Świąteczna mordercza układanka

W te święta Bożego Narodzenia zabójca przenosi rodzinne gry na nowy, morderczy poziom

19 grudnia Edie O'Sullivan, znana ponadosiemdziesięcioletnia miłośniczka układania puzzli, samotniczka i świąteczny Grinch, znajduje na progu domu ręcznie zapakowany prezent. Otwiera go i znajduje pudełko z układanką, a w środku sześć elementów. Po ułożeniu elementy przedstawiają część miejsca zbrodni - czarno-białe płytki pokryte krwią i część zarysowanego ciała. W paczce znajduje się wiadomość: Cztery, a może więcej osób zginie przed północą w Wigilię Bożego Narodzenia, chyba że uda ci się połączyć wszystkie elementy i mnie powstrzymać. Wiadomość jest podpisana: Spoczywający w Kawałkach.

Edie kontaktuje się ze swoim bratankiem, detektywem Seanem Brand-O'Sullivanem, i razem pracują nad rozwiązaniem zagadki. Kiedy pewien mężczyzna - ofiara mordercy, która cudem uniknęła śmierci - zostaje znaleziony z kawałkiem układanki w dłoni, Sean obawia się, że Edie może być w niebezpieczeństwie i odcina ją od śledztwa. Jednak wraz ze wzrostem liczby ofiar staruszka zdaje sobie sprawę, że tylko ona posiada informacje, które pozwolą jej ułożyć mordercze puzzle.

Czy Edie będzie w stanie powstrzymać zabójcę i dopasuje wszystkie elementy morderczej gry?

Dopasuj elementy układanki i przekonaj się, jaką tajemnicę skrywają!

Informacje dodatkowe o Świąteczna mordercza układanka:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-11-13
Tytuł oryginału: The Christmas Jigsaw Murders

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Świąteczna mordercza układanka

Świąteczna mordercza gra
Alexandra Benedict0
Okładka ksiązki - Świąteczna mordercza gra

Wśród nocnej ciszy krzyk się rozchodzi... Endgame House - mroczna siedemnastowieczna rezydencja z piaskowca i marmuru. Już sam jej wygląd może budzić...

Morderstwo w świątecznym ekspresie
Alexandra Benedict0
Okładka ksiązki - Morderstwo w świątecznym ekspresie

W unieruchomionym pociągu pośród zimowej zawieruchy ukrywa się morderca. Czy uda się go odnaleźć, zanim będzie za późno? Na stacji kolejowej w Londynie...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;