Verlaque i Bonnet na tropie (#10). Przerwane próby w Teatrze Vendome

Kiedy Jean-Marc Sauvat, odnoszący sukcesy prawnik i najlepszy przyjaciel sędziego śledczego Aix-en-Provence, Antoine'a Verlaque'a, przyjął niewielką rolę w letniej inscenizacji sztuki Cigalon Marcela Pagnola w lokalnym teatrze, nie miał pojęcia, że główną rolę w przedstawieniu zagra słynna aktorka Liliane Poncet. Jednak podekscytowanie Jeana-Marca z powodu spotkania z legendą francuskiej sceny szybko gaśnie. Wcielający się w tytułową postać inny dawny gwiazdor filmowy, Gauthier Lesage, jest grubiański i apatyczny i nikt z obsady nie rozumie, dlaczego dostał tę rolę. Za kulisami panuje chaos, spowodowany przez roztargnioną reżyserkę.

Wygląda na to, że każdy skrywa jakąś tajemnicę. Kiedy jeden z aktorów znika na dobre, komisarz policji Bruno Paulik oraz oczekujący właśnie narodzin dziecka Verlaque muszą rozwikłać zagadkę, która z każdym dniem wydaje się coraz bardziej skomplikowana...

Czy 10 tom przygód sędziego Verlaqua i dr Marine Bonet będzie naprawdę ostatnim z cyklu?

Mary Lou Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 roku. Pisała o tym regionie dla ,,Washington Post" ,,Timesa" (Wielka Brytania), ,,Independent" (Wielka Brytania) i czasopisma ,,Bon Appétit". Jest autorką dwujęzycznego zbioru esejów Une Américaine en Provence, wydanego przez La Martiniere w 2004 roku. Czas spędza w Aix, gdzie pisze, oraz w Paryżu, gdzie prowadzi kursy pisarstwa na New York University. Przerwane próby w teatrze Vendôme to dziesiąta i ostatnia książka z kryminalnej serii ,,Verlaque i Bonnet na tropie". Na podstawie dwóch pierwszych tomów powstał serial Murder in Provence, nakręcony przez BBC i dostępny na BritBox.

W serii "Verlaque i Bonnet na tropie" ukazały się:

- Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne'a;

- Klątwa fontanny;

- Tajemnice Bastide Blanche;

- Zbrodnia w Boże Narodzenie;

- Zapomniane muzeum przy rue Mistral.

Przyjemna... Pełna soczystych opisów jedzenia i elementów historii kultury, to doskonały sposób na relaks w towarzystwie starych przyjaciół. - ,,Publishers Weekly"

Orzeźwiająca... Jej urok tkwi w lokalizacji i w czarującym towarzystwie sędziego śledczego Antoine'a Verlaque'a i jego żony Marine Bonnet. Zachwyceni czytelnicy będą chcieli zarezerwować lot. - ,,The Washington Post"

Rozrywkowa... Pełne wdzięku postacie uzupełniają schludną[AM5], tajemniczą fabułę. To bilet dla tych, którzy szukają zastępczych wakacji.- ,,Publishers Weekly"

Pełne wykwintnych dań, jedwabistych win i wystawnych domów książki Mary Lou Longworth, z ich ciekawymi tajemnicami, przeniosą Cię na południe Francji. Idealne dla smakoszy i frankofilów.- Slate

Tajemnice Verlaque'a i Bonnet... pozwolą Ci zanurzyć się w leniwy [AM8]świat epikurejskich przyjemności i dobrego życia.- NPR

Powieści Longworth... to tajemnice dla smakoszy z fabułą, która zapewnia stół, na którym podawane są zachwycające posiłki i wyśmienite wina.- Booklist

Informacje dodatkowe o Verlaque i Bonnet na tropie (#10). Przerwane próby w Teatrze Vendome:

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2024-08-01
Tytuł oryginału: Disaster at the Vendome Theater

Kup książkę Verlaque i Bonnet na tropie (#10). Przerwane próby w Teatrze Vendome

Verlaque i Bonnet na tropie (#10). Przerwane próby w Teatrze Vendome - opinie o książce

Kocham całą serię "Verlaque i Bonnet na tropie". Nie za fabułę czy wątki kryminalne, ale za Prowansję. Za lekkość, smak, oddanie stuprocentowego klimatu lata i marzeń wakacyjnych. W tym tomie zabrakło mi kapki wina, no ale skoro główny bohater oczekiwał dziecka (to nie spojler, ta informacja jest w blurbie), to uznałam to za usprawiedliwione. Jest za to jedzenie, klimat, zapachy i wędrówki po Aix-en-Provence. M.L. Longworth jak zwykle opisuje historię z czułością i elegancją, niczego nie ma tu za dużo ani za mało. Póki co, to jest moja ulubiona seria kryminalna, bo sądzę, że nie o zagadkę tu chodzi, a o całą otoczkę, tak jak lubię. Na szczęście. Cudowna to lektura. Lekka, łatwa i niezwykle przyjemna.

Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 3.). Morderstwo w winnicy
M.L. Longworth0
Okładka ksiązki - Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 3.). Morderstwo w winnicy

W trzeciej porywającej powieści z kryminalnej serii: ,,Verlague i Bonnet na tropie" miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni. Właściciel winnicy Olivier...

Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 5). Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne
M.L. Longworth0
Okładka ksiązki - Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 5). Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne

Przyjaciel z klubu palaczy cygar prosi Antoine'a, by wybrał się z nim do mieszkania René Rouqueta, emerytowanego listonosza, który znalazł...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski