Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego

Tom 2 cyklu Czarny Kot

Od kiedy zniknął kot, Tymek czuje się bardzo smutny. Zatroskani rodzice zabierają go na spontaniczny wypad do zamku w Mosznej. Mówi się, że budowla ma 99 wież i 365 pomieszczeń - jedno na każdy dzień roku. Ale nie to jest w nim najciekawsze. Zamek rozbudowano w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego właściciela dóbr, Hrabiego von Tiele-Wincklera oskarżono o pakt z samym diabłem. Nikt jednak nie chce wierzyć w takie bajki, wszak magia nie istnieje. Czy aby na pewno?

Tymoteusz, Antonina i nieco szczebiotliwa wiewiórka Basia - kolejny raz wędrują w czasie, mierzą się z magią, mocami zła i zagadkami, które wydają się nie do rozwiązania. Także ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.

Jakie tajemnice skrywa zamek? Kim jest hrabia Hubert von Tiele-Winckler? Czy uda im się odnaleźć największego przyjaciela Tymka - Kota?

Seria CZARNY KOT to detektywistyczna podróż w świat zagadek i przygód. Słowiańska magia, niezwykłe legendy oraz fascynująca historia zabytków owianych tajemnicą - czekają na Ciebie!

Polecamy także: ,,Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny".

Sylwia Winnik - autorka książek dla dorosłych czytelników m.in. bestsellera ,,Dziewczęta z Auschwitz". Ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Jej pasją są książki i góry.

Informacje dodatkowe o Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego:

Wydawnictwo: Frajda
Data wydania: 2023-04-19

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego

Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-07-02,

Tytuł: "Tymek, czarny kot i śpiące lwy hrabiego"
Autor: Sylwia Winnik
Data premiery: 19.04.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Widzieliście kiedyś zamek w Mosznej na żywo?
Ja miałam tę okazję i bardzo się z tego powodu cieszę. Jest piękny i robi wrażenie!
Polecam Wam jechać tam na wycieczkę. Ma pewno nie pożałujecie:)
Pytam o ten zamek, bo w najnowszej pozycji Sylwii Winnik dla najmłodszych akcja rozgrywa się na zamku w Mosznej.
Poznamy nie tylko przygody Tymka, Tosi i reszty, ale przeczytamy sporo historycznych ciekawostek! Sama dowiedziałam się o paru rzeczach o których nie miałam wcześniej zielonego pojęcia. I przyznam szczerze, że... to było naprawdę wciągające 😁 a nie jestem już nastolatką🙈
Tymka, Tosię i czarnego kota poznałam już w poprzedniej książce autorki. Tym razem nasi mali bohaterowie pojechali na wycieczkę na zamek. Oczytana i mądra Tosia od razu wypytała wszystkich dookoła o tajemniczą windę... już miała w głowie gotowy plan działania. Nie było czasu na nudę!
I...
Wyobraźcie sobie, że te małe łobuzy wraz z wiewiórką Basią przeniosły się w czasie! Spotkały gadającego kota, krasnoludki i inne istoty...
Muszą zmierzyć się z magią i przeróżnymi zagadkami!
Co odkryją?
Jakie tajemnice skrywa zamek?
Jeżeli chcecie się dowiedzieć, to odsyłam do lektury 😁
Przyjemna!
Bardzo!
Polecam 🙌

Czasami sięgam po książki dla zdecydowanie młodszego czytelnika, bo nic tak mnie nie relaksuje jak literatura dziecięca. W pierwszym tomie przygód Tymka przepadłam, więc kiedy tylko pojawił się drugi od razu po niego sięgnęłam.

Kot zaginął, a Tymek czuje się bardzo samotny. Zatroskani rodzice zabierają go na krótki wyjazd do zamku w Mosznej. Pojawia się tam również przyjaciółka Tymka, Tosia. Zamek rozbudowano w niewyjaśnionych okolicznościach, a właściciel, hrabia von Tiele-Winckler został oskarżony o pakt z diabłem. Jednak to tylko legendy, bo przecież magia nie istnieje.Tymek, Tosia i wiewiórka Basia kolejny raz przenoszą się w czasie, by znów zmierzyć się z magią, mocami zła i zagadkami, robią to wszystko by odnaleźć Kota.

Jeśli macie dzieci to książka, którą musicie im przeczytać, jeśli jesteście trochę starsi to też musicie się z nią zapoznać. Jest świetna ! Głównych bohaterów nie da się nie lubić, moją ulubienicą jest Kot i prześwietna wiewiórka Basia. Autorka po mistrzowsku przenosi nas do świata magii, pełnego przygód i niebezpieczeństw.

Przeczytajcie koniecznie i sprawdźcie czy Tymkowi i reszcie uda się odnaleźć Kota

Tą książką Sylwia Winnik udowodniła mi, że jest wszechstronnie utalentowaną autorką. Tworzy doskonałe reportaże i książki dla dzieci.
Pierwszy raz spotkałam się z Tymkiem, Czarnym Kotem, Tosią i wiewiórką Basią. Nie zabrakło tutaj również czarnego charakteru, ale o nim wam nie opowiem.
Tym razem Tymek razem ze swoimi rodzicami wyjeżdża na weekend w celu zwiedzania nawiedzonego zamku w Mosznej. Jest smutny, ponieważ stracił najlepszego przyjaciela -- Kota. Na zamku pojawiła się przyjaciółka Tymka -- Tosia razem ze swoimi rodzicami Elą i Pawłem.
Tosia, Tymek i Basia przeżyją niezapomniane przygody. Odkryją mnóstwo tajemnic. Cofną się w czasie. Czy odnajdą Czarnego Kota? Czy Tymek będzie szczęśliwy? Czy zamku spotkają prawdziwe duchy?
Hrabia Hubert von Tiele-Winckler przed swoją śmiercią rzucił pewną klątwę. Koniecznie musicie ją poznać.
Dzięki małym detektywom poznajemy artystę -- projektanta André Lotharna. Dużo wie na temat tego zamku. Warto się jemu przyjrzeć z bliska.
Poznacie również tajemnicze śpiące lwy.
"Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego", to bardzo ciekawa propozycja nie tylko dla dzieci. Czytałam ją mojemu synkowi. Bardzo przeżywał całą historię. Chciałby przeżyć takie same przygody, co Tymek i Tosia i rozumieć mowę zwierząt. Marzą mu się podróże w czasie.
Najbardziej podobała nam się wiewiórka Basia. Jest bardzo gadatliwa, dosłownie buzia jej się  nie zamykała.
Widzieliśmy magię i czarne moce. Zastanawialiśmy się, czy i tym razem wygra dobro. Razem z bohaterami próbowaliśmy rozwiązać bardzo trudne zagadki. Czy nam się udało?
Zachęcamy do przeczytania książki "Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego". Warto czytać z dziećmi lub dzieciom. Mojemu synkowi bardzo podoba się okładka tej książki. Jest bardzo tajemnicza i lekko mroczna. Od razu dodam, że oprawa jest twarda, a kartki są zszywane.  Na uwagę zasługują również śliczne ilustracje stworzone przez Ewę i Marcina Minor.
Czy chcecie odkryć tajemnice zamku w Mosznej?
My cofamy się do pierwszego tomu i z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody Tymka i jego przyjaciół.
Po przeczytaniu tej książki warto zadawać pytania dziecku, w ten sposób sprawdzicie, czy ta  historia była zrozumiała. Mój synek pięknie odpowiadał na zadane pytania (ma prawie 7 lat).
Tymek i Czarny Kot polecają się na wieczorne czytanie. Zachęcają was do odkrycia niezwykłych tajemnic. Razem z nimi odkryjecie fascynującą historię zamku w Mosznej.
Dziękujemy autorce, że odkryła przed nami ten piękny zabytek.
Warto czytać książki Sylwii Winnik. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Dorośli również dobrze się bawią, czytając powieść "Tymek, Czarny Kot i śpiące lwy hrabiego".

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2023-05-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Tymek, Czarny Kot i tajemnica Krzywej Wieży
Sylwia Winnik0
Okładka ksiązki - Tymek, Czarny Kot i tajemnica Krzywej Wieży

Tymek, Czarny Kot i tajemnica Krzywej Wieży   W Ząbkowicach Śląskich, mieście Krzywej Wieży i Frankensteina, fruwają dziwne stwory. Prastare bramy wyrastają...

Wanda Panda wita jesień
Sylwia Winnik0
Okładka ksiązki - Wanda Panda wita jesień

Mimo chłodu jesień też może być fajna! Razem z Wandą zbierzcie kolorowe liście, kasztany i żołędzie, a następnie wspólnie stwórzcie z nich wyjątkowe ludziki...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski