reklama

Wprost w twoje ramiona

Emilia Ochojska, jedna z najbardziej utalentowanych pisarek swojego pokolenia, ma wszystko - sławę, majątek i kochającego partnera. Najwyraźniej to jej jednak nie wystarcza, gdyż pewnego dnia ucieka z kościoła niemal sprzed ołtarza, przerywając swój własny ślub z Mateuszem Zdrojewskim. Problem, który skłonił ją do tak radykalnego kroku zdaje się nie mieć rozwiązania. Pomoc przychodzi z nieoczekiwanej strony. Tajemniczy Patryk Krajewski składa jej propozycje nie do odrzucenia.

Chociaż Emilia i Patryk mają zupełnie różne charaktery, to od tej pory będą dzielić ze sobą sekret, który połączy ich już na zawsze lub poróżni na resztę życia. Jak daleko oboje będą w stanie się posunąć w swojej intrydze, by Mateusz nigdy nie poznał prawdy?

„Wprost w Twoje ramiona” to powieść o miłości, trudnych wyborach i tajemnicach, która wciąga czytelnika w świat emocji, gdzie droga do szczęścia jest pełna przeszkód, a labirynt utkany z kłamstw zdaje się być niekończącą się opowieścią.

Informacje dodatkowe o Wprost w twoje ramiona :

Wydawnictwo: selfpublishing
Data wydania: 2023-11-07
Język oryginału: Polski

Tagi: romans literatura obyczajowa

Kup książkę Wprost w twoje ramiona

Wprost w twoje ramiona - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajzemna
Poczytajzemna
Przeczytane:2024-05-29, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Książka "Wprost w twoje ramiona" opowiada historie dziewczyny, troszkę na wzór Kopciuszka, tylko dla dorosłych. Fajnie mi się ją czytało, bo książka wzbudza refleksje, mówi o trudnych wyborach, miłości pełnej dylematów, oraz tajemnicach, które nie powinny nigdy ujrzeć światło dzienne. Niestety tajemnice zawsze ciężko jest dochować. Pokazuje dylematy: serce- rozum, dobro- zło. Świat pełen emocji gdzie droga do szczęścia jest pełna przeszkód, a labirynt utkany z kłamstw zdaje się niekończącą się opowieścią.

Główną bohaterką jest na pozór spokojna ułożona pisarka, która staje na ślubnym kobiercu z mężczyzną, którego wydaje się, że kocha... Ale czy to prawdziwa miłość, czy tylko pozory jej wyobrażeń? Ma wszystko, czego sobie można sobie zapragnąć, praca marzeń i bardzo bogaty przyszły mąż. Emilę jednak chyba trochę poniosło, bo ucieka spod ołtarza wraz z innym mężczyzną. Czemu to robi? Czy ma ku temu powody? Ślub to ważna chwila, która może zmienić wszystko, przypieczętuje przyszłość, temu trzeba być pewnym swej decyzji.
W dalszej części autorka daje nam poznać myśli i wątpliwości bohaterki, by zrozumieć jej decyzję. Poznamy również Patryka i jego zamiary. Co nim kieruję? Czy to miłość do Emilii, a może zawiść na koledze i chęć odebrania mu tego, co dla niego tak cenne?

Na pewno Emila i Patryk mają wspólną tajemnicę, która nie może się wydać. Uwikłana jest w nią niedoszła panna młoda, a Patryk ją zna i może ją zdradzić, raniąc ją i niszcząc. Emila musi myśleć głową, choć serce mówi co innego. Sekret ten ich razem połączy na zawsze lub poróżni na wieki. Jak daleko oboje będą w stanie się posunąć, by Mateusz nigdy nie poznał prawdy?

Ten labirynt kłamstw wciąga w fabułę i chęć poznania ich dalszych losów, nie pozwala zbyt szybko zamknąć tej książki. Czy zakończenie będzie niczym z bajki, czy dramatu i łez? Warto sprawdzić i dać wplątać w sieć pełną intryg i kłamstw.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Opowieść jest przemiła i przeurocza, choć bywa również nieco agresywna i intensywna. Jest motyw książki w książce, gdzie nawet się odnalazłam. Ogólnie całość nazwałabym jako marzenie, gdyż postacie tu występujące bardzo dużo bujają w obłokach. Snują marzenia, myśli i dalszy bieg historii, która jeszcze nie zdążyła się wydarzyć, ewentualnie wracają do scen z przeszłości, kiedy jeszcze byli sobie bliscy. Bardzo dużo jest tutaj scen aż gorących w emocje, gdzie bohaterzy pragną siebie nawzajem, ale coś ich powstrzymuje. Ją wciąż pociąga mężczyzna z przeszłości. Jednak powracając do jej życia robi wielki ból i niepewność, bo sama szykuje się na własny ślub. Przez jakiś czas nie znamy powodów dla których ma wziąć ten ślub, historia toczy się między tym co zakazane i trudne do opanowania. Ten, który chce z powrotem kobiety swojego życia jest pewny tego, że w końcu mu ulegnie. Ona sama daje mu sygnały swojej niepewności, lecz bywa, że przychodzi takie przebudzenie i działają konkretnie, uczciwie względem przyszłej drugiej połówki. Na tym jednak opowieść się nie kończy, a nawet powiedziałabym, że dopiero się zaczyna. To, bowiem do czego miało dojść, mało, że zostało przerwane, to wskoczyło na tory wyższych sekretów o których lepiej aby nikt się nie dowiedział. Naprawdę emocji tutaj nie brakuje. Takim dodatkiem ze strony autorki była pisana przez nią książka, która niby oddzielona jest innym drukiem, ale te wydarzenia chwilami mi się myliły. Autorka w powieści bowiem ma swoje życie i drugie prowadzi w książce. Zapewnia nas też, że nie może być całkowicie szczera, gdyż ceni swoją prywatność. Nie wiedziałam jednak czy chodziło o zawartość jej książki, czy całość powieści w której jest bohaterką. To dawało mi impuls by zachłannie czytać ją dalej. Niby cała historia jest lekka, ale chwilami potrzebowałam skupienia, tak bardzo zostałam zakręcona. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bo sekretów i intryg tutaj nie brakuje. Prawdopodobnie najbardziej ucieszy osoby wrażliwe, ale dlaczego, to pozostawię w tajemnicy:-)

Lubicie zawiłe, pełne emocji historie miłosne, które dostarczają dużo wrażeń? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Was powieść „Wprost w Twoje ramiona” Ewy Sobel. Jeśli jesteście ciekawi więcej na temat tej książki, to zapraszam na recenzję!

Emilia Ochojska jest jedną z najbardziej utalentowanych pisarek swojego pokolenia. Niczego jej nie brakuje, ma sławę, pieniądze i kochającego partnera. Co zatem sprawiło, że w dniu swojego ślubu z Mateuszem, którego kocha, ucieka z kościoła i tym samym przerywa ceremonię ślubną? Okazuje się, że ma ona wielki problem, przez który posunęła się do tak radykalnego kroku. Wydaje się, że nie ma on rozwiązania do czasu aż przyrodni brat jej niedoszłego męża, czyli Patryk składa Emilii propozycję nie do odrzucenia. Oboje mają różne charaktery, jednak mimo to, decydują się dzielić ze sobą sekret, który nie może wyjść na jaw. Jak skrywana tajemnica wpłynie na relacje Emilii i Patryka? Jak daleko posuną się do tego, aby ich sekret nie wyszedł na jaw?

W książce narracja prowadzona jest w trzeciej osobie. Rozdziały są dość długie, ale mimo to powieść tę szybko się czyta. Przeczytałam ją w jeden dzień, bo nie mogłam się od niej oderwać. Przyjemny styl pisania autorki sprawił, że miło spędziłam z tą książką czas. Fabuła bardzo mnie zainteresowała, bo jest w niej motyw kłamstwa oraz wiele emocji. Oprócz tego występują też sekrety, tajemnice, intrygi, czyli wszystko to, co w książkach lubię. Jak przystało na romans, nie mogło oczywiście zabraknąć wątków miłosnych. Związane one były z ciężkim wyborem między dwoma mężczyznami oraz ze zwrotami akcji, raz kibicowałam Mateuszowi, a raz jego rywalowi. Ogólnie cała historia opisana w książce jest zawiła, ale mimo to potrafiła mnie zainteresować. Podczas czytania nie było czasu na nudę, bo zawsze coś się działo.

„Wprost w Twoje ramiona” jak dla mnie jest zawiłym i zaskakującym romansem, z którym można miło spędzić czas. Dostarczył mi on niezapomnianych wrażeń i emocji. Jeśli lubicie skomplikowane historie, zwroty akcji i wątki miłosne, którym towarzyszą sekrety i ciężkie wybory, to ta książka będzie dla Was w sam raz.

Lubicie zawiłe, pełne emocji historie miłosne, które dostarczają dużo wrażeń? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Was powieść "Wprost w Twoje ramiona" Ewy Sobel. Jeśli jesteście ciekawi więcej na temat tej książki, to zapraszam na recenzję!

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-22, Przeczytałam,
Pół gangster, pół serio
Ewa Sobel0
Okładka ksiązki - Pół gangster, pół serio

Zemsta jest słodka, lecz czy przyniesie tak długo wyczekiwane ukojenie? Przekona się o tym Sebastian Savage, który musiał diametralnie zmienić całe swoje...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski