reklama

Wzorowe Jajo. Smaczna Banda i emocje

Wzorowe Jajo pomoże każdemu i o każdej porze - pomaluje dom, zmieni opony, zaniesie do domu zakupy i zdejmie z drzewa przerażonego kotka. Przysługi to jego specjalność, a uczynność - drugie imię. Jajo pamięta o wszystkich poza... nim samym i łatwo przewidzieć, czym to się może skończyć. Ale...czy można być dobrym jednocześnie dla siebie i dla innych? Ta mądra, pozytywna, a przy tym zabawna i wielopoziomowa opowieść to sposób na to, by w przystępny i bezpośredni sposób zaprosić dziecko do rozmowy o emocjach, uczuciach, życiowych priorytetach, stawianiu granic, a wreszcie - o szczęściu. Kapitalnie napisana, brawurowo przetłumaczona i wspaniale zilustrowana książka to niezwykły prezent zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Maluchy znajdą tu zabawną historyjkę, a starsi - uniwersalną przypowieść o tym, że aby opiekować się całym światem, warto w pierwszej kolejności zaopiekować się sobą. W serii ukazała się również książka Niesforne Ziarenko, a kolejne tytuły autorstwa Jory'ego Johna i Pete'a Oswalda już niebawem w księgarniach.

Informacje dodatkowe o Wzorowe Jajo. Smaczna Banda i emocje:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: The Good Egg

Kup książkę Wzorowe Jajo. Smaczna Banda i emocje

Wzorowe Jajo. Smaczna Banda i emocje - opinie o książce

Super przygoda pewnego jajka które źle się czuło w towarzystwie swoich innych kolegów jajek.

Koledzy byli niesforni niegrzeczni A te jedne jajko nie pasowało do nich bo było grzeczne spokojne starało się naprawić szkody które wyrządzili jego przyjaciele.

Pewnego dnia postanowił wyruszyć w podróż aby zostawić swych przyjaciół którzy byli niegrzeczni. Czy jajko jednak postanowi wrócić do swoich przyjaciół?

Dobre jajko pomagało wszystkim. Było wzorowym jajem, które mieszkało z jedenastoma innymi jajkami w kartonowym pudełku. Jego koledzy byli różni i na pewno nie byli idealni. Czasami nieźle nabroili. A nasze dobre jajko próbowało wszystko po nich naprawić. Aż pewnego dnia jego skorupka zaczęła pękać, a mózg ścinać się. Jajo opuściło sklepowe pułki i postanowiło zadbać o siebie. Co robiło wzorowe jajo i czy jeszcze kiedyś wróciło do marketu?
Książeczka chociaż jest nie wielka posiadaja bardzo mądre opowieść W bardzo prosty i przystępny sposób zapraszaja dzieci do rozmowy o emocjach i uczuciach, które towarzyszą nam każdego dnia. Poruszają temat pomagania innym, stawianiu granic, społecznym współżyciu oraz o szacunku do innych jak i do samego siebie. Uzupełnieniem tekstu czytanego są duże i kolorowe ilustrację, które w pełni oddają uczucia jaja i ziarenka.

Książeczka jest idealnym prezentem zarówno dla młodszych czytelników jak i nieco starszych. Maluchy posłuchają zabawnej i ciekawej historyjki a starsze dzieci poznają uczucia oraz to, że nawet największy nicpoń zasługuje na to by dać mu drugą szansę.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo HarperKids

Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje
Jory John0
Okładka ksiązki - Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje

Kapitalnie napisana, brawurowo przetłumaczona i wspaniale zilustrowana książka to niezwykły prezent zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników...

Smaczna Banda i Wolny Wybieg. Smaczna Banda i emocje
Jory John0
Okładka ksiązki - Smaczna Banda i Wolny Wybieg. Smaczna Banda i emocje

Wolny Wybieg to zabawa, którą uwielbiają jaja zamieszkujące pewien karton. Każdego dnia wychodzą z niego i... no właśnie, co robią? I dlaczego jedno z...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski