reklama

Zupełnie przypadkiem

Romantyczna historia dwojga ludzi, którzy spotkali się zupełnie przypadkiem.

"Zupełnie przypadkiem” to historia, która zabierze was w wakacyjną podróż pełną emocji i miłosnych zakrętów. Czy z pozoru tragiczna sytuacja musi złamać człowieka? A może nauczy nas wyciągać wnioski i zaczniemy doceniać to, co oferuje nam los? Główna bohaterka Iga przekona się o tym na własnej skórze, podejmując niejedną, trudną decyzję. Jej historia pokazuje, że nic nie dzieje się bez przy czyny i czasem na to, co wartościowe, musimy poczekać.

Po traumatycznym przeżyciu główna bohaterka postanawia za namową przyjaciółek wyjechać do słonecznej Hiszpanii, by na nowo poskładać swoje życie. Tam czeka na nią kolejna niespodzianka od losu. Czy będzie umiała wykorzystać daną jej szansę? Czy miłość wystarczy?

Informacje dodatkowe o Zupełnie przypadkiem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-07-19

Kup książkę Zupełnie przypadkiem

Zupełnie przypadkiem - opinie o książce

ROMANTYCZNIE I ŻYCIOWO

Kolejny wysłuchany przeze mnie tegoroczny audiobook to debiut autorski Roksany Samagalskiej zatytułowany "Zupełnie przypadkiem". Warto zwrócić uwagę, że książkę czyta sama autorka i szczerze mówiąc bardzo dobrze odnajduje się w tej roli. Z przyjemnością i zainteresowaniem zasluchałam się w tej romantycznej historii, którą znajdziecie między innymi na platformie Empik Go.

Iga - specjalistka od organizacji i Darek - prawnik z własną kancelarią znają się już od jakiegoś czasu, kupili wspólne mieszkanie i planują ślub. Wszystko wydaje się układać idealnie. Data jest już ustalona, przygotowania w toku, podróż poślubna wykupiona. Na kilka dni przed uroczystością, zupełnie przypadkiem, wychodzi na jaw druga natura pana młodego. Darek to uwodziciel, który ma ogromną słabość do kobiet. Nie wystarczy mu narzeczona, umawia się na boku również z innymi kobietami. Kiedy prawda wychodzi na jaw Iga jest zdruzgotana i definitywnie kończy ten toksyczny związek. Całe szczęście, że kobieta ma wokół siebie spore grono oddanych przyjaciółek, które dbają, aby nie popadla w rozpacz i depresję. W przeciwnym wypadku nie wiadomo jak zakończyła by się dla Igi ta sytuacja. A tymczasem... Najlepszym lekarstwem na złamane serce wydaje się wyjazd za granicę. Rezerwacja zostaje zmieniona i podróż poślubna zamienia się w jednoosobowy turystyczny wypad do Hiszpanii. Nie zdradzę, czy podróż rzeczywiście uleczy złamane serce Igi, ale zapewniam, że wrażeń na pewno nie zabraknie.

"Zupełnie przypadkiem" to całkiem poprawny debiut, dość dobrze napisany i właściwie skonstruowany, ale mnie niestety nie zachwycił. Fabuła jest bardzo odtwórcza, nie ma w niej żadnej świeżości, nie wynosi nic intrygującego. Towarzysząc Idze w jej sercowych rozterkach zastanawiałam się, czy będzie jakiś moment, w którym bohaterka mnie zaskoczy. Niestety, nic takiego nie miało miejsca. Szczerze mówiąc postać Igi była chyba najbardziej irytująca i naciągana. Nie udało mi się jej polubić. Naiwna i łatwowierna niczym nastolatka, ma problemy z podejmowaniem decyzji, a jest przecież trzydziestolatką pracującą w znaczącej firmie. Dużo ciekawiej wypadły postacie drugoplanowe - przyjaciółki Igi, bez których główna bohaterka chyba by zginęła. Dziewczyn jest kilka, tworzą zgraną paczkę i każda jest na swój sposób wyjątkowa, wyrazista i nie do podrobienia. Zachowanie Darka, jego manipulacje i tłumaczenia również wydały mi się wiarygodne, choć oczywiście nie pochwalam takiego zachowania.

"Zupełnie przypadkiem" to na pewno lekka, łatwa i przyjemna, typowo romantyczna, wakacyjna lektura, po której nie należy spodziewać się zbyt wiele. Opowieść jest płaska, schematyczna i przewidywalna. Słucha się jej bez większych emocji. Miłość, przyjaźń, zdrada, szantaż i chyba to tyle. Trochę mało jak na osiem godzin słuchania. Szkoda, że autorka nie poświęciła większej uwagi pięknej słonecznej Hiszpanii, nie oddała klimatu i piękna tamtejszych miasteczek. Można było pomyśleć o jakimś zwrocie akcji, elemencie zaskoczenia, a tymczasem otrzymaliśmy książkę na raz - zwyczajny romans, taki trochę życiowy, na który jednak odrobinę szkoda czasu. Jednak decyzja należy do Was.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2023-10-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

Podróż zwana życiem jest nieobliczalna. Nigdy nie wiadomo co lub kogo postawi na naszej drodze. W kwestii miłości wierzymy, głęboko zakochani, że nic nie może stanąć na przeszkodzie do szczęścia. A jednak szereg kłamstw i zdrada pojawiają się jak rozpędzony samochód wyścigowy zza zakrętu... Roztrzaskuje serce, przewartościowuje życie i osoby w nim uczestniczące, a trudne decyzje depczą po piętach.
Taki los spotkał Igę, główną bohaterkę "Zupełnie przypadkiem", która z dnia na dzień musi uporać się z traumatycznym przeżyciem. Na szczęście ma wokół siebie wspaniałe przyjaciółki, które wspierają ją przy każdej decyzji.
Roksana Samagalska stworzyła historię miłosną, która przedstawia miłość piękną, wymagającą poświęceń, jak również tą mającą kolce chowane głęboko pod skórą. Jedno zdarzenie może poruszyć machinę wypełzających błędów, które ukochana osoba tak dobrze ukrywała.
Jest to też książka pełna nadziei. W trudnej sytuacji ważne jest wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy nie zostawiają człowieka w potrzebie. Może się też zdarzyć tak, że w nieoczekiwanym momencie na naszej drodze stanie osoba, by ten chwilowo zburzony świat poukładać na nowo.
"Zupełnie przypadkiem" czyta się sprawnie dzięki lekkiemu stylowi autorki i dużej ilości dialogów. Nie spodziewajcie się poetyckich opisów przyrody czy też emocji bohaterów, ponieważ historia nastawiona jest na akcję. Oczywiście sytuacje opisane w książce wywołują w czytelniku refleksje, ponieważ na co dzień nie myśli się, jak by się zachowało na miejscu Igi.
Roksana Samagalska przenosi czytelnika do pięknej słonecznej Hiszpanii, gdzie w tym momencie niejedno z nas chciałoby się znaleźć, jednak większość akcji dzieje się w Polsce. O czym jeszcze muszę nadmienić, to kwestia pokochania siebie. Zwrócenie uwagi na swoją osobę i potrzeby. Poukładanie życia według własnych zasad, dopiero później budowanie nowych relacji.
"Zupełnie przypadkiem" to lekka obyczajówka z elementami romansu. Historia o trudach miłości, ale też ciepła, które otrzymuje się od bliskich osób. O życiu w zgodzie ze sobą i dążeniu do takiego stanu. Ze swojej strony polecam.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2023-09-24,

💜Recenzja💜

Premiera 19.07.2023 r.

Współpraca barterowa z @empikgo @roksana_samagalska

Bardzo lubię czytać debiuty i poznawać nowych autorów wraz z ich stylami. Jak wiadomo jedne bardziej przypadną do gustu., a inne mniej. Jednak ten, zdecydowanie był bardzo przyjemny.

Iga miała wszystko zaplanowane. Lubiła mieć kontrolę i wszystko pod wymiar. Jej euforię przerywa złamane serce. Nie umie zrozumieć co się wydarzyło. Swoje załamanie postanawia przechorować na wakacjach. Odpoczynek, plaża, drinki i przystojny faceci. Miała się wyluzować i zapomnieć. Już pierwszego dnia udaje jej się nawiązać kontakt z całkiem miłym facetem. Od tamtej pory jej świat znowu nabiera barw.

Alek jest na wakacjach, również odpoczywa. Zapoznana kobieta go intryguje swoją śmiałością i uśmiechem. Stara się z całych sił i pokazuje jak bardzo mu zależy. Umie być romantyczny ale i stanowczy. Przyciąga swoją aparycją oraz tym, że ma nietypowe hobby.

Ich relacja zaczyna się od przypadku. Kolejne dni owocują w spotkania, miłe rozmowy, uśmiechy, ukradkowe spojrzenia i dotyki. Czują się w swoim towarzystwie wspaniale. Każde z nich miało swoje traumy i dramaty. Starają się z nimi walczyć i zapomnieć, jednak nie dadzą tak szybko o sobie zapomnieć. Małym minusem jest mała ilość rozmów, troszkę brakowało mi ich. Gdyby było więcej to jeszcze bardziej podkreśliło ich zażyłość.
Debiut moim zdaniem bardzo udany.
Bohaterowie wykreowani w bardzo ciekawy sposób. Mają swoją przeszłość, teraźniejszości plany na przyszłość. Jeśli chodzi o narracje, to jest ona dosyć specyficzna, bo nie ma z perspektywy jednej osoby, a wielu i to co każdy w danej chwili czuje, nie tylko główni bohaterowie. Z początku było ciężko, ale z każdą stroną przestałam to zauważać.

Historia jest bardzo rzeczywista, zwykłych rozmowy, trudy życia. Taki miły przerywnik od mocnych i ciężkich tematów. Autorce udało się pokazać, że szczerość bardzo ważna, nie tylko w miłości, ale i w przyjaźni jest bardzo ważna. Nie wszystko możemy zaakceptować, ale to nasi przyjaciele więc powinni zrozumieć.

8/10💖

Avatar użytkownika - sylwiacegiela
sylwiacegiela
Przeczytane:2023-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Współpraca,

"Zupełnie przypadkiem" Roksany Samagalskiej to zupełnie niepozorna opowieść o całkiem zwyczajnych ludziach, która przeniesie czytelnika w zupełnie nową przestrzeń, pozwoli zapomnieć o codzienności. Jest też gotową propozycją do czytania lub wysłuchania podczas plażowania. Zacznę jednak od początku.

Młoda kobieta sukcesu za kilka tygodni ma wciąż ślub z najprzystojniejszym mężczyzną pod słońcem. Szczęśliwa prywatnie i zawodowo wpuściła się w wir organizowania własnego wesela, na czym zna się jak nikt inny. Aż tu nagle odbiera dość zaskakujący telefon, a potem jest świadkiem sytuacji, której nigdy nie chciałaby oglądać. Jej świat runął. Odwołała wesele i… postanowiła wyjechać do Hiszpanii w poszukiwaniu siebie. Zamiast tego na drodze poturbowanej przez los Igi staje ktoś "zupełnie przypadkiem". Czy kobieta zdoła pozbierać się po traumatycznych przeżyciach, na nowo komuś zaufać i znów uwierzyć w miłość? Tego czytelnik dowie się dopiero z ostatnich rozdziałów powieści.

Autorka tak poukładała fabułę, żeby każdego słuchającego tej historii sprytnie trzymać w niepewności. W tej książce chyba nie ma słabych punktów. Jeśli bowiem ktoś oczekuje ckliwego romansu z przewagą miłosnych uniesień, to się rozczaruje. Jest ich, jak przystało na ten gatunek, całkiem sporo, ale Samagalska postanowiła oszczędzić czytelnikom szczegółowych relacji z alkowy, co czyni "Zupełnie przypadkiem" powieścią wartościową, która pozwala na chwilę refleksji nad własnym życiem.

Każdy z opisanych tutaj bohaterów zasługuje na uwagę. Iga jako kobieta pełna pasji, emocji oraz rozterek wewnętrznych, ewoluuje na kartach powieści w sposób szczególnie drobiazgowy. Autorka nie ominęła w żadnego uczucia, niczego nie potraktowała "po macoszemu". Użyła przy tym języka tak obrazowego, że z łatwością czytelnik może wczuć się w przeżywane przez bohaterkę sytuacje. Dzięki temu dla wielu kobiet może stać się lustrem ich samych. Bez problemu zauważą w Idze swoje problemy, rozterki, wahania czy emocje, których z pewnością również doświadczyły.

Autorka z taką samą atencją potraktowała również przyjaciółki Igi, dzięki czemu żadna z nich czytelnikowi nie umknie. Każda z nich ma przecież swoją własną historię, niełatwe doświadczenia oraz uczucia. Tutaj należą się ogromne gratulacje Roksanie Samagalskiej za sposób, w jaki przedstawiła postaci kobiece, co nie jest łatwe przy tak dużej ilości temperamentów.

Nie można też pominąć mężczyzn, którzy również odgrywają ważną rolę w fabule, ponieważ bez nich byłaby ona niepełna, a przez to płytka. Oni także mieli swoje "pięć minut" w całej historii, a przez to byli wyraziści i pełnowartościowi wraz ze swoimi stanami emocjonalnymi. Co więcej stanowili dopełnienie, a nie dominowali nad kobietami, co w ostatnich latach zdarza się niestety zbyt często.

Roksana Samagalska porusza w powieści niełatwy temat miłości własnej, dania sobie drugiej szansy oraz przede wszystkim miłości do samej siebie, co – nam kobietom – szczególnie przychodzi z trudem. Ciekawe, że mężczyźni zupełnie nie mają z tym problemu, choć zdarzają się też tacy z bogatym negatywnym doświadczeniem, co obserwujemy na przykładzie Aleka.

Wysyp emocji miesza się więc tutaj z brakiem poczucia własnej wartości, ale też ogromnego wsparcia ze strony przyjaciółek. Dlatego tak opowieść nie tylko bawi, lecz również uczy nas jak wspierać drugiego człowieka, jak wybaczać i jak szanować własną oraz cudzą indywidualność czy podejście do trudnych tematów.

Istotnym temat również, jaki podjęła bohaterka, jest wątek terapii coraz modniejszy w ostatnich latach. I tu nie chodzi wcale, że ktoś musi od razu być niepełnowartościowym mentalnie człowiekiem. Zwyczajnie czasem potrzebuje wsparcia ze strony profesjonalisty, który spojrzy na nas nie naszymi oczami, obiektywnie, bez uprzedzeń, a potem pozwoli wyrzucić z siebie emocje, zamknąć stare sprawy, aby na nowo zacząć żyć. Dokładnie takie historie są obecnie czytelnikom potrzebne. Pełne wzruszeń, uniesień, ale też mądrych i wartościowych spostrzeżeń na tematy trudnej codzienności.

Gorąco polecam "Zupełnie przypadkiem" wszystkim tym, którzy wątpią w przypadkowe znajomości, zamykają się na nowe doświadczenia. To książka pełna optymizmu i wiary w lepsze jutro. Daje nadzieję, że nie zawsze negatywne wydarzenia są czymś złym. Często pozwalają na zmianę, a o to przecież chodzi.

Podwójna moralność
Roksana Samagalaska0
Okładka ksiązki - Podwójna moralność

Ile warta jest przyjaźń? Ile miłość? Czy należy bronić uczucia za wszelką cenę, kosztem swoich przekonań? Kiedy należy postawić granicę? W „Podwójnej...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung