Współczesna czarownica

Choć może się wydawać, że bycie czarownicą wiąże się z odprawianiem skomplikowanych rytuałów i przygotowywaniem wymyślnych mikstur, tak naprawdę sekret tkwi gdzie indziej.

Oto książka skierowana do wszystkich kobiet, które chciałyby wprowadzić szczyptę magii do swojej codzienności, ale nie do końca wiedzą, jak to zrobić. Do przyszłych czarownic, które pragną znaleźć czas, miejsce i właściwą energię w natłoku codziennych obowiązków oraz zintegrować ze swoim życiem duchową ścieżkę bez konieczności wykonywania wyczerpujących obrzędów magicznych.

Bycie czarownicą oznacza bowiem, że każdego dnia żyjesz tak, by Twoje życie było pełne magii, cudowności i piękna. A dzięki tej publikacji nauczysz się, jak tego dokonywać!

Ta książka to skarbnica kreatywnych pomysłów, które pomogą Ci dopasować się do rytmu natury i sprawią, że:

Zamienisz swój dom w magiczne i sprzyjające Ci i bliskim miejsce; Rozpoczniesz pracę z Bogiem i Boginią, którzy otoczą Cię opieką i miłością; Nauczysz się odprawiać kuchenną alchemię, dodając magiczne intencje w trakcie przygotowywania posiłków; Odkryjesz magiczną moc zwierząt, za pomocą których rozwiniesz swoją intuicję; Będziesz tworzyć proste afirmacje na przywitanie dnia, dzięki czemu Twoje dni będą pełne uroku i blasku.

Włącz magię do codziennego życia i uczyń je czarującym!

Informacje dodatkowe o Współczesna czarownica :

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2016-03-03
Kategoria: Wiedza ezoteryczna

Kup książkę Współczesna czarownica

Współczesna czarownica - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2016-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Wizerunek czarownicy zmieniał się na przestrzeni lat i mimo że dzisiaj bycie czarownicą nie do końca oznacza to samo, co dawniej, tak postrzeganie takich kobiet pozostało praktycznie niezmienne. Zazwyczaj, gdy pada słowo ,,czarownica", w naszej wyobraźni pojawia się obraz pięknej, bladej kobiety ubranej na czarno, z rozwianymi bujnymi włosami, spiczastym kapeluszem oraz kotem i miotłą u boku. Właściwie czemu nie, sama nie raz się tak przebierałam, ale zaufajcie mi, bycie czarownicą to kwestia duszy i tego, co się ma w środku, a nie na zewnątrz. Słowo czarownica można w dzisiejszych czasach spokojnie zastąpić innym, a mianowicie słowem poganka. Osobiście uważam, że czarownicą trzeba się urodzić, chociaż wiele książek przedstawia to w nieco innym świetle. Podobno każdy z nas w taki czy inny sposób jest obdarzony pewnymi zdolnościami paranormalnymi, tylko jedni bardziej sobie zdają z tego sprawę i potrafią to wykorzystać. Jednak tak na dobrą sprawę Deborah Blake nie skupia się na jasnowidzeniu, byciu medium czy skomplikowanych rytuałach energetycznych. To, co prezentuje autorka, jest bardzo lekkie i proste. Tym bardziej, że poganizm można w dużej mierze postrzegać może nie jako religię, ale zdecydowanie pewną filozofię życia. Magia, często błędnie postrzegana jak ta z Harry'ego Pottera, polega na czymś zupełnie innym, niż mogłoby się wydawać. Deborah Blake w swojej książce prezentuje ,,magiczne sposoby" na to, aby nasze życie było lepsze, przyjemniejsze i pełne radości. Autorka pragnie, aby osoby sięgające po tę książkę potrafiły odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę i zmotywować się do działania. Kluczem jest pozytywne nastawienie i zmiana postrzegania otaczającego nas świata, z czego doskonale zdaje sobie sprawę każda poganka. Główne przesłanie płynące z tej książki jest takie, że istotą rzeczy jest życie zgodne z naturą i własną intuicją. Rytuały przedstawiane przez autorkę nie są niczym skomplikowane, powiedziałabym wręcz, że są banalne i wykonać je może każdy. Nawet nie jestem do końca pewna, czy można by je nazwać magią i powiązać z byciem czarownicą, ale to już kwestia perspektywy. Ja mam swoją własną. Jednakże proste afirmacje i magia świec idealnie się tutaj sprawdzają, a dobrze wiemy, że myśli i słowa mają siłę sprawczą. Deborah Blake zachęca czytelników do tego, aby wprowadzili subtelne zmiany (chociaż w przypadku niektórych osób mogą to być zmiany radykalne, choć nie jestem pewna, czy takie osoby byłyby w ogóle skłonne sięgnąć po tego typu pozycję) i obrali nową ścieżkę życia - bardziej głęboką, pełną radości, relaksacji i zadowolenia. Wieczne marudzenie jeszcze nikomu nie pomogło! Nawiązuje również do czterech żywiołów i kontaktowania się z nimi, co okazuje się być bardzo proste i przyjemne. Poszczególne rozdziały skupiają się nie tylko na rytuałach mających konkretny cel, ale chodzi przede wszystkim o to, aby zawarta w tej książce praktyka towarzyszyła nam codziennie. Od świtu do nocy - już po przebudzeniu możecie zrobić krótki ,,rytuał", który poprawi wasze samopoczucie i doda Wam energii. Nic skomplikowanego, a naprawdę może zadziałać. W książce tej znajdziemy również informację o tym, w jaki sposób nawiązać kontakt z Bogiem i Boginią, którzy odzwierciedlają męski i żeński pierwiastek natury. Nie brak tutaj również informacji o kontaktach ze zwierzętami (nie tylko z kotami ;)) czy tworzeniu magicznej przestrzeni. ,,Współczesna czarownica" to książka dla każdej kobiety, czy też może nawet mężczyzny, którzy czują w sobie boski element i wiedzą, że trzeba ruszyć dalej. Do publikacja dobra dla tych, którzy zawsze gdzieś na dnie swojego umysłu czuli, że mogą wiele zdziałać, ale nigdy nie wiedzieli jak zacząć. Twórczość Debory Blake pomaga stworzyć wokół siebie nowe otoczenie, zmienić nasze postrzeganie świata i wprowadzić niezwykle pozytywne zmiany do naszego życia - i to w naprawdę łatwy, przyjemny i przystępny sposób. www.bookeaterreality.blogspot.com
Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2023-09-27, Ocena: 4, Przeczytałem,
"Współczesna czarownica" to poradnik dla osób, w których budzi się wiedźma i którzy chcą z tym coś zrobić, ale brakuje im podstawowej wiedzy oraz inspiracji. Dla tych, którzy mają przeświadczenie, że bycie czarownicą to skomplikowana i niezwykle czasochłonna sprawa. A przede wszystkim dla tych, którzy czują, że współczesny pęd uniemożliwia im wstęp na magiczną ścieżkę.

Autorka tej książki przekazuje swoje sposoby na łączenie życia codziennego z życiem czarownicy. O tym jak w zgiełku dnia odnaleźć okruchy czasu na magię.

Pierwsze rozdziały poświęcone zostały na podstawowe informacje o ścieżce czarownicy, wyjaśnione są tutaj niektóre z podstawowych pojęć i koncepcji.

Rozdział 5, chyba mój ulubiony, opowiada o kontakcie z naturą i pogaństwie. Kolejne odnoszą się do łączenia swojego magicznego świata z bliskimi, o zwierzętach i chowańcach, o roli Bogini oraz Boga w codziennym życiu. Bardzo też spodobał mi się rozdział o dbaniu o swój dom i miejsce oraz to, jakie podejście ma na ten temat autorka książki.

Na końcu znajduje się bardzo obszerna lista polecanych lektur - moim zdaniem to świetna sprawa, której często poszukują początkujące czarownice.

To naprawdę sympatyczny i praktyczny poradnik dla nowych w temacie, ale mogący być też inspiracją czy powrotem do korzeni dla osób doświadczonych. Wiedza jest tu przejrzyście ułożona, spisana przystępnym stylem i zachęcająca do zrobienia kroku w kierunku magii, nawet jeśli życie codzienne jest przytłaczające ?

Sama również to polecam ?

Litha. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie letnie
Deborah Blake0
Okładka ksiązki - Litha. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie letnie

Sabat Litha obchodzony w najkrótszą noc roku - noc przesilenia letniego - to czas, gdy świętujemy zwycięstwo światła nad ciemnością oraz początek lata...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung