co mnie wspiera to zestaw kart pracy przeznaczonych dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prezentowana publikacja obejmuje treści...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz