Upiór w operze

Przekład pełny, zgodnie z oryginałem z 1911 r.Upiór z opery istniał naprawdę. Od pierwszych chwil, kiedy zacząłem przeglądać dokumenty Akademii Muzycznej, uderzyła mnie nadzwyczajna zbieżność między zjawiskami łączonymi zazwyczaj z duchem, a jednym z najbardziej tajemniczych i fantastycznych dramatów, jakie kiedykolwiek miały poruszać Paryż. Doszedłem wkrótce do wniosku, że można będzie, być może, racjonalnie wyjaśnić jedną historię dzięki drugiej.U podstaw sukcesu jaki odniósł Gaston Leroux , leży mistrzowska umiejętność zawiązania intrygi, poparta diaboliczną wręcz inwencją. Upiór w operze wciąga nas w niesamowitą przygodę, trzymającą w napięciu od pierwszych do ostatnich zdań opowieści.

Informacje dodatkowe o Upiór w operze:

Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-88607-52-3

Kup książkę Upiór w operze

Upiór w operze - opinie o książce

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2017-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek na 2017 rok, Mam,
Oto jedna z najbardziej wzruszajacych historii miłosnych ostatniego stulecia! Tajemniczy świat operowej pasji i namiętności, doprowadzającej do szaleństwa. Zderzenie dwóch, jakże bardzo odmiennych światów, piękna duszy i muzyki oraz przejmującej brzydoty cielesnej powłoki wywołują serię napięć, które nie dają się już rozładować. Mityczna klątwa potwora zamkniętego w labiryncie wiedzie do jednego finału - i jest to finał tragiczny.
Avatar użytkownika - Vanillivi
świetnie się czyta
Avatar użytkownika - naina93
naina93
Ocena: 6, Czytam,
Długo czekałam,by ją wreszcie przeczytać. Jestem pod ogromnym wrażeniem,choć trochę inaczej sobie wszystko wyobrażałam. Wg mnie autor to czysty geniusz,aż trudno sobie wyobrazić,że Upiór Opery istniał w rzeczywistości.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Ocena: 6, Przeczytałam,
Najpiękniejsza opowieść o miłości płynącej wraz z muzyką. Kto nie czytał niech żałuje! Powinna być to lektura w liceum!
Upiór w Operze
Gaston Leroux0
Okładka ksiązki - Upiór w Operze

Upiór z opery istniał naprawdę. Od pierwszych chwil, kiedy zacząłem przeglądać dokumenty Akademii Muzycznej, uderzyła mnie nadzwyczajna zbieżność...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;