reklama

Zyskując nadzieję

Tom 1 cyklu Przysługa

„Myślę o tym, jak bardzo chciałbym cię pi*przyć i…
Otwieram usta, nie dowierzając jego słowom, po czym łapię za klamkę drzwi. Dean jednak trzyma mnie za nadgarstek”.
Dziewiętnastoletnia Josselin Hathaway właśnie rozpoczyna studia na Uniwersytecie Princeton. Niestety jej pierwszy dzień nie mógłby być gorszy: pada deszcz, a ona zapomina kluczy i w dodatku wpada pod motocykl. Cudem unika poważniejszych obrażeń. Motocyklista wie, że dziewczyna jest spóźniona, więc oferuje jej podwózkę, ale Josselin odmawia.
Później jest trochę lepiej. Josselin, załatwiając sprawy w sekretariacie, poznaje niezłego przystojniaka, Connora Blake’a, który zaprasza ją na imprezę bractwa.
Na imprezie oprócz Connora jest też motocyklista uczestniczący w porannym incydencie i to właśnie on przez przypadek dostaje w swoje ręce listę postanowień Joss, które ta chce zrealizować. Oferuje jej układ: pomoże jej z listą, jeżeli ona pomoże jemu, udając jego dziewczynę przed kuratorem sądowym. Chłopak stara się o opiekę nad młodszym bratem i liczy, że decyzja sądu będzie przychylniejsza, jeśli sprawi wrażenie kogoś, kto jest w stałym związku, a nie imprezowicza.
Josselin się zgadza.

Informacje dodatkowe o Zyskując nadzieję:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-10-19
ISBN: 9788383200934
Tytuł oryginału: polski

Kup książkę Zyskując nadzieję

Zyskując nadzieję - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kantorek90
Kantorek90
Przeczytane:2022-11-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2022,

"Zyskując nadzieję" to książka, która powstała jeszcze na platformie wattpad. Opowiada o młodych ludziach, którzy dopiero wkraczają w dorosłość.

Dla Josselin studia miały być nowym początkiem. Niestety pierwszy dzień roku akademickiego nie należał do udanych. Spóźnienie na autobus i bliskie spotkanie z motorem, który prowadził Dean, to tylko niektóre z serii niefortunnych zdarzeń, które spotkały ją tego dnia.

Kiedy wreszcie udaje jej się dostać na uczelnie, w sekretariacie poznaję uroczego Connora, który pomaga jej załatwić wpis do grupy i przy okazji zaprasza ją na imprezę bractwa, na której pojawia się również Dean. Chłopak to typowy bad boy, który nie odpuści żadnej imprezy i nie przepuści żadnej kobiecie.

Czy któryś z nich okaże się tym, który skradnie serce Joss?

Książka nie jest typowym romansem, jak od początku założyłam. Porusza kilka naprawdę ciężkich tematów, jak przemoc, wypadki komunikacyjne, ciężkie choroby, śmierć oraz gwałt, ale przy tym jest bardzo intrygująca i dosłownie pochłania się ją w ekspresowym tempie.

Z tego, co dowiedziałam się z profilu autorki na wattpadzie, historia została podzielona na dwie części. A ponieważ czuję wielki niedosyt po dotarciu do końca pierwszej części, z niecierpliwością czekam na drugą część.

Tracąc nadzieję
Lily Madaleine 0
Okładka ksiązki - Tracąc nadzieję

Drugi tom historii Josselin i Deana z Zyskując nadzieję. Joss przeżyła trudne chwile i próbuje stanąć na nogi. Na szczęście Dean jest przy niej i dziewczyna...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski