Struktura kosmosu

Przestrzeń i czas tworzą podstawową strukturę kosmosu. A mimo to cały czas są jednymi z najbardziej tajemniczych pojęć. Czy przestrzeń jest bytem? Dlaczego czas ma kierunek? Czy Wszechświat mógłby istnieć bez przestrzeni i czasu? Czy można się przenieść w przeszłość? Brian Greene, odpowiadając na te i inne fascynujące pytania, zaprasza na wspaniałą wycieczkę po Wszechświecie, podczas której zajmująco opowiada o najnowszych i najważniejszych osiągnięciach współczesnej fizyki i kosmologii, poczynając od niezmiennej rzeczywistości Newtona, przez płynną czasoprzestrzeń Einsteina, aż po splątaną rzeczywistość mechaniki kwantowej.

Informacje dodatkowe o Struktura kosmosu:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 83-7469-191-3

Kup książkę Struktura kosmosu

Struktura kosmosu - opinie o książce

Brian Greene0
Okładka ksiązki - Piękno Wszechświata. Superstruny, ukryte wymiary i poszukiwanie teorii ostatecznej

W tej znakomicie napisanej i przystępnej książce Brian Greene, profesor matematyki i fizyki na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, jeden z wiodących...

Brian Greene0
Okładka ksiązki - Do końca czasu. Umysł, materia i nasze poszukiwanie sensu w zmieniającym się Wszechświecie

To książka o Wszechświecie; od jego początków, aż do końca - takiego, jakim go sobie obecnie wyobrażamy. A także o zdumiewającym zjawisku, które określamy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung