Teoria parasola czyli jak matematyka wywraca świat do góry nogami

Michaël Launay, absolutnie wyjątkowy popularyzator matematyki, autor bestsellera ,,Pi razy drzwi", przekonuje, że zmiana punku widzenia może prowadzić do niezwykłych odkryć i że to właśnie dzięki matematyce wszechświat może nam ujawnić choć część swoich sekretów. Ale dzieje się też odwrotnie: rzeczywistość, jak wynika z książki, potrafi dać wyraz swojemu (krytycznemu) poglądowi na temat niektórych naszych matematycznych formuł. Jednak nawet jeśli nasze przekonania o naturze świata bywają złudne, a teorie ułomne, to warto podjąć wyzwanie rzucane przez naukę, choćby po to, żeby poczuć na własnej skórze ,,ekscytację odkryć, smak przygody i ową nieuchwytną fascynację dla dziewiczych terytoriów".
Szykuj się więc na wyprawę! Matematyk Michaël Launay zabierze cię w pasjonującą podróż, podczas której zajrzysz i do supermarketów, i do czarnych dziur!

Informacje dodatkowe o Teoria parasola czyli jak matematyka wywraca świat do góry nogami:

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2020-09-02
Kategoria: Popularnonaukowe
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Łukasz Musiał

Tagi: Nauka; matematyka; odkrycia; teoria względności; euklides; newton

Kup książkę Teoria parasola czyli jak matematyka wywraca świat do góry nogami

Teoria parasola czyli jak matematyka wywraca świat do góry nogami - opinie o książce

Pi razy drzwi czyli dziwne przypadki matematyki
Mickaël Launay0
Okładka ksiązki - Pi razy drzwi czyli dziwne przypadki matematyki

Ciekawość bierze jednak górę. Obserwuję to na co dzień. Matematyka budzi strach, ale i fascynuje. Nie lubią jej, choć chcieliby lubić. Albo przynajmniej...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski