reklama

THE WALKING CAT - APOKALIPSA ZOMBIE OCZAMI KOTA: TOM 3

Kiedy wszyscy w pośpiechu opuszczają wyspę, którą przejęli zainfekowani, kot Yuki rozdziela się z Kaoru. Znajduje się w śmiertelnie niebezpiecznym położeniu, ale ratuje go chłopiec imieniem Fuuta. Teraz razem będą próbowali uciec przed zombie…
Choć świat chyli się ku końcowi, ludzie i koty nigdy się nie poddadzą. Oto pełen emocji ostatni tom!

Informacje dodatkowe o THE WALKING CAT - APOKALIPSA ZOMBIE OCZAMI KOTA: TOM 3:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-04-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:
O ile pierwsze dwa tomy serii były naprawdę angażujące i pod wieloma względami zachwycające, pewne niedoskonałości pojawiają się wraz z lekturą trzeciego ostatniego tomu cyklu.

Yuki ponownie trafia pod opiekę nowego bohatera, który walczy z cierpieniem zarówno tym fizycznym, jak i emocjonalnym. Każda chwila to nieustająca walka o przetrwanie. Kot w pewnym sensie zmusza jednak młodego chłopaka (Futa), aby ten walczył z całych sił o życie (nie tylko swoje). Kiedy sytuacja wydaje się uspokajać, a na drodze tej dwójki pojawiają się życzliwi ludzie, scenariusz ponownie uderza w mocno emocjonalne tony. Kitaoka bezkompromisowo pokazuje brutalność wykreowanego świata, gdzie nie tylko zombie są prawdziwymi potworami.

„Problematyczny” jest sam koniec mangi. Co prawda historia stara się dać czytelnikowi pewne sugestie, co do tego, jak rozpoczęła się cała apokalipsa, oraz jak dalej potoczą się losy Yukiego, na mój gust jest to jednak zbyt mocno „otwarte” zakończenie, a wydarzenia są trochę zbyt chaotyczne. Finał nie jest współmiernie satysfakcjonujący w porównaniu z całą świetną wcześniejszą treścią tytułu. Wygląda to tak, jakby autorka zostawiała sobie otwartą drogę do ewentualnej kontynuacji.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-12-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

END OF CAT-ASTROPHE

Kitku apokalipsy dotarł do końca swej wędrówki. Ledwie się zaczęło, ledwie rozkręciło, a tu już tomik trzeci i koniec. Na otarcie łez pozostał nam fakt, że tym razem więcej tu stron, ale tyle samo akcji, wzruszeń i klimatu. I zabawy, bo jednak dobra to zabawa, mimo iż ponura i mało wesoła, choć pewne przebłyski czarnego humoru się tu zdarzały. Nadziei też. Czyli wszystkiego, czego w zombie postapo nam trzeba.

Zombie przejęli wyspę. Trzeba uciekać. A tu Yuki i Kaoru się rozdzielają, problemów przybywa, obaw też. Czy wszystko się naszym bohaterom uda? I dokąd zaprowadzi ich to, co obecnie się dzieje?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
THE WALKING CAT - APOKALIPSA ZOMBIE OCZAMI KOTA: TOM 1
Tomo Kitaoka0
Okładka ksiązki - THE WALKING CAT - APOKALIPSA ZOMBIE OCZAMI KOTA: TOM 1

Po ulicach zaczynają snuć się żywe trupy, a świat chyli się ku upadkowi… Jin Yahiro w odruchu serca ratuje białego kota podczas poszukiwań żony,...

The Walking Cat - Apokalipsa zombie oczami kota tom 2
Tomo Kitaoka 0
Okładka ksiązki - The Walking Cat - Apokalipsa zombie oczami kota tom 2

Podczas gdy hordy zombie krążą po świecie, Jin Yahiro ratuje białego kota, Yukiego. Razem wyruszają w podróż na wyspę ocalałych, gdzie może znajdować się...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski