Oto zbiór ostatnich pism Marshalla B. Rosenberga, jednego z największych nauczycieli naszych czasów, który wbrew wszechobecnej przemocy na świecie konsekwentnie wprowadza w życie swoją pokojową filozofię życia i zaraża nią innych. Człowieka, który wierzy, że naturą ludzką jest dawać siebie innym i czerpać radość z tego, że nasze wspólne życie staje się lepsze.

Czeka cię niemiłe spotkanie z szefem? Wychowawczyni zadzwoniła ze szkoły w sprawie twojego dziecka? Jesteś po nieprzyjemnej kłótni z partnerem lub partnerką? Wiesz, że twój kolejny ruch zdecyduje o relacji z ważnymi dla ciebie osobami? Jak postąpić? Jak się zachować?

Często znajdujemy się w podobnych sytuacjach ‒ i równie często reagujemy według stałych schematów: bronimy swoich racji, nie chcemy słuchać drugiej strony, mówimy rzeczy okrutne ze złości lub frustracji. Ale może być inaczej. Porozumienie bez Przemocy dostarcza narzędzi do lepszego rozumienia siebie i innych. Pokazuje, jak dotrzeć do sedna konfliktów i jak je rozwiązać. Jak komunikować innym ludziom swoje potrzeby, nie raniąc ich, oraz jak odgadywać ich potrzeby.

Oto najnowsza książka twórcy Porozumienia bez Przemocy. Marshall B. ROSENBERG podsumowuje w niej swoje wieloletnie doświadczenie w praktycznym zastosowaniu rewolucyjnej metody komunikacji.

Pokazuje, jak dotrzeć do sedna konfliktów i jak rozwiązywać je bez użycia przemocy.
Podkreśla znaczenie świadomości swoich potrzeb oraz umiejętności empatycznego rozumienia potrzeb innych ludzi.
Uczy znajdowania strategii działania, które zaspokajają potrzeby wszystkich stron.
Radzi, jak przekształcić złość w pozytywne działanie.
Dzieli się swoją techniką prowadzenia warsztatów i pracy z ludźmi.
Z jego doświadczenia skorzystają psychologowie, terapeuci, nauczyciele, rodzice, menedżerowie oraz osoby szukające inspiracji w rozwoju osobistym.

Informacje dodatkowe o W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-01-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-62445-41-7

Kup książkę W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji

W świecie porozumienia bez przemocy. Praktyczne narzędzia do budowania więzi i komunikacji - opinie o książce

Rozwiązywanie konfliktów poprzez Porozumienie bez Przemocy.
Marshall B. Rosenberg 0
Okładka ksiązki - Rozwiązywanie konfliktów poprzez Porozumienie bez Przemocy.

Marshall B. Rosenberg, dr filozofii, twórca modelu komunikacji Porozumienia bez Przemocy jest z zawodu psychologiem i mediatorem. Od ponad trzydziestu...

To, co powiesz, może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktu
Marshall B. Rosenberg0
Okładka ksiązki - To, co powiesz, może zmienić świat. O języku pokoju w świecie konfliktu

Autor pokazuje jak rozwinąć wewnętrzną świadomość pokoju zakorzenionego w języku, którego używamy na co dzień. Książka przekazuje praktyczne umiejętności...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski