Zamknij oczy

W wyniku traumatycznej przeszłości Claudia boi się dotyku. Każdy jej dzień wygląda tak samo, ale przewidywalność i nuda dają jej poczucie bezpieczeństwa.

Kobieta stara się otaczać wyłącznie zaufanymi ludźmi, którzy jej nie skrzywdzą. Ma przyjaciela zdolnego wziąć na siebie każde jej cierpienie oraz przyjaciółkę próbującą przekonać ją do tego, że nie wszyscy są źli.
Jedyną terapią i stałym elementem życia Claudii jest bieg na bieżni w lokalnej siłowni. Właśnie tam wpada na Reda – wyjątkowo chamskiego i nieprzyjaznego mężczyznę, lubiącego pastwić się nad słabszymi. Przynajmniej tak wydaje się Clo.

Ich początkowa niechęć powoli zaczyna przeradzać się w coś zupełnie przeciwnego. Jared postanawia zbliżyć się do dziewczyny i w ten sposób odkrywa jej tajemnicę, choć ta usilnie próbuje ją zachować. To sprawia, że pragnie naprawić Clo i pomóc zabliźnić się ranom, z których wciąż sączy się krew.

Zamknij oczy to przepełniona emocjami historia o sile walki.
Bohaterowie najpierw walczą przeciwko sobie, by zaraz potem walczyć wspólnie przeciwko całemu złu, które nieustannie próbuje wciągnąć Claudię w otchłań.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Zamknij oczy:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2024-07-24

Kup książkę Zamknij oczy

Zamknij oczy - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-08-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Zamknij oczy" to wciągająca, choć nie łatwa książka. Porusza trudne tematy jak trauma, ucieczka, gwałt, nękanie...

Uważam, że pisanie o takich tematach jest ważne, autorka ukazała co się dzieje w głowie Clo, tłumaczyła jej zachowanie. Mimo to jest to postać trudna w odbiorze. Początkowo obawiałam się, że ten tytuł nie przypadnie mi do gustu właśnie z powodu głównej bohaterki. Rozumiem, że miała ciężkie życie i te wszystkie wydarzenia bardzo na nią wpłynęły. Ale jak na osobę, która ucieka i pragnie być niezauważona była też bardzo chamska, agresywna. Wyzywała ludzi bez powodu, którzy nic jej nie zawinili i groziła. Nie toleruję tego typu ludzi. Nie da się wszystkiego usprawiedliwiać przeszłością. Nawet później jak się trochę zmieniła to już sprawiło, że nie polubiłam się z jej postacią.

To historia o cierpliwej i wymagającej miłości. O ciągłej walce o uczucia i zaufanie. To również historia o tym jak ludzie potrafią się zmienić na lepsze. I o tym, że warto się nie poddawać.

Książka jest pełna emocji zarówno tych dobrych jak i tych złych. Nie jest objętościowo duża, ale zawiera w sobie naprawdę wiele.

Po początkowych trudnościach wciągnęłam się w lekturę i przeczytałam ją w jeden wieczór. To książka, którą warto przeczytać.

Córka dziekana
A. P. Mist0
Okładka ksiązki - Córka dziekana

Ivory, utalentowana studentka chemii, przypadkowo poznaje mężczyznę, który samym spojrzeniem wywiera na niej ogromne wrażenie. Przez pół roku nie może...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski