Złączeni obowiązkiem

Tom 2 cyklu Born in Blood Mafia Chronicles

Drugi tom serii mafijnej, która wzbudziła uwielbienie wśród polskich czytelniczek.

Żona Dantego Cavallaro zmarła cztery lata temu. A teraz, kiedy mężczyzna ma zostać najmłodszym donem chicagowskiej mafii, będzie potrzebował nowej żony. Do tej roli została wybrana Valentina.

Nie była ona już panną, a wdową. Jednak nikt nie wiedział, że jej pierwsze małżeństwo było czystą fikcją. Gdy Valentina skończyła osiemnaście lat, zgodziła się poślubić Antonia, żeby pomóc mu zataić pewną prawdę. Mężczyzna był gejem i kochał kogoś spoza rodziny mafijnej. Nawet po jego śmierci Valentina utrzymała ten fakt w tajemnicy, nie tylko po to, by zachować godność zmarłego człowieka, ale również, by chronić siebie samą. I teraz gdy ma poślubić Dantego, szybko może wyjść na jaw, że jej małżeństwo z Antonio nigdy nie zostało skonsumowane.

Dante ma dopiero trzydzieści sześć lat, ale już wzbudza strach i szacunek wśród członków mafii. Słynie z tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Valentina jest przerażona perspektywą nocy poślubnej, która szybko wyjawi jej sekret. Jednak okazuje się, że bezpodstawnie, ponieważ Dante w ogóle nie jest nią zainteresowany. Jego serce nadal należy do jego zmarłej żony.

Valentina jest zdesperowana i przepełniona pożądaniem. Postanawia zwrócić uwagę swojego zimnego męża, nawet jeżeli i tak nigdy nie zdobędzie jego serca.

Informacje dodatkowe o Złączeni obowiązkiem:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2019-11-27
ISBN: 978-83-8178-142-8
Tytuł oryginału: Bound by Duty
Tłumaczenie: Anna Kuksinowicz

Tagi: mafia Małżeństwo

Kup książkę Złączeni obowiązkiem

Złączeni obowiązkiem - opinie o książce

Avatar użytkownika - monia032890
monia032890
Przeczytane:2020-08-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

Recenzja "Złączeni obowiązkiem"

Tytuł : Złączeni obowiązkiem.
Autor : Cora Reilly
Wydawnictwo :NieZwykłe
Ocena :⭐⭐⭐⭐⭐ 5/5

Książka Złączeni obowiązkiem to druga część serii Mafijnej autorki Cora Reilly.

Valentina to kobieta, która w wieku osiemnastu lat poślubiła Antonia, lecz nie zdawała sobie sprawy, że jest tylko po to by, zataić pewną prawdę. Mężczyzna za którego kobieta wyszła, był gejem i kochał kogoś spoza mafijnej rodziny. Kiedy Antonio zostaje zabity, Valentina boi się wyjawić swój sekret, chce chronić siebie i swojego zmarłego męża.
Więc kiedy dowiaduje się że ma poślubić, Dantego jej przerażenie wzrasta, z dnia na dzień, co się stanie kiedy jej tajemnica, wyjdzie na jaw?

Dante Cavallaro to najmłodszy don chicagowskiej mafii, mimo tego że ma trzydzieści sześć lat, wzbudza strach i szacunek wśród członków mafii,zawsze dostaje to czego chce. Żona Dantego zmarła cztery lata temu, więc kiedy zostaje donem, potrzebuje żony i ma ją zostać Valentina.

Kobieta jest przerażona, kiedy ma dojść do nocy poślubnej,ponieważ ta noc ma wyjawić jej sekret. Lecz okazuje się że, niepotrzebnie się tym martwiła, ponieważ jej mąż nie jest nią zainteresowany.
Valentina obiera sobie za cel, by jej mąż w końcu zwrócił na nią uwagę,chociaż jest świadoma tego, że Dante nigdy jej nie pokocha.

Czy Valentine uda się uwieść własnego męża?
Czy Dante u boku Valentiny, zapomni w końcu o zmarłej żonie?

Kolejna książka o świecie mafii, w której kobiety nie mają nic do powiedzenia, pod porządkują się swojemu mężowi, nawet za cenę swojego honoru. W tym świecie kobieta by zaznać spokoju, musi zrobić wszystko by jej mąż był zadowolony, mimo życia bez miłości. W książce jesteśmy świadkami, kiedy rodzice oddają swoje dzieci, czasami w ręce wroga.

Polecam książkę tym, którzy uwielbiają świat mafii, by pogłębić się w nią i przeżywać to co główni bohaterzy.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2020, 52 książki 2020, Romans,

Żona Dantego Cavallaro zmarła cztery lata temu. A teraz mężczyzna będzie potrzebował nowej żony. Do tego została wybrana Valentina. Nie była ona panną a wdową. Jednak nikt nie wiedział jak naprawdę wyglądało jej pierwsze małżeństwo. Kiedy skończyła osiemnaście lat zgodziła się poślubić Antonia żeby pomóc mu zataić pewną prawdę. Mężczyzna był gejem i kochał kogoś spoza rodziny mafijnej co było niedopuszczalne. Nawet po jego śmiać i Valentina utrzymała ten fakt w tajemnicy żeby zachować godność zmarłego człowieka, ale również żeby chronić siebie samą. Jednak teraz gdy ma poślubić Dantego szybko może wyjść na jaw że jej pierwsze małżeństwo nigdy nie zostało skonsumowane. Jak to wyjaśni?
Dante ma dopiero trzydzieści sześć lat ale już wzbudza strach i szacunek wśród członków maffi. Słynie z tego że dostaje to co chce.
Valentina jest przerażona myślą nocy poślubnej. Jednak jej obawy są bezpodstawne ponieważ Dante w ogóle nie jest nią zainteresowany. Jego serce nadal należy do zmarłej żony.
Jednak Valentina jesy zdesperowana i przepełniona pożądaniem. Postanawia zwrócić uwagę swojego zimnego męża, nawet jeżeli i tak nigdy nie zdobędzie jego serca.
Pragnie wreszcie udanego małżeństwa co z pierwszym mężem nie mogło się udać.
"Złączeni obowiązkiem " to drugi tom z serii " Born in Blood Mafia Chronicles " Cory Reilly.
Powieść należy do romansu i porusza takie motywy jak przyjaźń, miłość, zdrada, pożądanie, obowiązek, desperacja, rodzina, śmierć, strach oraz wiele wiele innych.
Powieść opowiada o kobiecie, która nie chce być tylko żoną na pokaz. Pragnie czego więcej. Kogoś kto wreszcie będzie ją kochał i się nią zaopiekuje. Powieść więc pokazuje że każdy ma prawo do tego żeby kochać i być kochanym.
Valentina jest wyjątkowa. Jak każda z bohaterek tej serii. Wszystkie żyją w tym okropnym świecie A mimo to każdą jest inna i w inny sposób reaguje na środowisko które je otacza. Każdą ukształtowało na swój sposób.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2022-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022, Legimi,

Druga części serii mafijnej od Pani Cory.
Tym razem historia wdowca capo Chicago Dantego i młodej wdowy Valentiny. Ich ślub zaaranżowany z obowiązku. Dante to bardzo skryty mężczyzna, tzw. zimna ryba. A Valentina to ciepła i uparta kobieta, która będzie dążyć do ogrzania tej ryby.
Bardzo dużo emocji w tej części. Czuć smutek, ból i upokorzenie Valentiny. Czuć dystans, chłód i bezkompromisowość Dantego. No nie umie gościu powiedzieć słowa na K (znaczy się ,,I Love you"), ani na P (w sensie ,,Sorry);/. Uparty i zbyt honorowy. Ale ona zrobi wszystko, by go przekonać do siebie, by w końcu mieć udane małżeństwo i mężczyznę u boku, który pokocha ją całym sercem, a nie tylko ...przyrodzeniem :D
Bardzo mi się podobała ta część. Kibicowałam tej parze od samego początku . Polecam.

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2021-11-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

Złączeni obowiązkiem : Jest mieszanka wybuchowa niekoniecznie tylko tych dobrych i subtelnych uczuć Bezwzględni mężczyźni władczy świat nie znoszący sprzeciwu życie według wyznaczonych zasad i Miłość na pokaz z rozsądku i bardzo często z przymusu to nie jest to czego pragną kobiety Przekonajmy się sami czytając ją ze miłość seks i pożądanie to nie samo

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-10-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Dante ma zostać capo chicagowskiej mafii, więc potrzebuje żony. Od czterech lat jest wdowcem i nie spieszno mu było do ożenku, jednak prawa mafii są nieugięte. Wybiera Valentinę, której mąż również nie żyje, młodszą od niego aż o 13 lat. On, bezwzględny i bezuczuciowy, ona spragniona bliskości i miłości. Jak te dwa odmienne bieguny mogą stworzyć zgodne małżeństwo?
Valentina jest krnąbrna, prze do obranych wcześniej celów i często nie przejmuje się opinią. Ponadto jest niezwykle przyjacielską i oddaną kobietą dla ludzi, którymi się otacza. Marzy jej się w końcu kochający ją mąż, bowiem jej poprzedni związek był farsą. Antonio był gejem, używał jej jako przykrywki i choć przez lata stał się także jej przyjacielem to nie znalazła u jego boku tego, czego pragnęła. Jednak kolejne małżeństwo również wydaje się skazane na porażkę, bowiem Dante zupełnie ją ignoruje i ewidentnie nadal kocha zmarłą żonę. Czy upór Val jest w stanie złamać jego zasady?

Dante to idealny capo. Zimny, chłodny w obyciu, zachowujący ogromny dystans do ludzi i każdego bez wyjątku darzący brakiem zaufania. Wydawać by się mogło, że jego serce zmarło wraz z Carlą. Jego stoicyzm i opanowanie wielokrotnie doprowadzały mnie do szewskiej pasji! To zdecydowanie typ człowieka, który wszystko ma pod kontrolą, także swoje emocje. Czy Val uda się zedrzeć z niego maskę, którą nosi na co dzień? Wydaje się to niemożliwym do osiągnięcia, ale w życiu przecież nie ma rzeczy niemożliwych.

W moim sercu zawsze będzie Luca, kiedy zabierałam się za tę odsłonę serii wręcz obawiałam się, że nie będę w stanie się zaangażować. Porozumienie Chicago z Nowym Jorkiem jest bardzo delikatną sprawą i właściwie trzeba się opowiedzieć po którejś ze stron. Jednak dzięki fantastycznym zdolnościom pisarskim Autorki akcja wciągnęła mnie bez reszty! Nie da się nie kibicować Val w jej walce o serce męża. Ta dziewczyna jest naprawdę aniołem i postacią, która rozświetla mrok Dantego. Miło patrzyło się na to jak dojrzewa u jego boku i jak potrafi podejmować trudne decyzje. Z kolei jeśli chodzi o Dantego miałam ochotę nim wstrząsnąć i przemówić do rozumu, by dał już odejść Carli i zaczął żyć. Jak na mafioza był niezwykle oddany małżonce i wspomnieniu o niej. To niesamowicie ciekawie skonstruowana opowieść, która pochłania bez reszty, właściwie jak każdy tom serii, a napisana jest w taki sposób, że nie czujemy antypatii do bohaterów, choć wiemy, że stoją po drugiej stronie barykady jeśli chodzi o relacje z Nowym Jorkiem.

Kolejna doskonale napisana  druga już część sagi o życiu mafijnej rodziny , gdzie okazuje się iż poprzednie życie i związek były tylko grą i przykrywką dla tejemnic , które stanowiły zagrożenie życia. A jednak po wielu latac i wysiłkach pojawia się milość zaufanie a także obietnic awspólnych dobrych chwil pomimo wszystko.Serdecznie polecam

Drugi tom serii Złączeni jest znacznie spokojniejszy.
Autorka nie powieliła schematów bohaterów z części pierwszej.

Dante silny, tajemniczy mężczyzna, którego można określić królem lodu i chłodu. Valentina, która stara się o uczucia swojego nowego męża. Czy ona go pociąga? (tego dowiecie się z książki ;)
W tej książce oboje stąpają twardo po ziemi. Małżeństwo z rozsądku. On zimny dbający o swoją mafię ona desperacko szukająca jego miłości.
Historia jakich wiele jednak z mafią w roli głównej.

W książce wplątana jest jeszcze ciężka historia Bibianny i ucieczka Gianny (siostry Arii z pierwszej części).
Przy tych wątkach zaczynam bardziej lubić Dantego, który pomimo że jest zimnym człowiekiem chroni Valentinę w momencie gdy przyniosła pomoc Bibianie a także nie pozwala bić Gianny. Dante pomimo, że jest głową rodziny chicago’wskiej mafii nie toleruje przemocy wobec kobiet.

Seria ta jednak ma coś w sobie, że chcę się czytać kolejne tomy. Czy spotkamy się jeszcze z tymi bohaterami? Myślę ze tak.

„Dlaczego członkowie mafii byli tchórzami, jeśli chodziło o wyrażenie uczuć, lecz gdy stawali twarzą w twarz ze śmiercią, to nawet nie drgnęła im powieka?” ~ Cora Reilly, Złączeni Obowiązkiem

Złączeni miłością
Cora Reilly0
Okładka ksiązki - Złączeni miłością

Nikt nie przypuszczał, że się w sobie zakochają.Kiedy Aria została oddana Luce w akcie małżeństwa, wszyscy byli pewni, że przyszły Capo ją złamie.Aria...

Złączeni zemstą
Cora Reilly 0
Okładka ksiązki - Złączeni zemstą

Piąty tom serii okrzykniętej najlepszą zagraniczną serią mafijną! Był jej karą. Losem gorszym niż śmierć. Nikt nie wie, jak naprawdę ma na imię. Mówią...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;