Wiara i miecz

Od półtora tysiąclecia trwa najdłuższy, nieustannie odnawiający się konflikt w dziejach naszej planety - zderzenie cywilizacji chrześcijańskiej i świata islamskiego. Niniejsze opracowanie w dynamiczny sposób relacjonuje owo starcie, ukazując kolejne przechylenia szali zwycięstwa: od rozpoczętej natychmiast po śmierci Mahometa ekspansji wojowniczych plemion arabskich na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce i na Półwyspie Iberyjskim, poprzez rekonkwistę w Hiszpanii i wyprawy krzyżowe, upadek Bizancjum i wkroczenie muzułmanów do Europy, powolny upadek Imperium Osmańskiego i europejską kolonizację ziem islamu, a wreszcie powstanie niepodległych państw muzułmańskich i renesans dżihadu, aż po wypowiedzianą niedawno przez amerykańskiego prezydenta wojnę z terroryzmem. Brytyjski uczony odkrywa przed czytelnikiem cały teatr tej wojny, rozciągający się od gór Maroka na zachodzie po wyspy Indonezji na wschodzie, od rosyjskich stepów na północy aż po południowy kraniec Afryki, z nadzieją na znalezienie odpowiedzi, dlaczego Zachód - dziś nieporównanie potężniejszy niż kiedykolwiek od świata islamu - dziś czuje się nieporównanie bardziej przezeń zagrożony.

Informacje dodatkowe o Wiara i miecz:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: b.d
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7505-369-2

Kup książkę Wiara i miecz

Wiara i miecz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
wspaniała, zaskakująca powieść
Z wielkim zainteresowaniem sięgnę po nią
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski