SUMMER TIME RENDERING: TOM 4

Shinpei z nowymi znajomymi rozprawia się z cieniem Shiori, który był odpowiedzialny za śmierć Ushio. Kolejny ich cel stanowi cień Mio, który wieczorem ma przyjść pod dom rodziny Kofune.
Czekającego na niego Shinpeia odwiedza… Ushio?! Nie ma jednak czasu na szok, gdyż nadciąga żądna krwi Mio!

Informacje dodatkowe o SUMMER TIME RENDERING: TOM 4:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-01-01, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Nie mniej intensywnie i ciekawie jest w tomiku czwartym. Tym razem większa uwaga zostaje skupiona na Shinpeiu i Ushio, których „relacje” mogą wiele zmienić w trwającej niebezpiecznej walce z „cieniami”. Chłopak będzie jednak zmuszony do dokonania ciężkiego wyboru, gdzie każde z możliwych rozwiązań nie wydaje się być zbyt optymistyczne. Autor ma tutaj również okazję kolejny raz zaprezentować swoje zdolności do kreślenia naprawdę dobrego thrillera psychologicznego z elementami fantastycznymi. Umiejętnie wykorzystuje i łączy on brutalną akcję, sekrety przeszłości, nadprzyrodzone elementy, złożone charaktery bohaterów, całą gamę ludzkich emocji i dobrze napisane dialogi umiejące podtrzymać klimat i posunąć opowieść do przodu. W odpowiednich momentach twórca potrafi ponadto rozładować napięcie, oferując odbiorcy trochę niezłego humoru. Jedyną drobną wadą jest niepotrzebne moim zdaniem (ocena subiektywna) dodawanie tutaj scen, w których żeńskie bohaterki świecą swoją bielizną (kompletnie nic to nie wnosi do samej historii).

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-09-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

KOLEJNA WALKA O PRZETRWANIE

Widzieliście film ,,To my" Jordana Peele'a, jednego z czołowych współczesnych twórców kina nurtu blaxploitation, a jednocześnie jednego z najciekawszych speców od horrorów ostatnich lat? No to zasadniczy koncept cieni, jaki się w nim pojawiał, jest niemal identyczny z tym, co widzimy w ,,Summer Time Rendering", dwa lata starszej od filmu Peele'a. Tu oczywiście kopać można by głębiej, aż do odcinka ,,Mirror Image" ze ,,Strefy mroku", niemniej i tak skojarzenia między mangą i filmem Peele'a nasunęły mi się same i nie mogłem się od nich uwolnić. A wracając do nowego tomiku ,,STR", jest dobry, jak zawsze i nie pozwala się nudzić ani na chwilę. Ot survivalowy horror SF w sam raz na wakacyjne popołudnia.

Rozprawienie się z cieniem Shiori to dopiero początek. Nadchodzi bowiem pora starcia także z cieniem Mio, a tu jeszcze pojawia się Ushio. I zaczyna się kolejna walka o przetrwanie!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
SUMMER TIME RENDERING: TOM 5
Yasuki Tanaka 0
Okładka ksiązki - SUMMER TIME RENDERING: TOM 5

Ushio i Ushio udają się na górę Takanosu w poszukiwaniu cienia Shiori. Głęboko w lesie znajdują ruiny dawnej kliniki Hishigata, gdzie wdają się w walkę...

SUMMER TIME RENDERING: TOM 1
Yasuki Tanaka0
Okładka ksiązki - SUMMER TIME RENDERING: TOM 1

Na wieść o śmierci Ushio, przyjaciółki z dzieciństwa, Shinpei wraca do Wakayamy, swojego rodzinnego miasta na wyspie Hitogashima. Tam ponownie spotyka...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung