Zasadzka w Sorato. Zwiadowcy. Tom 18

W najnowszym tomie bestsellerowej serii Johna Flanagana ,,Zwiadowcy" bohaterowie zastawiają pułapkę na dawnego wroga!

Will i Maddie pomagają w negocjacjach między Toskańczykami a Arydią. Zwiadowca przynosi wiadomość, że Temudżeini zbliżają się do Toscano, a Will i Maddie wiedzą, że ich przybycie nie wróży niczego dobrego. Muszą jak najszybciej wkroczyć do akcji. Will potrzebuje wsparcia. W tym celu musi przekonać innego dawnego wroga, Genoweńczyków, do udziału w walce. W dolinie Sorato na Temudżeinów czeka zasadzka, ale czy Will i jego nowi sojusznicy zdołają sprawić, by wrogowie dali się w nią złapać?

Informacje dodatkowe o Zasadzka w Sorato. Zwiadowcy. Tom 18:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2024-06-12
Tytuł oryginału: Rangers Apprentice. The Royal Ranger. Ambush at Sorato Autor: John Flanagan

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży Fantasy dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 9 lat

Kup książkę Zasadzka w Sorato. Zwiadowcy. Tom 18

Zasadzka w Sorato. Zwiadowcy. Tom 18 - opinie o książce

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2024-08-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„Ludzie widzą tylko to, co spodziewają się zobaczyć (…)”.

Will i Maddie pomagają w negocjacjach między Toskańczykami a Arridi. Kiedy zwiadowca przynosi wiadomość, że Temudżeini zbliżają się do Toskanii, Will i Maddie, nie lekceważą tej wiadomości  i wkraczają do akcji, wiedząc, że przybycie dawnych wrogów nie wróży niczego dobrego. Na miejscu okazuje się, że potrzebne jest wsparcie. Will przekonuje Genoweńczyków do udziału w jego planie pokonania wroga. W dolinie Sorato na Temudżeinów czeka zasadzka, ale czy zwiadowcom i ich nowym sojusznikom uda się sprawić, by wrogowie w nią wpadli?

Długo czekałam na ten tom i od pierwszych stron dałam się wciągnąć w tę przygodę, jak zresztą w każdą z tej serii. Autor kontynuuje tematykę przyjaźni, lojalności i odwagi. Zwiadowcy nadal muszą współpracować, aby wykonać swoją misję, co często wymaga od nich poświęceń i ryzyka. W tle pojawiają się również elementy polityki, strategii i sztuki przetrwania, które dodają opowieści głębi.

Autor potrafi dynamicznie rozwijać fabułę, budować napięcie i utrzymywać je do samego końca, co sprawia, że trudno jest odłożyć książkę na bok zanim nie skończy się jej czytać. Nie przeszkadzało mi w ogóle, że historia wydawała mi się momentami przewidywalna (zwłaszcza jeśli zna się poprzednie tomy), gdyż autor zadbał o rozwój bohaterów, co pozwalało lepiej zrozumieć ich motywacje i uczucia.

Opisy miejsc, w których toczyła się akcja, są bogate i szczegółowe, co ułatwiało mi wyobrażenie sobie scenerii, a język – przystępny i zrozumiały zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

To kolejna świetna powieść przygodowa, pełna emocji, walki i szlachetnych wartości w serii "Zwiadowcy".  Autor po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem w tworzeniu fascynujących historii, które wciągają od pierwszej do ostatniej strony.

Dla miłośników serii jest to obowiązkowa pozycja, która doda nowe wątki do ulubionych światów. Dla nowych czytelników może być zachętą do sięgnięcia po poprzednie tomy i odkrycia, dlaczego "Zwiadowcy" zyskali tak dużą popularność. Polecam.

[ współpraca z @Wydawnictwojaguar ]

Oblężenie Macindaw
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Oblężenie Macindaw

Po wielu latach trudnej nauki u Halta, Will jest teraz samodzielnym zwiadowcą. Jego pierwsze doświadczenia w charakterze strażnika Araluenu nie zapowiadają...

Okup za Eraka
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Okup za Eraka

Siódmy tom bestsellerowej serii Johna Flanagana, która sprzedała się na świecie w wielomilionowym nakładzie. Rozgrywający się niedługo po...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung