Zemsta

,,Zemsta" to najnowsza powieść o Zuzie Lewandowskiej oraz jej śledztwach.

Pod Płockiem dokonano morderstwa osoby bardzo znanej w mieście i mającej mnóstwo wrogów. Praktycznie każdy może być zabójcą, każdy może mieć motyw. I jak tu z tak wielkiego grona podejrzanych wyłuskać tego jedynego? Zuza nie dość, że zmaga się z wyjątkowo zawiłym śledztwem, to jeszcze musi zmierzyć się z problemami życia codziennego, które tym razem okazują się być dla niej wcale nie mniejszym wyzwaniem. Zuza ostatecznie konfrontuje się z Leszkiem Jarzębowskim. Jak rozwiąże się ta sytuacja? Czy mecenas Lewandowska znów przechytrzy przestępców? Czy znów uda jej się ośmieszyć kapitana Mariańskiego? Czy prezesowi ,,Kaczego pióra" uda się namówić Zuzę do spisania swoich wspomnień z pobytu na Kubie?

Informacje dodatkowe o Zemsta:

Zemsta - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2024-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2024r.,

Już dawno nie naklęłam się na autora jak przy ,,Zemsta" Jacka Ostrowskiego. To już jedenasty tom cyklu o Zuzannie Lewandowskiej które polecam czytać po kolei no może nie wszystkie mają ciąg dalszy w kolejnym tomie ale tutaj część dziesiąta ,,Kuba" łączy się z jedenastym tomem ,,Zemsta". Nie wiem czy ktoś poprze moje gusta ale ja jestem love do Mariańskiego! Kurde felek no typ jest tak głupi że aż uroczy i przysięgam to była miłość od pierwszego tomu.

W tej części idealnie pasuje powiedzonko ,,To co przydarzyło się na Kubie zostaje na Kubie" ale co jeśli do kraju przywieziemy coś więcej? Przy tej części myślałam że autor posunął się naprawdę zbyt daleko decydując się na pewien ruch (ci którzy czytali już pewnie wiedzą o czym mowa) Jakże było moje zaskoczenie jak okazało się że to dopiero kropla w morzu tego do czego faktycznie może być zdolny! Kochani to oczywiście tylko na plus dla autora bo jak przy poprzednich recenzjach pisałam że coraz zadziej spotyka się serie która równie można trzyma w napięciu jak przy pierwszym tomie i tutaj ukłony w stronę autora.

Polecam przeczytać opis wtedy wiele może się rozjaśnić chodź wątpię bo to co najlepsze znajduje się w środku. Rollercoaster emocjonalny przy akcji jakie przeżywa Zuza to jazda na rowerze z czterema kółkami do tego dodaj ekipę w postaci jej watahy zwierzęcej to bądź pewien że suchy z tego bagna nie wyjdziesz.

Uwielbiam za każdą intrygę która nie jest oczywista i taka łatwa do przewidzenia, uwielbiam za kpienie z tamtejszej partii ,,rządzącej" za czasami wszystkiego na kartki, za szmuglowaniem, przemytem kombinowaniem (zwał jak zwał) życie było bardziej ekscytujące.

Oczywiście standardowo nie będę zdradzała o czym jest ta część bo jak wcześniej napisałam to wszystko ma dalsze konsekwencje poprzedniej części więc jedyne co zrobię to odsyłam do zakupu książki i uwierzcie że każdy rozdział wart jest czasu jaki przy tej książce spędzicie.

Raczycho
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - Raczycho

Najnowszy tom przygód rezolutnej Zuzy Lewandowskiej! Tym razem przed Zuzą wielkie wyzwania nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym. Sprawa tajemniczych...

Wspólna ojczyzna wielu narodów. Historia wybranych miejscowości Masywu Ślęży
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - Wspólna ojczyzna wielu narodów. Historia wybranych miejscowości Masywu Ślęży

Jacek Ostrowski. Rodowity sobótczanin. Studiował na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski