reklama

Ziarna Wolności Tom II

Tom 2 cyklu Z historią w tle

Dalsze losy Marty, Marka i ich przyjaciół. W Europie rozgorzała Wielka Wojna. Pola poprzecinały linie okopów, a ludzie stracili panowanie nad własnym losem. Polacy stanęli po obu stronach konfliktu, w którym dostrzegli szansę na odnalezienie własnego miejsca w przenicowanym powojennym świecie. Marek coraz bardziej odczuwa ciężar trudów wojny i targany poczuciem odpowiedzialności i winy zaczyna zapominać o dawnym życiu. Marta tymczasem trafia do rodzinnej posiadłości księcia Walerego Aleksiejewicza Kurnina, gdzie próbuje oprzeć się urokom przystojnego bojara i spokojnego, wiejskiego życia. Czy odnajdą w sobie pamięć dawnych uczuć, emocji i przysiąg? Czy ich ścieżki stać się mogą jeszcze wspólną drogą? Co u kresu wojny znajdą Polacy, rozsiani po całej Europie niczym ziarna rzucone na wiatr?

Informacje dodatkowe o Ziarna Wolności Tom II:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2019-09-26
Język oryginału: Polska

Kup książkę Ziarna Wolności Tom II

Ziarna Wolności Tom II - opinie o książce

Jak wiecie, tematyka ścisłe wojenna nadal bardzo rzadko do mnie przemawia. Jednakże na nowy rok (nowa ja! =D) postanowiłam czytać właśnie więcej literatury, która sprawia mi trudności, by odkryć jej piękno i to co w sobie z nieznaną mi tajemniczością przekazuje. I tak właśnie, w ten prosty sposób w moich dłoniach znalazła się druga część, kontynuacja pierwszego tomu o podłożu historyczno – wojennym „Ziaren Wolności”.

Co tym razem spotkało mnie na kartach powieści? Bardzo mocno okraszona historią strefa wojenna. Obawiałam się mocno, co z tego wyniknie, ale język jakim posługuje się autor, wciąga bezgranicznie i trzyma w swoich okowach do samego końca, a Ty Czytelniku nie wiesz kiedy stronice uciekają same.

To co pan Marcin zrobił, przeszło moje wszelakie oczekiwanie. Wojnę obserwujemy „oczami” bohatera i z pierwszej linii obserwujemy rzeź, potyczki i śmierć. To ogromnie trudna sprawa, niemniej jednak pozwoliłam sobie popłynąć z nurtem w powieść, która można napisać, że jest oparta na faktach. Wiele zdarzeń z tej właśnie części wydarzyło się naprawdę, a całość ogromnie na tym zyskuje.

Wątek uczuciowy również został tutaj napisany z gracją, pomysłem i niesamowitym wyczuciem. Miłość, która zostanie wystawiona na próbę jakich mało, w końcu Marta z Markiem spotykają się po latach i tutaj nie będzie spoilera (!). Nie zrobię Wam tego, nie odbiorę tego co warto przeczytać, przeżyć samemu. Dla mnie bardzo dobra książka. Czytajcie, bo warto!

Morderstwo na medal
Marcin Chyczewski0
Okładka ksiązki - Morderstwo na medal

Jan Śmigielski, awanturnik i kobieciarz, bogata hrabianka Ewelina, rozmodlona Joanna i ubogi szlachcic Stanisław o kryształowym charakterze. Młodość czworga...

Ziarna wolności
Marcin Chyczewski0
Okładka ksiązki - Ziarna wolności

Warszawa, rok 1913. Marek Sokalski, pomocnik dekarza, pracuje przy naprawie dachu więzienia. Pewnego dnia wdaje się w rozmowę z jednym z więźniów...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski