reklama

Ukryty wśród cieni przeszłości

Tom 6 cyklu Sekrety i namiętności

Eden Mathews była nieślubną córką Dominica Casso. Mężczyzna był głową cieszącej się ponurą sławą mafijnej rodziny. Odkąd pamiętała, musiała się podporządkowywać jej regułom. Żyła pod ciągłym nadzorem, wszędzie była wożona pancernym samochodem przez uzbrojonego ochroniarza. Tkwiła w złotej klatce. Któregoś dnia to wszystko raptownie się skończyło. Eden została wezwana do ojca i otrzymała krótkie polecenie: musi zniknąć. Nie ma prawa zdradzić nikomu, dokąd wyjeżdża. Dostała pieniądze i nowe nazwisko. I niejasną obietnicę, że być może kiedyś wolno jej będzie wrócić.

Bishop nigdzie nie zapuszczał korzeni. Błąkał się bez celu po świecie, przenosił się z miasta do miasta, z łóżka do łóżka, od klienta do klienta. Robił tatuaże i podobno był w tym dobry. Kobiety uważały go za przystojniaka, choć na pewno nie był typem miłego faceta. On sam zdawał sobie sprawę z własnych przewinień. Ale odpowiadało mu takie koczownicze życie. Wszystko się zmieniło, kiedy trafił do Nowego Orleanu. To właśnie tam spotkał Eden.

Ognista i pełna życia, była jego całkowitym przeciwieństwem. Wyróżniała się w mieście, dało się zauważyć, że była tu obca. Początkowo Bishop nie chciał się angażować w tę znajomość, jednak pewnego dnia, dziwnym zrządzeniem losu, pomógł Eden. A potem coś w niej dostrzegł. Poczuł, że wreszcie znalazł kogoś, dla kogo warto się zmienić, kogo chce chronić i z kim chce żyć pełnią życia.

Ale niebezpieczeństwo groziło im obojgu. Mroczne cienie przeszłości nie chciały zniknąć…

Informacje dodatkowe o Ukryty wśród cieni przeszłości:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2022-02-21
Tytuł oryginału: Beneath These Shadows
Tłumaczenie: Wojciech Białas

Kup książkę Ukryty wśród cieni przeszłości

Ukryty wśród cieni przeszłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-03-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

🔥🔥🔥🔥🔥 Recenzja 🔥🔥🔥🔥🔥

Meghan March " Ukryty wśród cieni przeszłości"
@meghanmarch

Cykl : Sekrety i namiętności #6

Wydawnictwo :Editored
@editio.red

☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️

" Nie byłem facetem przeznaczonym dla kobiety takiej jak ona. Zaliczała się do kategorii lasek, które należałoby otoczyć siatką z napisem UWAGA : GRZECZNE DZIEWCZYNKI - WEJŚCIE NA WŁASNE RYZYKO. Ale mój mózg i mój kutas z jakiegoś powodu nie mogły dojść do poruzumienia... "

" Ukryty wśród cieni przeszłości " to 6 część cyklu Sekrety i namiętności..
To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki..
Przyznam że historia Eden I Bishopa wciągnęła mnie od pierwszej strony..
Autorka dostarcza na humoru, wypieków na twarz i dreszczyku emocji..
Powieść przedstawiona z perspektywy głównych bohaterów, gdzie poznajemy ich życie I przeszłość którą ukrywają..
Meghan przenosi nas do malowniczego Nowego Orleanu gdzie odbywa się Mardi Gras ..

Eden jest nieślubną córka Dominica Casso Bossa Nowojorskiej mafii.. Dziewczyna żyła w cieniu i musiała podporządkować się rozkazom ojca.. Zamknięta w złotej klatce, pod nadzorem ochroniarzy.. Wszystko się zmienia gdy dziewczyna dostaje polecenie zniknięcia, gdzie nikt nie może wiedzieć kim jest ...
Pod faływym imieniem i nazwiskiem Eden postanawia udać się do Nowego Orleanu..

Bishop uciekajac przed przeszłością nigdzie nie zapuścił korzeni na dłżuj..
Pracuje jako tatuażysta w znanym studio tatuaży VOODOO INK w Nowym Orleanie.. Jest dobry w tym co robi, jako zdolny, przystojny artysta nie może opędzić się od kobiet..
Bishop nie szuka stałego związku ani partnerki..
Wszystko się zmienia za sprawą, spotkania młodej kobiety, którą ratuje z opałów.. Dziewczyna wygaje się zagubiona i niewinna.. Mężczyzna jest zaintrygowany dziewczyna i chyce ją lepiej poznać I poznać jej tajemnice..

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zdarza mi się czytać książki ze środka serii, więc z ciekawości sięgnęłam po tom szósty. Tym bardziej, że autorka podkreśliła, że każdą z nich śmiało można czytać osobno. To moje pierwsze spotkanie z jej twórczością i już wiem, że nie ostatnie. Spodobał mi się tutaj taki bezpośredni przekaz treści i początkowa nota od pisarki na temat całej serii. To duży plus, gdyż biorąc ją do ręki sama mogłam zdecydować, czy chcę ją przeczytać, czy raczej rozpocząć od początku, gdyż na podstawie kontynuacji nie złapałabym z nią więzi.
Od samego początku historia wydaje się być ciekawa, ale z dodatkiem wielu pobocznych opisów. Zauważyłam, że każdy detal musiał być tu dokładnie przedstawiony, choć w przypadku pojawiających się postaci, mamy tylko ogólnikowy obraz. Sporo rzeczy jest tu owianych tajemnicą, wiemy, że Dominic Casso jest całą głową rodziny mafii, niestety znany z tej złej sławy. Wzywa on do siebie Eden, swoją nieślubną córkę, lecz nie wiemy z jakiego powodu. Po opisie wnioskuję, że nie ma osoby, która by mu się przeciwstawiła. Eden może liczyć na najlepszą obronę, najlepszych ochroniarzy, lecz słowo wolność dla niej nie istnieje. Zawsze kiedy jest mowa o jej rodzinie, czuje się skrępowana i wręcz zablokowana. To wszystko narasta jeszcze bardziej, kiedy dowiaduje się, że dostanie nową tożsamość i póki co musi zniknąć z pola widzenia kogokolwiek. Jak się można domyśleć, irytacja to słabe określenie jej emocji. W międzyczasie poznajemy mężczyznę imieniem Bishop, którego zachowanie innych kobiet wydają się irytujące. Chce poznać kogoś, kogo będzie mógł zdobywać, a nie kto sam wskoczy mu do łóżka. Relacje postaci są prowadzone naprzemiennie, więc wiemy co kto robi zanim w ogóle z kimś się tu spotka. Bardzo lubię takie rozegranie, gdyż znam ich myśli i sama mogę przewidywać co może się wydarzyć. Losy dwojga postaci będą coraz bardziej się schodziły, a z nimi problemy, które posiadają. W pewnym momencie atmosfera ulegnie zgęstnieniu i na ich barki zostaną położone ogromne ciężary. Co zatem musi się stać, by wzajemnie pojęli, że nie stanowią pary na jedną noc?
Niby mam przesyt mafii, ale tutaj zobaczyłam ją pod innym kontem. Do tego opowieść bardzo wciąga, mamy wiele niewiadomych i nieco inny schemat wydarzeń. Bardzo mnie ciekawi jak to wyglądało w części pierwszej, więc zwyczajnie planuję nadrobić wcześniejsze części. Spokojnie mogę ją polecić:-)

Avatar użytkownika - Mirela
Mirela
Przeczytane:2023-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA

🔥"UKRYTY WŚRÓD CIENI PRZESZŁOŚCI"🔥

SERIA: SEKRETY I NAMIĘTNOŚCI

AUTOR: MEGHAN MARCH

WYDAWNICTWO: EDITIORED

"... Czasami to, czego nam trzeba, stanowi przeciwieństwo tego, czego oczekujemy..."

"UKRYTY WŚRÓD CIENI PRZESZŁOŚCI" to szósty tom serii "SEKRETY I NAMIĘTNOŚCI".
Wszystkie części serii są odrębnymi historiami i można je czytać niezależnie od poprzednich.

Książka wciąga, od pierwszych stron a my  zostajemy wciągnięci w pełną tajemnic, sekretów przeszłości, namiętności, pożądania i emocji historię.
Pisarka w ciekawy sposób opisuje, kusi niesamowitym klimatem Nowego Orleanu. Wciąga nas wątkiem mafijnym, pobudza rodzącymi się uczuciami i dawką ciekawych zwrotów akcji.
Świetnie napisana fabuła, która jest dynamicznie i ciekawie poprowadzona, intryguje, zaskakuje w niektórych momentach.

Książka, od której ciężko się oderwać. Spędziłam z nią wyjątkowo miło czas.
Autorka ma niesamowicie lekki styl i umie zaciekawić czytelnika swoją opowieścią.

Bohaterowie świetnie wykreowani, wyraziści, charakterni,  różnorodni i intrygują. Polubiłam ich bardzo.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Eden i Bishopa.
Dzięki temu możemy poznać ich bliżej, spojrzeć ich oczami na otaczające ich emocje, uczucia i na to dzieje się w ich życiu. Oboje mierzą się ze swoimi cieniami przeszłości. Każde różne i są swoim przeciwnościami.
Widać  ich przemianę, która w nich zachodzi. Relacja między nimi rozwija, się stopniowo nabierając tempa.
Czuć między nimi to coś, przyciąganie, chemię. Pikantne sceny erotyczne rozpalają zmysły i dodają pikanterii.

"-Przy tobie czuję się, jakbym przez całe życie czekała na to, żeby cię poznać. Jakby wszystko było zawieszone, dopóki tutaj nie dotrę, a teraz mam wreszcie szansę, żeby żyć."

Eden Mathews ma dwadzieścia cztery lata i jest nieślubną córką bossa Dominica Casso. Całe życie była zamknięta pod kloszem, podporządkowana regułom  pod ciągłym nadzorem i ślepo wykonując polecenia. Nadchodzi dzień, kiedy ma szansę wyrwać z klatki i od wszystkiego oderwać. Musi zniknąć, nie zdradzając, dokąd wyjeżdża. Los zesłał jej do tego idealną okazję, aby zrobiła krok do przodu.
Eden to dziewczyna, która pragnie żyć pełnią życia i upewnić się, że sobie poradzi.
Trafia do Nowego Orleanu, tam poznaje Bishopa, który jest wcieleniem diabelnego niebezpieczeństwa i zmieni jej życie. Trafia na nieustępliwego mężczyznę.
Bishop nigdzie nie zapuszczał korzeni, żyjąc pośród swoich cieni przeszłości, nigdy się nie angażuje. Ale mężczyzna nie miał pojęcia, że trafi na kogoś, co sprawi, że nie będzie umieć myśleć o czymkolwiek innym.
Eden zburzy porządek jego świata. Bishop wreszcie poczuł, że znalazł kogoś, dla którego warto się zaryzykować.

-Czy wykorzysta szansę i okazję,  aby doświadczyć i wycisnąć z życia wszystkie soki?
-Czy mężczyzna będzie poza zasięgiem Eden?
-Czy Bishop wyjdzie spomiędzy cieni?
-Czy Eden to najlepsza rzecz, jaka mu się kiedykolwiek przytrafiła?
-Czy oboje zawalczą o swoje Szczęście?
-Jak potoczą się ich losy?
-Czy kobieta wyjawi swoje tajemnice?

Polecam 💜🩷

Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Mężczyzna z bliznami
Megan March0
Okładka ksiązki - Mężczyzna z bliznami

Lucas Titan był paskudnym, bogatym palantem, który żelazną pięścią rządził własnym życiem i swoim imperium. Wszystko musiał mieć pod kontrolą — zarówno...

Dirty Love
Megan March0
Okładka ksiązki - Dirty Love

Greer Karas naprawdę kochała Cavanaugha Westmana, jeszcze zanim wspiął się na szczyty sławy. W tym związku nie chodziło o pieniądze, Greer jako młodsza...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung