Wiedźma z Bliska

Są pewne wierzenia, o których Lexi słyszała przez całe życie…

Ale kiedy nocą na wrzosowisku przed jej domem pojawia się nieznajomy chłopak, który wydaje się znikać niczym dym, wie, że przynajmniej jedno z tych wierzeń nie jest prawdą.

Kolejnego wieczoru dzieci z Bliska zaczynają znikać ze swoich łóżek, a tajemniczy przybysz staje się podejrzany. Mimo to nalega, by pomóc Lexi w ich poszukiwaniu. Coś mówi dziewczynie, że może mu zaufać.

W miarę jak polowanie na dzieci się nasila, Lexi potrzebuje informacji. O wiedźmie, która może być czymś więcej niż tylko bajką na dobranoc, o wietrze, który wydaje się przemawiać przez ściany, oraz o historii bezimiennego chłopaka.

„Wiedźma z Bliska“ to po części bajka, a po części historia miłosna. Debiutancka powieść V.E. Schwab jest nam boleśnie znajoma. Jak piosenka, którą słyszeliśmy dawno temu, jak szept niesiony przez wiatr i sen, którego szybko nie zapomnimy.

Informacje dodatkowe o Wiedźma z Bliska:

Wydawnictwo: We need YA
Data wydania: 2023-05-31
Tytuł oryginału: The Near Witch
Tłumaczenie: Maciej Studencki

Kup książkę Wiedźma z Bliska

Wiedźma z Bliska - opinie o książce

Czy mieliście okazje czytać książki @veschwab?

Ja nie, ale słyszałam o jej twórczości wiele dobrego.

W końcu miałam okazję przekonać się, o co było tyle szumu. Ta historia zauroczyła mnie przede wszystkim główną bohaterką. Lexi od początku da się lubić. Jest ciekawska i dąży do wyznaczonego sobie celu. Już od pierwszej strony mnie zaintrygowała, a z każdym kolejnym zdaniem fascynowała jeszcze bardziej.

Uwielbiam fantastykę. W takich pozycjach znajduję zawsze coś, co jest nieprawdopodobne. @veschwab ogranicza tylko wyobraźnia. Początkowo jest mnóstwo znaków zapytania. Nie wiemy nic. Zjawia się tajemniczy chłopak, który wywołał niemałe poruszenie w Blisku. Co więcej, następnego dnia po jego przybyciu z łóżek zaczynają znikać dzieci. Lexi nie wierzy, że to wina Cole'a, bo tak zaczęła go nazywać. Zaczyna się śledztwo.

Podobały mi się oczywiście wstawki o tytułowej wiedźmie, która nie ukazała nam się wcale tak szybko. Dowiadujemy się o niej najpierw z opowiadań dziewczyny, a może to wcale nie są tylko bajki, a w takich historiach tkwi ziarenko prawdy?

Książka ma oznaczenie na 12 + i śmiało mogę powiedzieć, że takie dzieci mogą jak najbardziej ją czytać. Nie jest tutaj brutalnie, chociaż ciarki mogą się pojawić. Ja bawiłam się przy niej bardzo dobrze i chociaż nie była to najlepsza fantastyka, jaką czytałam, to z pewnością sięgnę ponownie po książki autorki, tym bardziej, że to debiutancka pozycja autorki i na pewno od tamtego czasu rozwinęła ona swoje pióro.

Na końcu muszę zwrócić uwagę na to, jak pięknie wydana jest ta pozycja. Nie wiem, jak was, ale mnie ta delikatna, prosta okładka przyciągnęła do siebie, dodatkowo w środku, przy każdym nowym rozdziale, mamy plecione drzewo na brzegach. Wygląda to bardzo fajnie.

Nie pozostało mi nic innego, jak polecić książkę. Będzie idealna na jeden wieczór, ponieważ czyta się ją w ekspresowym tempie.

Gallant
Victoria Schwab0
Okładka ksiązki - Gallant

Olivia Prior dorastała w szkole dla dziewcząt, nie wiedząc nic o swojej rodzinie i pochodzeniu. Posiada tylko jedną rzecz związaną z jej przeszłością:...

Spirit Animals. Spirit Animals. Upadek Bestii. Tom 2. Spalona Ziemia. Audiobook
Victoria Schwab0
Okładka ksiązki - Spirit Animals. Spirit Animals. Upadek Bestii. Tom 2. Spalona Ziemia. Audiobook

Pradawne zło obudziło się w świecie Erdas. Więź między ludźmi a zwierzoduchami jest zagrożona. Czworo młodych bohaterów: Conor, Abeke, Meilin i...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski