reklama

Warszawiacy

Lekkie, dowcipne i wzruszające literackie portrety sławnych warszawiaków: od Władysława z Gielniowa po Janusza Stannego!

Jakie rośliny hodowała w swoim ogródku królowa Bona? Co jadało się u Jana III Sobieskiego? Jak udał się pierwszy publiczny występ Chopina? Komu Warszawa zawdzięcza kanalizację, kto użyczył twarzy warszawskiej Syrence i kto poprowadził pierwszy w Polsce program radiowy? Kim byli, co robili i gdzie bywali Władysław z Gielniowa, Anna Jagiellonka, Sokrates Starynkiewicz, Helena Rzeszotarska, Bolesław Prus, Franciszek Fiszer, Hanka Ordonówna, Julian Tuwim, Janusz Stanny? Tego wszystkiego - i wielu innych rzeczy! - dowiecie się z ,,Warszawiaków".

Dwie Siostry i dwie siostry - Małgorzata i Marta Ruszkowskie zapraszają na spacer po Warszawie, od tej najdawniejszej po taką, jaką znamy dzisiaj. Spotkacie tu najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych mieszkańców stolicy. To ludzie, którzy mieszkali w Warszawie, ale byli ważni dla całego kraju - królowie i królowe, znani pisarze i wydawcy, słynne aktorki, zasłużeni politycy i przedsiębiorcy, wielkie naukowczynie i cała masa innych fascynujących postaci.

Dzięki siostrom Ruszkowskim te legendy schodzą z piedestałów i przechadzają się po stołecznych ulicach.

Do książki dołączona jest artystyczna mapka Warszawy uwzględniająca miejsca wymienione w tekście.

Informacje dodatkowe o Warszawiacy:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2018-07-04
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Warszawiacy

Warszawiacy - opinie o książce

Dobra nasza!. Polska przewodnik dla dzieci
Małgorzata Ruszkowska0
Okładka ksiązki - Dobra nasza!. Polska  przewodnik dla dzieci

Miasta i knieje, miejsca mocy i świątynie, zamki i domki, katakumby i kopalnie - z tym fascynującym przewodnikiem odkryjecie w Polsce rzeczy, o których...

Dzikie smaki.Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin
Małgorzata Ruszkowska0
Okładka ksiązki - Dzikie smaki.Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin

Trzeba być szaleńcem, żeby jeść to, co zerwie się na łące lub w lesie? Wcale nie! Wystarczy chęć odkrywania nowych smaków, korzystanie z rad popartych...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski