Zły. Przebudzenie

Tom 3 cyklu Kalabria

Dominik jest w rękach polskiego gangstera z międzynarodowymi aspiracjami, który planuje zbić na nim fortunę i w ten sposób umocnić swoje wpływy na przestępczym szlaku włosko-polskim. Iga musi ratować siebie, córkę i męża. W tym celu zwraca się o pomoc do teścia.
Luciano i Luigi zrobią dla rodziny wszystko, ale kiedy w sprawę mieszają się jeszcze dwie inne mafie, a na jaw wychodzą skrywane rodzinne tajemnice, na Południu robi się wyjątkowo gorąco… Szczególnie że takie działania nie przejdą bez echa po jasnej stronie mocy. Policja zaczyna deptać po piętach mafiozom, którzy muszą odtąd uważać na każdy krok.
Kiedy Luigi znika, Luciano w końcu bierze sprawy w swoje ręce. Czy odnajdzie w sobie bezwzględnego capo? Jaki będzie nowy układ sił w Kalabrii?
***
„Moja wnuczka, moja maleńka Agnese… Iga… Domenico…
Musiałem w końcu wziąć się w garść i im pomóc, zamiast się nad sobą użalać.
Luciano, nawet ty jesteś Buscetta – przypomniałem sobie słowa ojca, które rozbrzmiały echem w mojej głowie. Sì, papa. Mi chiamo Luciano Buscetta – powtórzyłem”.

Informacje dodatkowe o Zły. Przebudzenie:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2024-07-18

Kup książkę Zły. Przebudzenie

Zły. Przebudzenie - opinie o książce

Powracamy do losów naszych bohaterów z którymi mocno się zżyłam. Dominik by ratować swoją żonę oddaje się w ręce polskiego gangstera. Wśród mafiosów jest wiele osób, które pragną jego głowy. Iga musi ratować już nie tylko siebie i córkę, ale także męża, więc zwraca się o pomoc do teścia. Luciano dla swojej rodziny zrobi wszystko, bo to właśnie rodzinę stawia na pierwszym miejscu. Po drodze sprawy jednak trochę się komplikują i nie wszystko idzie po jego myśli. Kiedy znika Luigi, Luciano sam bierze sprawy w swoje ręce. Gdzieś po drodze na jaw wychodzą skrywane rodzinne tajemnice. Czy Luciano uratuj bliskie mu osoby? Helena Leblanc po raz kolejny zapewnia nam ogromną dawkę emocji podczas czytania jej powieści. Dominik za sprawą Igi stał się normalny, ale nawet pomimo tego, kiedy życie zagraża jego bliskim, wciąż potrafi pokazać swoje złe wcielenie. Dla swojej żony i córki jest w stanie zrobić wszystko, nawet zabić. Iga już sama nie wie komu powinna ufać, a komu nie. Ktoś próbuje ją porwać, ale w gruncie rzeczy dzięki pewnemu przystojnemu policjantowi, udaje się jej tego uniknąć. Dominik jest w niebezpieczeństwie, a jego bliscy robią wszystko, aby go uwolnić. Czy im się uda? "Kiedy wsiadłem w samochód, taki sam jak miałem kiedyś, poczułem się znowu wolny. Włochy stanowiły odpowiedź na wszystkie moje dotychczasowe pytania, element mojej tożsamości. Tutaj była prawdziwa wolność. W Kalabrii nie tylko nazywano mnie Złym. Na Południu mogłem pozostać sobą." Lubię, kiedy w powieściach dużo się dzieje, a człowiek nie ma ani chwili na wytchnienie, tylko z zapartym tchem zastanawia się co się za chwilę wydarzy. Jak na serię mafijną przystało, nie zabraknie porachunków między mafiosami, rozlewu krwi, ale także chwili niepewności. Światło dzienne ujrzą również rodzinne tajemnice, które dla niektórych okażą się wielkim szokiem. Wiadomo bowiem nie od dziś, że skoro skrywane są jakieś tajemnice, to zazwyczaj nie wróżą niczego dobrego. Jak wiemy jednak, prawda prędzej czy później zawsze wychodzi na jaw. Świetna kreacja bohaterów, których możemy pokochać, ale są i też tacy, których wolelibyśmy omijać z daleka. Dominik kocha swoje dziewczyny i to widać gołym okiem. Iga również wskoczyłaby w ogień za mężem. To kobieta, która nie waha się pozostawić wszystkiego za sobą, jeśli chodzi o kogoś, kogo kocha całym sercem. Luciano i Luigi choć nie zawsze postępowali słusznie w życiu, to mają ogromne serca, pełne miłości dla swoich bliskich. Trochę swoim zachowaniem irytowała mnie Angelica, siostra Dominika. Dlaczego? Tego powinniście się dowiedzieć, kiedy przeczytacie tę powieść. Uwielbiam kiedy czytam książkę i mogę wspólnie z bohaterami przeżywać ich losy. Tutaj emocji nie zabrakło, były chwile radości, niepewności, ale też i złości. Od dawna wiemy, że dobro walczy ze złem. Ale czy w świecie gangsterskim jest możliwa taka walka? A co, gdyby znalazł się ktoś, kto chciałby w tym pomóc, pomimo tego, że stoi po tej ciemnej stronie mocy? Policja zaczyna deptać przestępcom po piętach, więc teraz muszą uważać na każdy stawiany krok. Autorka zabiera nas w ostatnią podróż z naszymi bohaterami. Z niektórymi z nich, będziemy musieli się pożegnać już w trakcie lektury. Niemniej muszę przyznać, że trochę mi przykro, że to już koniec tej historii. Polubiłam bowiem większość występujących tutaj bohaterów i chętnie nadal towarzyszyłabym w ich historii. Niestety coś co się zaczyna kiedyś też i się kończy. "Nigdy się nie spodziewałem, że bycie pantoflarzem w związku jest takie przyjemne, a bycie lepszym wcale nie jest gorsze." Zły. Przebudzenie to kolejna, pełna ciekawych zwrotów i emocji powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Przygotujcie się na intrygi, tajemnice i mocne trzymanie kciuków za szczęśliwe zakończenie. Polecam.

To już trzeci tam zwieńczający trylogie zły. Az szkoda się rozstawać z rodzinką Buscetta. Uwielbiam tę serię nie tylko za nietuzinkową historię ale za to, że poznajemy ją z kilku perspektyw. Muszę przyznać, że to mało spotykane a dla mnie idealne rozwiązanie.

Dominik oddal się w ręce Pana K. w zamian za swoją żonę. Zdaje sobie sprawę co to oznacza ale nie potrafił inaczej. Nie oznacza to, że się poddaje i nawet w niewoli działa, tak by chronić swoją rodzinę. Czy uda mu się uwolnić? Czy jego rodzina jest bezpieczna?

Iga jest załamana sytuacją. Jej mąż trafił w ręce polskiego mafioza, jej szef przyjaciel ja zdradził a życie jej i córki jest zagrożone. Zgodnie z prośbą Dominika jedzie do Włoch do jego ojca. Ale wszystko idzie nie tak prosto. Ktoś chce jej zagrozić a osobą, która jej pomogła okazuje się być policjantem i wie o nich sporo. Czy Iga może zaufać Matteo? Kim jest mężczyzna?

Luciano nigdy nie chciał być głową Rodziny. Wszystko się skomplikowało po śmierci jego brata a on sam musiał nie raz zmierzyć się z problemem. Jednak kiedy życie jego syna i synowej jest zagrożone on sam postanawia pokazać, że jest gotowy być capo takim, jakim powinien być. Czy podejmie wyzwanie, jakie stawia mu na drodze życie? Czy odzyska rodzinę?

Fabuła jest genialnie poprowadzona, autorka zaskoczyła wieloma wątkami a całość jest idealnie dopięta. Pojawiają się nowe postacie, które jak zawsze są idealnie wkomponowane w historię. Autorka świetnie poprowadziła watki, które idealnie są zakończone i nie pozostawiają niedomkniętych spraw. To, co wyróżnia tę serię to wielowątkowść ale opisana oczyma różnych bohaterów. Mamy wrażenie, że znamy wszystko z zupełnie innej perspektywy. Co jest na plus są to rozdziały z punktu widzenia różnych bohaterów i się wzajemnie uzupełniają . Nie są to te same wydarzenia z punktu widzenia kilku bohaterow ale jakby oddzielne łączące się elementami historie. Całość tworzy idealną fabułę, która czyta się rewelacyjnie.

Postacie są idealnie wykreowane, czujemy ich realność, emocje wraz z nimi płyniemy po tej historii. Nie ma tu tych złych postaci, choć są takie, które możemy uznać za czarne charaktery jak ojciec Tommaso. Ale czy go nie lubię? Ciężko to stwierdzic bo z drugiej strony wiemy czemu jest, jaki jest.  Owszem znajdą się ci źli, na których możemy ponarzekać ale kto by się nimi przejmował. Duży plus w tej historii są relacje jakie łącza Luciano z synem, Iga i wnuczką, a także Luciano z Giacomo, czy relacja, jaka rozwinęła się między starszym człowiekiem a Matteo. Luciano wymiata po prostu jako człowiek, głowa  mafijnej rodziny. Szczerze mówiąc to on idealnie pasuje do miejsca, w jakim się znalazł. To mój ulubiony bohater.

Zakończenie pełne zaskakujących wydarzeń, determinacji bohaterów. Historia kończy się dynamicznie, idealnie zwieńcza losy naszych bohaterów i tych, co znamy ich od samego początku i tych poznanych w drugiej części i tych z trzeciej. Wszystko wskakuje na właściwie tory. Prolog idealnie podsumowuje całość, zakończenie jest wpółotwarte. Idealne np. do nowej serii z historią Tommaso jako kontynuację losów także serii zły. Polecam wam całą trylogię najlepiej czytać jedną część po drugiej, by przeżyć emocje na bieżąco. Gotowi, na jakiej mafie nie znaliście?

RECENZJA PATRONACKA

„ZŁY. PRZEBUDZENIE”

Cykl: Kalabria (tom 3)

AUTOR: HELENA LEBLANC

WYDAWNICTWO: STUDIO LITERA INVENTA

„Chciałem wzbudzić w niej takie uczucia, jakie ona wywołała we mnie. Mogłem wziąć siłą wszystko, co chciałem, ale to było tylko ciało. A ja pragnąłem dla siebie jej serca, umysłu i duszy. Poczułem się jak diabeł, który założył się z aniołem o to, kto zdobędzie zbłąkaną duszyczkę, ale wiedziałem już, że nie chce nikogo innego i to ona pociąga za sznurki w naszej relacji, a nie odwrotnie”.

„Zły. Przebudzenie” to finałowa część cyklu Kalabria i idealne zakończenie serii. Wielowątkowy, nietuzinkowy, niebanalny romans mafijny, przesiąknięty ogromem emocji, pełen napięcia, niebezpieczeństwa, masy niewiadomych, zaskakujących zwrotów akcji, rodzinnych tajemnic, intryg i porachunków mafijnych, a to wszystko spowite mroczną aurą tajemniczości. Ta historia dostarczy wam lawinę niezapomnianych wrażeń i wciągnie was niczym czarna dziura.
Autorka ciekawie poprowadziła całą historię,  rozwijając ją w taki sposób, że od samego początku wciąga czytelnika w historię, akcja zmienia się jak w kalejdoskopie, zagłębiając w wir wydarzeń, tajemnic i intryg, otulając całość wątkiem miłosnym. Dostajemy nowe postacie, dzięki czemu akcja nabiera barw, wprowadzając większe napięcie i dodając jeszcze więcej wydarzeń.
Mimo wielu wątków całość historii zazębia się  ze sobą, tworząc jedną spójną, fantastyczną całość. Akcja płynie płynnie, fabuła książki wciągająca, dynamicznie poprowadzona,  przemyślana przez autorkę w każdym detalu, fantastycznie przeplata wątkami i wydarzeniami, trzymając czytelnika w napięciu i niepewności. Zobaczymy,  jak miłość odmienia człowieka, w tej historii właśnie miłość odgrywa ważną rolę, wpływając na życie bohaterów  i ich losy.
Od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w wydarzenia, a każda kolejna kartka odsłania kolejne kawałki układanki tajemnic, intryg, ukazując emocje bohaterów, co sprawia, że możemy idealnie wczuć się w ich przeżycia.
Autorka ma lekkie, przyjemne pióro,  barwne, pełne emocji, dzięki czemu książkę czyta się błyskawicznie.

„Swoją drogą prawdziwa ironia losu. Tyle nieszczęścia i wszystko z powodu miłości”.

Książka napisana jest z perspektywy kilku bohaterów, Dominika, Igi, Tommaso, Giacoma, Luigi, Luciana, Paola, dzięki czemu możemy idealnie wczuć się w ich sytuację,  poczuć ich przeżycia, obawy, emocje i zobaczyć to co dzieje się wokół nich, co myślą i planują. Możemy lepiej poznać ich motywacje, podejmowane decyzje. Uczucia bohaterów są, głęboko pokazane, dzięki czemu angażujemy się w ich losy.

Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści, różnorodni, barwni, wielowymiarowi, skomplikowani. Nakreśleni w sposób autentyczny. Każda z postaci wnosi mnóstwo do tej historii i ma istotny wpływ, na to co się dzieje w fabule książki.

Tommaso Trozzi to ciekawa postać, która  intryguje. Ma nadzieje, że w niedługim czasie przejmie stanowisko po ojcu i zostanie przyszłym donem Camorry. Prowadzi luksusowy bu€del, tam pojawia się Amira, dziewczyna, która dość nieoczekiwanie zawraca mu w głowie.

„Tak niewiele było trzeba, żebym znowu miał wszystko, czego potrzebuję. Tak niewiele mi było trzeba do szczęścia. I tak wiele”.

Domenico Buscetta niegdyś boss najpotężniejszy kalabryjskiej mafii, oddaje się w ręce polskiego gangstera za wolność swojej ukochanej. Zostaje wywieziony do Włoch i wystawiony na licytację, Król chce, go sprzedać w łapy włoskiej mafii. Iga postanawia zrobić wszystko,  co w jej mocy i poruszyć niebo i ziemię, żeby mu pomóc i odzyskać ukochanego. Zabiera dzieci i wyjeżdża do Włoch, jednak nie obędzie się bez komplikacji, a jej życie zostaje zagrożone. Trwa poszukiwanie Domenica, a za jego głowę na licytacji suma zwala z nóg. Do akcji dołącza Kapitan Matteo Pontichiari policjant z Interpolu, a oni muszą uważać na każdy  swój krok. Camorra zaciera ręce, chcąc dostać w swoje ręce Domenica.
Luciano bierze sprawy w swoje ręce i przy pomocy starego przyjaciela Don Giacomo bossa mafii Capitale, próbuje odzyskać syna. Jednak ktoś cały czas utrudnia im zadanie, zagadek przybywa, a wydarzenia powodują, że wokół robi się wyjątkowo niebezpiecznie, wychodzą na jaw skrywane rodzinne tajemnice.

-Czy Domenica dosięgnęła niewidzialna ręka sprawiedliwości za wcześniejsze popełnione błędy?
-Czy don Luciano zdoła ochronić Domenica, Igę i wnuczkę?
-Jakie tajemnice wyjadą na światło dzienne?
-Jak zakończy się poszukiwanie Dominika?
-Co umyka Luciano?
-Czy Domenico wykorzysta swoją szansę?
-Kim jest Amira i dlaczego pojawiła się w życiu Tommaso?
-Jak zakończy się znajomość Tommaso z Amirą?

Polecam.

„Zły. Przebudzenie” to już finałowy tom serii Kalabria napisanej przez Helenę Lablanc. Autorce trzeba przyznać, że stworzyła serię i bohaterów, z którymi nie mam najmniejszej ochoty się rozstawać. Nie boi się ona podejmować odważnych decyzji w decydowaniu o losach swoich podopiecznych. Tę serię zdecydowanie polecam czytać z zachowaniem odpowiedniej kolejności, bo przedstawia ciąg zdarzeń, które są ze sobą ściśle powiązane!
Domenico ponownie ma kłopoty. Tym razem zostaje on porwany, a o pomoc do Luciano zwraca się Iga, gdy cała jej rodzina staje przed ogromnym niebezpieczeństwem. Poprzez porwanie Domenica bowiem polski gangster planuje wzbić się na wyżyny polsko – włoskiej mafii. Luciano jednak dla rodziny jest w stanie zrobić dosłownie wszystko, tylko czy odnajdzie w sobie jeszcze dość siły, aby stanąć do walki, szczególnie że w całą sprawę mieszają się kolejne dwie mafie, a policja również nie zostaje obojętna na to, co dostrzega. Kolejne rodzinne tajemnice, które wychodzą na jaw, ponownie mogą komplikować całość wydarzeń, a zniknięcie Lugi, syna Luciano, zmusza go, by stanąć do walki w pojedynkę.
Jestem zachwycona całą serią! Autorka pokazuje nam całość z perspektywy kilku bohaterów, co daje nam szersze spojrzenie i pomaga zrozumieć decyzje, które podejmują bohaterowie. „Zły. Przebudzenie” przedstawia nam dalsze losy bohaterów, których pokochałam już we wcześniejszych częściach serii, ale również przedstawia nam nowych bohaterów, obok których również nie można przejść obojętnie, bowiem bohaterowie wykreowani przez autorkę są dopracowani w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe.
Akcja w książce jest bardzo szybka, nie brakuje zaskakujących jej zwrotów, szokujących decyzji i wielu emocji, których nam przysparza. Ta seria to istny majstersztyk, który ma w sobie wszystko, co świetna książka mieć powinna! Ja jestem nią oczarowana, a jedynym rozczarowaniem jest to, że przyszła pora na pożegnanie z moimi ulubionymi bohaterami! Ja zdecydowanie polecam wszystkim całą serię, bo mnie zachwyciła!

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-08-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dominik trafia w ręce polskiego Gangstera.

Iga chcąc ratować swoją rodzinę, zwraca się z prośbą o pomoc do teścia.

Czy uda im się odbić Dominika?

"Wszyscy, którzy się dla mnie liczyli, mieli kłopoty. Bez nich byłem jak bez serca. Musiałem w końcu wziąć się w garść i im pomóc, zamiast się nad sobą użalać."

Zacznę tak.

Kto czytał ten wie, że ta seria nie pozwala się nudzić.

Tak było i tym razem.

" Zły. Przebudzenie" trzecia i zarazem ostatnia część serii Kalabria.

Wartka akcja, niespodziewane zwroty akcji i niebanalna fabuła to wszystko serwuje nam autorka.

Nie zabraknie również humoru i łez.

Honor, lojalność i miłość to właśnie te wątki w książce mają znaczenie kluczowe.

Bohaterów nie da się nie kochać i ciężko się z nimi rozstać.

Jeżeli szukacie historii w której nic nie jest oczywiste, to trafiliście idealnie, ta seria pochłonie Was bez reszty.

Dajcie się porwać pięknym widokom, niebezpiecznym ludziom i niebanalnej akcji.

Kończymy przygodę z Igą i Dominikiem. Drugi tom zakończył się tak, że miałam ochotę udusić Helenę. Na szczęście szybko pojawił trzeci tom, więc mogę jej wybaczyć takie niecne zagranie.Oczywiście jeżeli pojawi się jakiś spojler to przepraszam, bo trudno jest pisać recenzję kolejnego tomu serii, nie zdradzając niczego z poprzednich części.

W poprzednim tomie Iga została porwana przez handlarza żywym towarem, który działał na polskich ziemiach. Oczywiście Domenico chciał za wszelką cenę uratować swoją ukochaną i oddał się w ręce porywaczy, ale w zamian za to Iga miała być wolna. W tym momencie Dominik ujawnił światu, że żyje. Czy dobrze zrobił? Hmm chce ratować kobietę swojego życia, więc nie ważne są konsekwencje. Z nimi zmierzy się potem.

Iga nie chciała się zgodzić na ten ruch męża, ale wiedziała, że musi ratować córkę. Za wszelką cenę musi dostać się do Włoch, do swojego teścia, bo wie że tylko on ochroni je przed tym wszystkim i pomoże uratować syna. Oczywiście podróż nie będzie łatwa, bo Iga nadal jest na oku wroga.

Luciano postanawia stać się w końcu groźnym capo, żeby mógł uratować swojego syna i jego rodzinę. Pokazał wszystkim, że w obronie tych których kocha jest w stanie wiele zrobić. A pomaga mu zaufany Luigi, którego traktuje jak swojego syna.

Czy don Luciano uratuje syna? Czy Iga i mała Aga dotrze do bezpiecznego domu capo mafii 'Ndr?nghety?

To było takie dobre! Uwielbiam tą serię! Akcja rozpoczyna się na samym początku, kiedy porwano Domenica. Historię poznajemy z punktu widzenia praktycznie każdego z bohaterów, a to daje nam pełen obraz wydarzeń jakie mają miejsce, ale także ich uczucia i myśli. To jest wg mnie świetny zabieg, pozwalający nam Czytelnikom mieć pełen obraz tego co dzieje się w książce. A dzieje się tu dużo. Będziemy świadkami nie jednej śmierci, zbrodni czy walki, ale czekają nas też te przyjemne chwilę. Myślę tu przede wszystkim o miłości i o odnajdywaniu siebie. Wszystko to okraszone będzie odrobinką humoru.

Taka miłość jaka połączyła Igę i Dominika nie zdarza się często, chociaż może i się zdarza? Fakt jest taki, że nie każdy taką znajduje. Im się udało, dlatego walczą o siebie i swoją małą rodzinkę. Oboje są w stanie wiele poświęcić.

Luciano też się zmienił. Chociaż jak tak myślę, on po prostu dla obcych musi być twardym capo, ale dla rodziny staje się kochającym ojcem i dziadkiem. Takim miłym i ciepłym staruszkiem. W tym tomie poznajemy też kilku nowych bohaterów, którzy mają większy lub mniejszy wpływ na sytuację w rodzinie Buscetta.

Helena poprzez to co przeżyli nasi bohaterowie, pokazuje co w życiu każdego z nas jest najważniejsze. Po prostu zawsze nawet jak jest źle, dobrze jest mieć się do kogo zwrócić. Bez względu na to czy są to rodzice, przyjaciele czy ukochana osoba. Dzięki tej historii widzimy, że przyjaźń i miłość, oddanie i zaufanie to najważniejsze uczucia w życiu każdego z nas.
Dziękuję za możliwość poznania tej historii. Praca przy jej promocji była dla mnie czystą przyjemnością.
Polecam

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2024-08-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2024,

"Zły. Przebudzenie" jest finałowym tomem serii Kalabria. To romans mafijny, w którym Helena Leblanc ponownie zabiera nas w podróż do gorącej włoskiej Kalabrii. Bez powielania schematów rzecz jasna.

Poprzedni tom i zachowanie Domenica mocno mnie zaskoczyły. Poświęcenie mężczyzny dla rodziny sprawiło, że dużo zyskał w moich oczach. Teraz jednak ponosi tego konsekwencje. Jaki jest koszt wolności Igi i ich dzieci? Czy kobiecie i teściowi uda się uratować Domenico? Wszak rodzina jest dla nich najważniejsza. Nawet jak na mafię przystało. A może przede wszystkim... Jednak wszystko komplikuje się, kiedy w konflikt mieszają się jeszcze dwie inne mafie. I jakby tego było mało, policja jest krok za nimi... A co na to sam Domenico? Przecież nie pozostanie bierny, prawda? Budzi się w nim II Male, jego mroczna strona osobowości. Kto czytał dwie poprzednie części, ten wie, o co mi chodzi.

"Z bezsilności uderzyłem pięścią w ścianę, ale ten fizyczny ból wcale nie zagłuszył wewnętrznego, o wiele gorszego uczucia, że zawiodłem jako mąż i ojciec."

Mamy tu jeszcze motyw rodzinnych tajemnic, które wychodzą na jaw i które w jakiś sposób miały wpływ na każdego z rodziny. Wraz z bohaterami odkrywamy coś nowego. Oni natomiast poddawani są kolejnym wyzwaniom. Wszystko to rzuca inne światło na nich samych, jak i ich historię.

Widzimy, jak wielką siłę ma miłość. Ona w najgorszych momentach życia potrafi zdziałać cuda. Ale bywa i tak, że osoby, które kochamy, nie zawsze spełniają nasze wyobrażenia o nich. Przekonujemy się, jak odrzucona miłość potrafi zniszczyć rodzinę na długie lata.

"Wszyscy, którzy się dla mnie liczyli, mieli kłopoty. Bez nich byłem jak bez serca. Miałem w końcu wziąć w garść i im pomóc, zamiast się nad sobą użalać."

Podczas poznawania historii Domenica Buscetty otrzymałam masę niezapomnianych wrażeń, emocji, napięcia, niepewności, nieoczekiwanych zwrotów akcji i potyczek słownych.

"Zły. Przebudzenie" to doskonałe domknięcie serii, która jest emocjonalnym rollercoasterem o mafijnych porachunkach, skomplikowanych relacjach rodzinnych, miłości, lojalności, zdradzie i odkupieniu. A przeszłość? Ona zawsze nas dogoni... Sprawdźcie też, jak przy odpowiednim partnerze kruszy się skamieniałe serce.

Namiętność bez granic
Helena Leblanc0
Okładka ksiązki - Namiętność bez granic

Włoch, Niemiec czy Polak? - gorący romans z niebezpieczną aferą w tle. Wanda, absolwentka stosunków międzynarodowych, podejmuje pracę we Wrocławiu, w...

Świetny Mikołaj
Helena Leblanc0
Okładka ksiązki - Świetny Mikołaj

Michał Myszkowski ma 34 lata i jest wziętym radcą prawnym z własną kancelarią w Legnicy. Liczą się dla niego pieniądze i wygodne życie. Pochodzi z prawniczej...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;