Wybrana przez mafię

Tom 3 cyklu Bracia Vedetti

Wanda ma doświadczenie w byciu ślepą i głuchą wtedy, kiedy tego się od niej oczekuje. Nie zadaje pytań, nie docieka, nie ocenia. W ten sposób zarabia na życie.

Za pensję, której pozazdrościć mógłby jej niejeden menedżer z korporacji, Wanda sprząta rezydencję bezwzględnego mafiosa. Czasem oznacza to konieczność poznania wszystkich sposobów na usunięcie śladów krwi z drogich dywanów, ale to praca z gwarancją stałego dochodu. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy - a zwłaszcza pieniądze i łaska szefa mafii.

Kiedy ojciec Wandy traci źródło utrzymania, dziewczyna nie ma wyboru - musi przeprowadzić się za swoim pracodawcą na Sycylię. Na miejscu okazuje się, że zabójczo przystojny Roberto ma wobec niej zupełnie inne plany. Wanda nie może już dłużej pozostawać w cieniu. Oczy przedstawicieli skłóconych sycylijskich gangów zwrócone są właśnie na nią.

Informacje dodatkowe o Wybrana przez mafię:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-04-14

Tagi: Romans z dreszczykiem bóg

Kup książkę Wybrana przez mafię

Wybrana przez mafię - opinie o książce

„Miała być chwilową rozrywką, okazała się być jego zgubą.”

Świetna fucha w willi Vedettich, choć bardzo mało ambitna, pozwala Wandzie opłacać kosztowne leczenie swojej mamy. Jako gosposia, nie jedno już widziała i po nie jednym już sprzątała, ale jako lojalna pracownica wie jak trzymać język za zębami. Wcześniej zauroczona Filippo, teraz musi pracować u obecnego szefa-Roberto. Choć niebezpieczny i bezwzględny Włoch ją mocno onieśmiela, to też cholernie pociąga, jednak z jej „zdrowym” wyglądem, w niczym nie przypominającym Top modelek, ma nikłe szanse na zwrócenie jego uwagi.
Nie wie jednak, że dla Roberto to właśnie ona o jej ciało jest pociągające i tylko na jej widok „twardnieje” na zawołanie. Gdy Roberto musi wrócić na Sycylię, składa Wandzie pewną bardzo bezpośrednią propozycję, oburzona i zniesmaczona, nie chce mieć z nim nic wspólnego. Jednak brak tak potrzebnych na leczenie mamy pięniędzy, zmienia jej decyzje w momencie gdy jej tata traci pracę. A tam, pomiędzy tych dwoje zaczyna się zabawa w ciuciubabkę. Niesamowita chemia nie jest wstanie powstrzymać ich przed sobą, niestety sprowadza też na nich niebezpieczeństwo i ciąg wydarzeń, których nie da się powstrzymać. Czy Wanda wyjdzie z tego cało i czy chwile szczęścia z ukochanym, choć nie do końca dostępnym dla niej mężczyzną, są w stanie wynagrodzić jej roztrzaskane serce i całkowitą rewolucję w jej młodym życiu...
Stwierdzam, że
„Wybrana przez Mafię” to moja ulubiona część, brutalna, wstrząsająca, ale też pikantna i emocjonująca. Zarówno Wanda jak i Roberto wzbudzili we mnie ogromną sympatię, a bohaterowie poprzednich części, którzy pojawiali się co chwila, dodatkowo dodali uroku tej części.

Podejrzewam, że to nie koniec bo obstawiam kolejną parę w tym mafijnym świecie Vedettich😈
Pięknie dziękuje @niegrzeczneksiazki @wydawnictwo.kobiece @ada_tulinska za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki 💗

Na początku, jak zaczęłam czytać troszkę się gubiłam, ponieważ, jak się okazało, to była już trzecia część o przygodach braci Vedetti. Musiałam poznać bohaterów, kto jest kim. Ale im dłużej czytałam to było już tylko lepiej i żałuje, że wcześnie nie miałam okazji przeczytać wcześniejszych tomów. Książkę czyta się bardzo dobrze, styl autorki jest lekki i przyjemny. Co do bohaterów, są dobrze wykreowani i na pewno nie nudni. Podoba mi się postać Wandy. Jest to zwykła dziewczyna z kompleksami. Dziewczyna z Polski, która ma lekką nadwagę, z własnymi zasadami. Dlatego właśnie ta jej zwyczajność zwróciła uwagę szefa mafii Roberta. Mężczyzna, który może mieć każdą kobietę, zwrócił uwagę właśnie na Wandę. Zaczynając czytać tę książkę, spodziewałam się banalnej historii, ona kocha jego, on ją. Nic bardziej mylnego, o banalności nie ma mowy. Fakt, niektóre rzeczy da się przewidzieć, ale i tak sporo mnie zaskoczyło. Akcja pędzi szybko, a w powieści dzieje się dużo. Ucieszyłam się, jak część akcji przeniosła się na Sycylię. Razem z Wandą mogłam zobaczyć rezydencję mafiosa i poznać życie członków mafii. A to na pewno do spokojnych nie należy. Nie zabraknie strzelaniny, zaskakujących i sensacyjnych wątków. No i oczywiście miłości. Po książkę warto sięgnąć, a najlepiej czytać wszystkie części po kolei. Ja planuje nadrobić zaległości i czekam na część czwartą.

W tej części poznajemy prawdziwego Sycylijskiego mafiosa, najstarszego i być może najgroźniejszego z braci Vedetti - Roberto. Mając przystojnego i niebezpiecznego mężczyznę, nie może zabraknąć także kobiety. Tym razem bohaterką staje się Wanda - zwykła sprzątaczka, która ma doświadczenie w byciu ślepą i głuchą. Dlaczego? Ponieważ sprząta w rezydencji mafiosa, gdzie nie raz jest świadkiem „ciekawych” wydarzeń.

W stylu pisania autorki oraz kreacji bohaterów widać zmiany. Oczywiście są to zmiany na lepsze. Autorka się rozwija, a co za tym idzie podobnie jest z bohaterami oraz fabułą. Bohaterowie są wykreowani w świetnym sposób. Uważam, że to właśnie Roberto spośród wszystkich braci jest najbardziej charaktery dzięki czemu jego osoba mocno mnie zaciekawiła. Jest on mocny i bezwzględny. Nadaje przysłowiowego kopa całej akcji. Wanda za to jest zagubioną dziewczyną. Jednak nie można powiedzieć, że jest słaba. Jest to silna kobieta, która jedynie ma niską samoocenę.

Książka jest naprawdę bardzo dobrze napisana, przez co fabuła niezwykle wciąga. Akcja stopniowo nabiera tempa, jednak odnoszę wrażenie, że na koniec „coś nie pykło”. Może jest to tylko moje odczucie, a może faktycznie tak jest? To już oceńcie sami.

Summa summarum książkę i tak polecam książkę, jak i całą serię. Jest to jedna z najlepszych serii mafijnych jakie miałam okazję czytać w ostatnim czasie.

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2021-04-18,

Z ciekawości sięgnęłam po trzeci tom serii napisanej przez Adę Tulińską "Wybrana przez mafię". Niestety stwierdzam, że to powieść, która nie przypadła mi do gustu. Być może odebrałam całą historię w zbyt dosłowny sposób. Myślę, że jeśli podeszłabym do tej książki, jak do bajki dla dorosłych, to lepiej bym się bawiła.

Wanda jest sprzątaczką w domu bezwzględnego mafioza. Bardzo dobrze zarabia, ale zdarza się, że widzi rzeczy, o których musi milczeć. Niestety traci źródło dochodu. Do tego jej ojciec też traci pracę. Wanda musi zdobyć pieniądze, by opłacić kosztowne leczenie swojej matki. Zgadza się wyjechać na Sycylię i sprzątać w domu przystojnego Roberto.

Niestety nie polubiłam głównych bohaterów. Wanda to młoda kobieta, która jest bardzo naiwna, myśli życzeniowo i marzy o księciu na białym koniu. Często powtarza słowa: "ale co ja tam wiem". Ma kompleksy i nie wierzy w siebie.

Roberto to mężczyzna, który może mieć każdą kobietę, ma dużo pieniędzy, a zabijanie ludzi, nie jest mu straszne. Jednak jest zależny od ojca. Musi słuchać jego poleceń.

Włoski mafiozo chce zdobyć dziewczynę za wszelką cenę. Coraz bardziej działa na jej zmysły, a ona coraz bardziej mu ulega. Wanda, z ust Roberto słyszy wiele obraźliwych słów, zostaje odrzucona i odprawiona.

Jak myślicie jaki będzie finał? Czy będzie happy end?

"Wybrana przez mafię" to książka nie w moim stylu, ale myślałam, że może znajdę w niej jakieś elementy, które mi się spodobają. A znalazłam mafijne układy i porachunki, kilka pikantnych scen erotycznych oraz ciekawe zakończenie, którego się nie spodziewałam.

Myślę jednak, że to świetna książka, jeśli chcemy zapomnieć o ciężkim dniu i przenieść się w nierealny, wymyślony, mafijny świat.

Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2021-05-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

Lubię sięgać po książki z mafią w tle, a powodów znajduję kilka. Pierwszym i najważniejszym jest szybkość czytania, nie wiem jak Ty, ale ja jakoś szybciej czytam takie książki niż np kryminały lub inne. Drugim powodem, dla którego sięgam po tak książki, jest możliwość chwilowego relaksu głowy. Chodzi o to, że przy tych historiach nie myślisz kto, dlaczego, po co zabił. Tutaj dajesz się porwać historii i wkraczasz w świat bohaterów zapominając o swoim.

Po raz drugi miałam przyjemność przeczytać książkę autorki. Jest to kontynuacja historii o braciach Vedetti. Na razie dwa tomy za mną, drugi i trzeci, a pierwszy czytam.?

Dziś trochę o trzecim tomie. Już od pierwszego rozdziału dałam się porwać historii. Nie miałam problemu, by przenieść się w świat bohaterów a o swoich problemach na trochę zapomnieć. Kończyłam książkę z wielkim smutkiem, bo wydawało mi się, iż dopiero ja rozpoczęłam a tu już koniec ? zakończenie mnie zaskoczyło. Bardzo ciekawie zostało rozwiązane. Tak trochę z nutką tajemnicy, niedopowiedzenia..

Najbardziej jednak spodobała mi się Wanda, główna bohaterka. Cała została wykreowana na taką bardzo ciekawą kobietę z silnym charakterem. Może I miała swoje słabości, ale kibicowałam jej od początku. Bardzo ją polubiłam ?

Wciągająca historia, na jeden, Góra dwa wieczory, dzięki której oderwiesz się od rzeczywistości. Przeniesiesz się w świat mafijny, ale taki wyważony ? będziesz kibicować bohaterce głównej, wściekać się na głównego bohatera, by na końcu się uśmiechnąć i stwierdzić, że też tak chcesz.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wanda pomimo że jest sprzątaczka zarabia 15tys plus bonusy. A jej zadanie to być ślepą i głuchą. Metoda nic nie widzę nic nie słyszę sprawia że zarabia grube pieniądze.
Ale nic nie trwa wiecznie. Gdy łaska mafii się kończy. Dziewczyna wraca do zwykłej pensij a do tego ojciec traci pracę a na utrzymaniu jest chora matka.

Bez zastanowienia wyjeżdża na Sycylię za swoim pracodawca i tam być gosposia.

Ale Robert powiązany z mafią pragnie dziewczyny w seksualny sposób i nigdy tego nie ukrywał.

Książkę czytałam w niesamowitym tępię nie zauważyłam kiedy dotarłam do końca. Wanda bohaterka inne niż wszystkie. Ja czasami dosyć mam że w każdej książce znajdziemy długo noga blondynkę o figurze modelki. Tutaj mamy dziewczynę przy tuszy. I tak! Taka też się potrafi spodobać. I pociągać seksualnie.
Robert to natomiast przystoiny Włoch o którym nie jedna dziewczyna marzy. Ale czy dla Wandy okaże się on księciem w mafinym świecie?. Oczywiście mamy komplikacje i plany. Groźby i tajemnice. Papa Roberta tutaj miesza i jest na prawdę zimnym draniem.
Mi się książka tak jak cała seria podobała. I dla każdego kto lubi tematykę mafijna polecam zapoznać się z Zależna, Skazana oraz z wybrana. To były trzy niesamowite historie ?

Skazana przez mafię
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki -  Skazana przez mafię

Świat prawa i przestępczy półświatek może połączyć tylko dzika namiętność. Łucja na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kruchej i słabej, jest jednak...

To zawsze byłeś ty
Ada Tulińska0
Okładka ksiązki - To zawsze byłeś ty

Weronika jest nauczycielką języka polskiego w szkole, gdzie przed laty sama była uczennicą. Niestety ze względu na liczne problemy placówce grozi zamknięcie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;