reklama

Zapomniana. Część I

Tom 1 cyklu Zapomniana

Czy oddasz swoją tożsamość za szansę przetrwania?

Dla Emmy, 21–letniej studentki, to miał być po prostu kolejny imprezowy wieczór spędzony w klubie ze znajomymi. Los chciał inaczej: młoda kobieta staje się świadkiem porachunków mafijnych, w wyniku których ulega poważnemu wypadkowi i traci pamięć. Gdy budzi się, kompletnie zdezorientowana, w łóżku nieznajomego mężczyzny, wie tylko jedno - jej życie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo… Od tej pory skazana jest na łaskę bezwzględnych braci Romero z nowojorskiego kartelu. Zmuszona do wyjścia za mąż za jednego z nich, Landona, wkrótce pozna mafijne życie od podszewki. Co się stanie, gdy na horyzoncie pojawią się uczucia? I czy uda jej się przypomnieć, kim właściwie jest?

Informacje dodatkowe o Zapomniana. Część I:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2023-02-22

Kup książkę Zapomniana. Część I

Zapomniana. Część I - opinie o książce

Emma nie ma łatwego życia przy ojcu, który jest prezydentem miasta i to samego Nowego Yorku. Mężczyzna nie znosi sprzeciwu, jednak ona nie poddaje się łatwo. Znajduje sposób, aby się „wyrwać” i zabawić, a teraz ma plany całkowicie się wyprowadzić. Ma już załatwioną pracę, niebawem odbiera klucze do mieszkania, w którym na razie ma mieszkać sama, a po niedługim czasie ma się do niej wprowadzić przyjaciółka. Nic nie zapowiada zmian, jakie mają nadejść w jej życiu.
Ten dzień od samego początku nie idzie po jej myśli. Po raz kolejny nie wstaje na czas, przez co musi się bardzo spieszyć, a i tak wie, że się spóźni na wykłady. Na dodatek wpada na jakiegoś chama, który nie tylko najeżdża na kałużę i jej biała bluzka jest cała brudna, ale ma jeszcze do niej pretensję. Otrzymana piękna marynarka (oczywiście nie od niego), trochę łagodzi sytuację, a Emma dociera na zajęcia. Popołudnie mija już lepiej, spotyka się z mężczyzną, który pokazuje jej mieszkanie, a później z przyjaciółką, z którą umówiła się do klubu. Sporo wypitego alkoholu sprawia, że kobieta postanawia wyjść na powietrze. Wychodzi sama, odchodzi kawałek od wejścia, aby mieć trochę ciszy. Tym sposobem znajduje się w nieodpowiednim miejscu i czasie.
Zasłoniła go własnym ciałem, uratowała mu życie, narażając własne, zasada „życie za życie” jest dla niego nie do podważenia. Dlatego zabiera ranną kobietę do własnego domu, wzywa lekarza i zamierza ją chronić. Niestety kobieta budzi się przerażona, nie pamiętając nic z własnego życia, to dopiero początek problemów, jakie przed nimi, a przyjazd jego mamy wcale niczego nie ułatwi. Jak potoczą się losy Emmy? Kim okaże się mężczyzna, który ją uratował? Czy jest z nim bezpieczna?

Kolejny debiut, który mnie zachwycił, z czego bardzo się cieszę. Uwielbiam odkrywać takie perełki. Autorka stworzyła pozycję, z którą po prostu nie dało się nudzić, wciągnęła mnie do świata Emmy i nie pozwoliła się z niego wydostać, aż nie dotrwałam do końca książki (po czym sięgnęłam po drugi tom, na szczęście wydany od razu, ale o nim opowiem innym razem).
Historia wywołująca emocje u czytelników, taka, którą przeżywa się wraz z bohaterami. To opowieść o kobiecie, która tracąc pamięć, tak naprawdę traci wszystko. Pełna niebezpieczeństwa, tajemnic, kłamstw, a jednocześnie namiętności, rodzinnej miłości. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które czasem zaskakują.

Główną bohaterką jest Emma, kobieta, która budzi się po postrzale, nie wiedząc nic ani o sobie, ani o swojej przeszłości. Na dodatek nie ma obok niej nikogo, kto mógłby jej chociaż trochę o niej opowiedzieć. To bohaterka ciekawa, dająca się lubić, o dużym sercu.
Mamy jeszcze Londona, mężczyznę, którą ją uratował. Jednak o nim nie mogę zdradzić zbyt wiele. Powiem tylko tyle, że nie należy do grzecznych i miłych a wręcz przeciwnie, jest mroczny, niebezpieczny, a przy tym seksowny.

„Zapomniana” to świetny debiut podczas czytania, którego przeżywa się wszystko z bohaterami. Mnie zdecydowanie historia w książce się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"Jak to możliwe, że patrzę na siebie i nie mam pojęcia, kim jestem? Dlaczego nie poznaję swojej twarzy? I jak mam na imię? Jak mogłabym mieć na imię? Wyglądam na…"

Emma znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Chcąc pomóc pewnego nieznajomemu w ciemnym zaułku, ratuje go przed postrzałem. Niestety sama zostaje ranna. Na skutek upadku i uderzenia się w głowę kobieta traci pamięć. Opiekę zapewnia jej uratowany mężczyzna, który wyznaje zasadę życie za życie. Nieoczekiwanie Emma staje się zakładniczką pewnego groźnego biznesmena niekoniecznie zajmującego się legalnymi interesami.

"Co ten typ sobie myśli? Jestem mu wdzięczna za to, ile dla mnie zrobił, odkąd straciłam pamięć, i rozumiem doskonale, że jest mu ciężko z powodu jego matki, ale tak daleko się nie posunę."

Dlaczego mężczyzna nie chce wypuścić dziewczyny? I do czego nie posunie się Emma? Czy odzyska pamięć? Przypomni sobie, kim jest?

Kolejny debiut za mną, już któryś z kolei. Na rynku pojawia się ich bardzo dużo. Trafiam ostatnio na same świetnie pozycje. Czy i w tym przypadku tak było? Szczerze mówiąc mam mieszane odczucia. O ile fabuła sama w sobie jest ciekawa, to nie przypadli mi do gustu główni bohaterowie.

Mam żal do głównej bohaterki, że tak szybko odpuściła odkrycie prawdy o sobie. Uzyskała dostęp do telefonu i laptopa, a wcale z nich nie korzystała. Tak jakby było jej obojętnie to czy się dowie, kim jest czy nie. W pewnym momencie miałam wrażenie, że ten wątek został pominięty.

Landon z kolei miewał swoje humorki. Niezdecydowany był trochę w swoich działaniach. Nie potrafił się przyznać do uczuć, które zaczęły w nim się pojawiać. I przez to popełniał wiele błędów. Twardy orzech do zgryzienia z tego naszego bohatera.

Podobały mi się w książce krótkie rozdziały, zarówno z perspektywy Landona, jak i Emmy. O wiele szybciej i łatwiej czyta się je niż takie długie. Akcja rozwija się powoli, za wolno jak dla mnie. Pod koniec zaczęło się coś dziać dopiero związanego z działalnością Landona. Mam nadzieję, że w następnym tomie otrzymany znacznie więcej niebezpiecznych sytuacji dostarczających dreszczyk adrenaliny.

Mimo lekkiej niechęci do bohaterów przyjemnie spędziłam z nimi czas. Ciekawa bardzo byłam reakcji Emmy, gdy przypomni sobie wszystko. Czy się doczekałam? Musicie sami sprawdzić.

Dylogia Zapomniana podzielona jest na dwie części i obie dostajemy w tym samym czasie. Po zaskakującym zakończeniu możemy od razu przejść do lektury drugiego tomu.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka jest lekką i pełna zawirowań historią bohaterów,którzy poznają się w najmniej oczekiwanym momencie.Aby uszczęśliwić ukochana osobę muszą udawać.
Relacja Emmy i Londona zaczyna się od kłamstwa,by spełnić oczekiwania mamy,a później oboje brną coraz bardziej…

Wraz z przebiegiem wydarzeń poznajemy bliżej Londona-jego prace,która nie zawsze jest legalna,sposób traktowania kobiet i podejścia do związków.Wiele razy miałam ochotę nim potrząsnąć,aby wreszcie przyznał się sam przed sobą do uczuć,które zaczęły kiełkować.
Najgorsza prawda jest lepsza niż kłamstwo…konsekwencje decyzji będą nieodwracalne…

Postać Emmy jest wykreowana na pewna siebie dziewczynę,która chciała wreszcie żyć po swojemu.Pomimo amnezji dalej jest pogodna i wesołą dziewczyna pragnącą miłości.Czy odnajdzie ją przy boku Londona?

Czyta się książkę niezwykle szybko.Lekkość pióra autorki sprawia,że poznawanie losów bohaterów jest przyjemnością.Szczegóły z ich życia powoduje,że z wielka niecierpliwością czytałam każdy kolejny rozdział,aby dowiedzieć się istotnych faktów na ich temat.Czekałam tylko na moment jak zareaguje Emma,gdy dowie się kim naprawdę jest!

Debiut autorki uważam za bardzo udany📖
Już zabieram się za kontynuacje,ponieważ zakończenie wzbudziło mój apetet na więcej…

Gorąco Wam polecam książkę

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-06-05, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy oddasz swoją tożsamość za szansę przetrwania?

Dla Emmy miało to być zwykłe wyjście do klubu ze znajomymi. Jednak los z niej zakpił i stała się świadkiem mafijnych porachunków, skutkiem czego traci pamięć.

Gdy budzi się w całkiem obcym miejscu w łóżku całkiem obcego mężczyzny, jest przerażona jednak domyśla się że jej życie już nie będzie takie samo...

Jeszcze bardziej utwierdza ja w tej myśli to że zostaje zmuszona do wyjścia za mąż za jednego z bezwzględnych braci Romero którzy rządzą nowojorskim kartelem.

Wkrótce kobieta poznaje mafijne życie.

" Wiedziałam od początku, że on jest niebezpieczeństwem chodzącym na ludzkich nogach. Mogłam się wycofać. Mogłam się trzymać od niego z daleka, ale jedyne czego pragnę to wpaść głęboko w jego świat i nigdy z niego nie wychodzić..."

Tylko czy będzie potrafiła się w nim odnaleźć? Czy uda się jej odzyskać pamięć?

" Zapomniana" to debiut autorki, a że ja lubię debiuty to postanowiłam sięgnąć i po te dylogie. Jest to romans z wątkiem mafijny który jest tu tak delikatnie wprowadzony że nawet ci którzy nie lubią tego motywu, myślę że znajdą tu coś dla siebie. Bohaterowie chodź chwilami, działają na nerwy, potrafią w sobie rozkochać czytelnika. Fabuła jest naprawdę fajnie wymyślona. Nie ma tu czasu na nudę chodź akcja nie pędzi jakoś zawrotnie. Pierwszy Tom wprowadza na nas w świat Emmy i Landona. Zakończenie sprawia że od razu chce się sięgnąć po kolejny tom.

Styl autorki jest przyjemny i chodź to debiut widać że Emilia wie jak oczarować czytelnika.

Z Książką spędziłam cudowny chwilę, czytało mi się bardzo przyjemnie i bardzo szybko, gdyby nie to że kiedyś trzeba spać na pewno przeczytałabym obie części na raz ?

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-03-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

RECENZJA?
Cześć Wszystkim.
,,Zapomniana" tom 1 Emilia Emma Filarowska, wydawnictwo AmAre.

Emma wybrała się z przyjaciółką na imprezę do klubu. Gdzie młoda kobieta staje świadkiem porachunków mafijnych, w wyniku których ulega poważnemu wypadkowi i traci pamięć.
Emma budzi się w miejscu i otoczeniu ludzi, których nie zna, bądź nie pamięta. Okazuje się, że jej opiekunem stał się jeden z braci Romero z nowojorskiego kartelu.  Zostaje zmuszona do wyjścia za mąż, za Landona i przyjdzie jej się zmierzyć z realiami  życia mafijnego.
Czy Emma odzyska pamięć?

Książka jest debiutem autorki, którego byłam bardzo ciekawa. Fabuła bardzo ciekawa, a pióro autorki bardzo lekkie co spowodowało, że dość szybko się w nią wciągnęłam.
Niestety nie polubiłam się z głównymi bohaterami. Miałam wrażenie, że Emma nie ma swojego zdania, wiecznie ulega i reaguje płaczem, a mężowi wszystko wybacza. Natomiast Landon despotyczny szef mafii, który reaguje na wszystko wybuchem gniewu, rozwalał wszystko co miał pod ręką.
Zabrakło mi w tej książce zwrotów akcji, była mafia ale gdzieś w tle. Niejednokrotnie miałam ochotę odłożyć książkę przez zbyt długie opisy, które momentami nic nie wnosiły do całej historii.
Co mi się podobało to na pewno wolno rozwijająca się relacja pomiędzy bohaterami i pojawiające się uczucie. Relacje rodzinne panujące w rodzinie Romero, w jaki sposób się wspierają, szanują i liczą ze zdaniem swojej matki.

Pomimo, że nie do końca książka spełniła moje oczekiwania sięgnęłam po tom drugi,    I niebawem ukarze się recenzja.

,,Dopiero czując, że mogę zginąć w każdej chwili,

wiem, że żyję."

Trudno być córką prezydenta, zwłaszcza taką, o której nikt nie wie jak wygląda, gdyż rodzice robią wszystko, by ukryć jej wizerunek. Dzięki temu bohaterka książki ,,Zapomniana" ma spokojne, dostatnie życie, bez natręctwa mediów i publicznego zainteresowania, ale jednocześnie ograniczone możliwości korzystania z życia.

Emma Iversen ma 21 lat i chciałaby się usamodzielnić, jednak wie, że nie będzie to łatwe, bo jako córka prezydenta stanu Nowy Jork, wciąż jest pod kontrolą rodziców, zwłaszcza despotycznego ojca, który ma swoje wyobrażenie o karierze córki. Mimo tego udaje się jej realizować swoje plany i wymykać z domu, by spotykać się ze znajomymi.

Tego dnia, gdy ją poznajemy, spóźnia się na wykłady. Z reguły odwozi ją prywatny kierowca, ale tym razem podąża na uczelnię na piechotę. Wychodząc rano z domu nie przypuszczała, że ten dzień wywróci jej życie do góry nogami. Tym samym uświadamiamy sobie, że wstając rano nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać danego dnia. Z reguły mamy nadzieję, że wszystko potoczy się według naszego planu i każde odstępstwo od niego psuje nam harmonogram i wytrąca z równowagi. I tak stało się u Emmy, którą w drodze spotyka mała przygoda, w trakcie której poznaje mężczyznę, Landona Romero. Oboje w tym momencie spodziewają się, że ten epizod to zaledwie początek ich wspólnej drogi.

Wieczorem Emma wymyka się z domu, by z przyjaciółką Abigail spędzić czas w jednym z klubów. Tam ponownie spotyka przystojnego Romero, który właśnie załatwia mafijne sprawy. Emma nie jest dziewczyną cichą i spokojną, więc teraz też wtrąca się tam, gdzie nie powinna. W efekcie dochodzi do zdarzenia, które zmusza Landona do podjęcia działań wbrew sobie. Zabiera poszkodowaną kobietę do swego domu i do tego do swej sypialni, w której nie była jeszcze żadna kobieta. Wszystko zaczyna się komplikować, bo okazuje się, że Emma straciła pamięć.

Książka napisana jest tak, że czyta się ją rewelacyjnie, bez znużenia i spokoju. Pojawiające się wciąż nowe zdarzenia wywołują wiele emocji i sprawiają, że trudno odłożyć tę powieść. To książka z tych rodzajów, o których mówimy sobie ,,jeszcze tylko jeden rozdział i idę spać". Jest to romans mafijny, ale nie w nim za dużo brutalności, ani też erotycznych scen, a te, które są, zostały delikatnie i z tzw. smakiem nakreślone. Autorka skupiła się bardziej na ukazaniu budzenia się uczucia, gdyż Landon zbudował wokół siebie gruby mur, przez który do tej pory nie przebiło się żadne uczucie. Nie dotyczy to jedynie rodziny, z którą jest mocno związany. Ten element ma w tej historii duże znaczenie, gdyż właśnie miłość do matki i obawa o jej zdrowie stają się podłożem decyzji, która postawiła Emmę w sytuacji bez wyjścia. Brzmi to trochę tajemniczo, ale czytanie o tym jest jednym z wątków, które są wciągające i trzymające uwagę czytelnika.

Fabuła została poprowadzona bardzo zgrabnie, a jej motywy,  nie ograniczają się tylko do dwóch protagonistów. Autorka zastosowała tu ciekawy sposób prowadzenia narracji, która jest pierwszoosobowa, ale poznajemy nie tylko punkt widzenia głównych bohaterów, ale też postaci drugoplanowych. Bardzo odpowiadał mi ten pomysł, gdyż znamy zarówno reakcje na jakąś sytuację Emmy i Landona, jak i członków rodziny Romero i Iversen. Co ciekawe, autorka nadała bohaterce tej powieści swoje imię, więc przypuszczam, że Emma jest w pewnym sensie alter ego pisarki.

,,Zapomniana" to pierwsza część dylogii, która jest też początkiem drogi pisarskiej pani Emilii Emmy Filarowskiej i to bardzo udanym. To świetny debiut, który zasługuje na uwagę, gdyż autorka potrafi doskonale przykuć uwagę czytelnika. Wszystko jest poprowadzone spójnie, bez ciągnących się opisów i zbędnych dialogów. Oczywiście można było przewidzieć, w którą stronę będzie się rozwijać relacja głównych bohaterów, ale ich przebieg był odmienny od innych historii. Pani Emilia stworzyła wciągającą historię z nietuzinkowymi bohaterami i zaskakującymi zwrotami akcji, która od początku wrzuca nas w wir wydarzeń i rozkręcających się z każdym kolejnym epizodem. Tempo jest dynamiczne, sytuacje zmieniają się jak w kalejdoskopie, więc koniec książki zaskakuje swoim pojawieniem się, pozostawiając w zawieszeniu do czasu, aż sięgniemy po część drugą. To historia, która wciągnęła mnie w swoje sidła od razu, ukazując różne oblicza rodzinnych więzi i narodziny pięknego uczucia, jakim jest miłość, która musi pokonać jeszcze wiele przeszkód, zanim dotrze do serc przeznaczonych sobie osób.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Amare

Zapomniana. Część II
Emilia Emma Filarowska0
Okładka ksiązki - Zapomniana. Część II

Miłość nie zawsze wystarcza, by wygrać walkę o szczęście Ktoś wie, kim naprawdę jest Emma i nie zawaha się wykorzystać tej wiedzy. Do dziewczyny zaczynają...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski