Stracony i Zagubiona

Tom 2 cyklu Wbrew pozorom

Ivo Sorokin stoczył się na samo dno. Dręczące go wyrzuty sumienia i tęsknotę za utraconym bratem zapija alkoholem, nie widząc nadziei na lepsze jutro. Gdy wydaje się, że już nic nie jest w stanie wyciągnąć go z otchłani, pojawia się Ona. Darija, rudowłosa piękność.
Z początku Ivo bierze ją za tandetną tancerkę erotyczną, przez co niechętnie przyjmuje do pracy w swojej ekskluzywnej restauracji. Dzień po dniu odkrywa w niej jednak silną i odważną kobietę, gotową skoczyć w ogień za ukochanym dzieckiem. Wyszła z piekła, do którego nie zamierza wracać...

Co połączy tych dwoje i jak bardzo zmienią nawzajem swoje życie? Czy w ich pełnych tajemnic życiorysach znajdzie się miejsce na szczere uczucie?

Informacje dodatkowe o Stracony i Zagubiona:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2023-02-15

Kup książkę Stracony i Zagubiona

Stracony i Zagubiona - opinie o książce

"Jeśli kogoś kochasz, zrobisz wszystko.

Nie tylko to, co w twojej mocy, ale o wiele więcej."

Gdy kilka tygodni temu skończyłam czytać pierwszy tom serii „Wbrew pozorom” targały mną silne emocje po tym, co zaserwowała mi autorka przez całą fabułę, której zwieńczeniem było całkowicie niespodziewany finał. Wprost nie mogłam uwierzyć w to, jak potoczyły się losy Larissy i Nikolaia. Wówczas jedną z ważniejszych ról odegrał brat Nikolaia, Ivo Sorokin, którego mogłam poznać lepiej w drugiej odsłonie pt.: „Stracony i zagubiona”.

Ivo Sorokin zapija swoje poczucie winy w alkoholu. Tęsknota za bratem i dręczące go wyrzuty sumienia sprawiają, że stacza się na samo dno. Nie raz jego ochroniarz Igor i asystentka Rita wyciągała go z tarapatów, ukrywając jego stan przed pracownikami i klientami klubu o nazwie „Klimatyczna” w Berlinie. Pozostałe tego rodzaju interesy posprzedawał, gdyż nie czuł się na silach ich prowadzić. W jednym z takim klubów pod nazwą „Różowy Flaming” pracuje, jako kelnerka, Darija. Nie jest to zajęcie, które ją satysfakcjonuje, gdyż jest wciąż narażona na zbyt śmiałe gesty klientów oraz szefa klubu Andrieja. Z tego względu chce przenieść się do „Klimatycznej”, której klientela jest bardziej wyselekcjonowana i na zupełnie wyższym poziomie bycia. Poprzez swego przyjaciela, Igora, stara się o posadę u Ivo, ale ten nie zamierza jej zatrudniać, gdyż w danym momencie nie potrzebuje kelnerek. Jednak wkrótce okoliczności sprawiają, że Darija znajduje u niego pracę. Wprawdzie, jako sprzątaczka, ale i tak zaproponowane wynagrodzenie jest satysfakcjonujące. Ivo początkowo bierze ją za dziewczynę, która tańczyła we "Flamingu" na rurze. Wkrótce dociera do niego, jak bardzo się mylił. Stopniowo odkrywa jej prawdziwą osobowość i powody pobytu w Niemczech, a wraz z tym dociera do niego, że coraz bardziej mu na niej zależy.

Drugi tom serii „Wbrew pozorom” to opowieść nieco inna, niż „Piękna i gniewny”, gdyż przybliża nam zupełnie inne osoby i ich problemy. Bohaterami tej kontynuacji jest dwoje ludzi, których życie mocno doświadczyło i teraz muszą ułożyć sobie go na nowo. Można mieć wrażenie, że drugi tom nie ma nic wspólnego z pierwszym, ale to tylko pozory, gdyż niektóre wątki się zazębiają i mamy możliwość poznania ciągu dalszego wydarzeń, które wbiły w fotel po finałowych akapitach pierwszej części. Spotykamy znajome postacie, ale też pojawiają się całkiem nowe, chociażby Darija, która w Berlinie próbuje odciąć się od przeszłości, chcąc stworzyć odpowiednie warunki życia dla siebie i najbliższej jej osoby, o której na początku mówi niewiele, ale z czasem dowiadujemy się, o kogo chodzi.

Nie od razu autorka zaspokaja naszą ciekawość, co do dalszych losów Larissy i Nikolaia, gdyż ta sprawa odsunięta jest w czasie i wyłania się w odpowiednim momencie. Widać, że autorka doskonale sobie wszystko zaplanowała, by podtrzymać naszą ciekawość i wzbudzić większe emocje i napięcie, których nie brakuje także w drugiej części dylogii. Skupia się przede wszystkim na głównych bohaterach, czyli na Ivo i Dariji, których relacje nie należą do łatwych i także dostarczają wiele gwałtownych wrażeń. Oboje są poranieni i potargani przez życie, ale każde radzi sobie z tym po swojemu. Darija się nie poddaje, natomiast Ivo nie widzi wyjścia ze swojego stanu i coraz bardziej pogrąża się w cierpieniu.

„Stracony i zagubiona” to powieść napisana w świetnym stylu, który daje mnóstwo bodźców w różnym odcieniu. Jedynym minusem, do którego mogłabym się przyczepić, to brak oznaczeń, kto prowadzi narrację w danym momencie. Wprawdzie można zorientować się po tym, że wiemy, o kim jest ta opowieść, dodatkowo informuje nas o tym podział na rodzaj męski i żeński, ale mimo to lubię mieć jasno określone formy fabuły.

Autorka opowiedziała tę historię z ekspresją, zaangażowaniem wciągając nas w rozterki bohaterów, namiętności, które są preludium do głębszego uczucia. Pod płaszczykiem typowych dla romansu elementów, porusza istotne zagadnienia, z którymi można spotkać się w realnym życiu. To bardzo emocjonalna historia o poranionych osobowościach, podnoszeniu się z dna, wyzwalaniu z toksycznych związków i syndromu ofiary, ale przede wszystkim o miłości w różnych postaciach.

Bardzo podobały mi się obie części serii „Wbrew pozorom”, które czytało mi się błyskawicznie i z podekscytowaniem. Nie jest to opowieść płytka i prosta, lecz dostarczająca wielu emocji, z kilkoma wątkami zgrabnie ze sobą połączonymi. Wszystko potoczyło się dynamicznie, w nietypowy sposób, z zaskakującym finałem, chociaż po cichu na takie liczyłam. Pani Harrow pokazuje w niej, że każdy popełnia błędy, czasami wchodzi w niewłaściwe związki, wdaje się w trudne relacje nie widząc z nich wyjścia, ale zawsze jest szansa, by odmienić swój los, tylko trzeba dać mu na to szansę.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu AMARE

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2023-04-25, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Nic, jednak nie może wiecznie trwać. A już na pewno nie szczęście” 💫

„𝕊𝕥𝕣𝕒𝕔𝕠𝕟𝕪 𝕚 𝕫𝕒𝕘𝕦𝕓𝕚𝕠𝕟𝕒” 𝕁. ℍ𝕒𝕣𝕣𝕠𝕨 💫

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Niedawno sięgnęłam po książkę J. Harrow i ani trochę nie żałuje, że skusiłam się na lekturę tej książki. Najnowsza powieść autorki porusza wiele ważnych problemów, z którymi wiele ludzi boryka się na co dzień. Uświadamia, jak życie potrafi dać w kość odbierając nadzieję na lepsze jutro. Jednak piękno takich sytuacji polega na podniesieniu się z upadku i odnalezieniu swojego szczęścia.Właśnie to definiuje głównych bohaterów tej powieści.

Kiedy myślisz, że straciłeś wszystko, pojawia się ktoś, dzięki komu rodzisz się na nowo.

Ivo Sorokin stoczył się na samo dno. Alkohol stał się jego pocieszeniem za utraconym bratem. Gdy wydaje mu się, że już nic nie jest w stanie wyciągnąć go z otchłani, pojawia się Ona. Darija, rudowłosa piękność.

Z początku Ivo bierze ją za tandetną tancerkę erotyczną, przez co niechętnie przyjmuje do pracy w swojej ekskluzywnej restauracji. Jednak pod tą skorupą kryje się silna i odważna kobieta, która robi wszystko dla swojego dziecka. Co połączy tych dwoje i jak bardzo zmienią nawzajem swoje życie?

To przejmująca opowieść o dwójce zniszczonych przez życie bohaterów, którzy odnaleźli siebie nawzajem i odkryli brakujący element układanki. Życie pisze różne scenariusze, a tą historią autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość. Czasem jednak potrzeba drugiej osoby, która wskaże drogę i pomoże dostrzec prawdę.

"Stracony i zagubiona" to drugi tom serii "Wbrew pozorom" J. Harrow, w którym autorka skupia się na takich problemach, jak nałóg alkoholowy, przemoc domowa, poczucie straty, towarzyszącej samotności i emigracji w poszukiwaniu lepiej przyszłości. Autorka przekonuje, że każdy zasługuje na drugą szansę. Popełnione w życiu błędy nie oznaczają, że trzeba się poddać. Główni bohaterowie w tej powieści stanęli do walki o swoje szczęście i na nowo uczyli się stawiać siebie na pierwszym miejscu. Ich spotkanie sprawiło, że uszczęśliwili siebie nawzajem, wnosząc trochę słońca w ich życie. Zarówno jemu, jak i jej czegoś brakowało, ale razem tworzyli spójną całość i uzupełniali się idealnie.

„Stracony i zagubiona” to coś więcej niż zwykły romans. To cykl książek, w których autorka porusza trudne tematy, z których czytelnik może wyciągnąć ważną życiową lekcje. Emocjonująca opowieść, która daje nadzieję, pokazuje, że warto walczyć o szczęście. 💖

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-04-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje trzecie spotkanie z twórczością autorki, poprzednie dwie książki pisarki spodobały mi się na tyle, że postanowiłam ponownie sięgnąć po jej powieść, tym razem padło na książkę "Stracony i zagubiona". Jest to drugi tom z serii #wbrewpozorom i książki najlepiej czytać w odpowiedniej kolejności, ponieważ w "Straconym i zagubionej" są przytoczone wydarzenia i wątki z pierwszego tomu. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko, ja pochłonęłam ją w jeden poranek. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, dobrze poprowadzona i chociaż jest przewidywalna to nie odebrało mi to radości z czytania. Na kartach powieści poznajemy lepiej postać Ivo, do którego przyznaję, że nie zapałałam początkowo sympatią oraz postać Dariji, którą od pierwszych chwil polubiłam. Mogłam dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Relacja pomiędzy głównymi bohaterami należy raczej do gatunku tych skomplikowanych, co przyczynia się do tego, że wywołują oni w Czytelniku wiele mieszanych odczuć, która ja osobiście chłonęłam całą sobą podczas czytania! Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że czasami należy tylko uwierzyć w siebie i również dać uwierzyć w siebie innym, a wtedy na życie zaczniemy patrzeć w zupełnie innych barwach. Pisarka udowadnia również, że każdemu należy się druga szansa! Miło spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki. Polecam!

Ivo Sorokin po śmierci (ani trochę przypadkowej) stał się kimś zupełnie innym. Ma świadomość, że to jego wina, a wyrzuty sumienia i tęsknotę po prostu zapija w samotności. Pozbył się większości swoich interesów, również tych nielegalnych, a pozostawił w sumie dość niewiele. Czas głównie spędza w restauracji z wysokim standardem o nazwie „Klimatyczna”, jednak i tam potrafi mocno zapić. Nie jeden raz znaleziony, przez swoich pracowników, którzy pomagają, kiedy jest mocno pijany.
Darije życie nauczyło, że nie jest łatwo. Zmuszona do znalezienia dobrze płatnej pracy zatrudnia się w klubie ze striptizem „Flaming”, jednak jest tam tylko kelnerką. Kiedy klub zmienia właściciela, nowy nie trzyma rączek przy sobie. Niestety nie ma zbyt wielkiego wybory, za bardzo zależy jej na pracy. Jednocześnie stara się o przyjęcie do pracy w restauracji swojego byłego pracodawcy.
Chociaż początkowo Ivo ani myśli przyjąć Dariji do pracy, myśląc, że tańczy na rurze, jednak w pewnym momencie pilnie potrzebuje sprzątaczki, a kobieta jest na tyle zdesperowana, że z chęcią przyjmuje pracę. Wtedy żadne z nich nie wie, jak wielkie zmiany nadejdą w ich życiu. Darija zaczyna wywoływać w mężczyźnie uczucia, o które by się nie podejrzewał, do których długo nie będzie umieć się przyznać. Jednak nic nie będzie proste, ona ma swoją przeszłość i to bardzo trudną, swoje problemy i tajemnice. Na dodatek Ivo nie potrafi sobie poradzić z tym, co się stało. Czy znajomość z Dariją mu pomoże? Czy się podniesie? Czy Darija da sobie szansę na szczęście? Jakie tajemnice ukrywa?

Pierwszy tom zdecydowanie mi się podobała, dlatego z dość dużym zainteresowaniem sięgnęłam po drugi. Tym razem mamy historię młodszego z braci – Iva. Jak mi się podobała? Zdecydowanie bardzo.
W książce znalazłam historię o dwójce ludzi z przeszłością i to niełatwą. Akcja w miarę szybka, ze zwrotami, które mnie potrafiły zaskoczyć. Pełna tajemnic, sekretów, bólu, a jednocześnie planów, marzeń, walki o siebie, namiętności. Wciągnęłam się w nią i to praktycznie od samego początku, nie mogąc się oderwać aż do ostatnich stron, a końcówka sprawiła, że dosłownie opadła mi szczęka (dlaczego nie mogę zdradzić).

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Iva trochę poznałam w poprzednim tomie, jednak był wtedy zupełnie inny. Śmierć brata mocno nim potrząsnęła, czuje się winny i sobie z tym, nie radzi. Alkohol stał się dla niego doskonałym sposobem na leczenie bólu. To bohater zagubiony, załamany, niewidzący szansy na lepsze jutro.
Darija to młoda kobieta, która swoje w życiu już przeszła. Do Niemiec wyjechała, aby pracować, aby zapewnić lepszą przyszłość i to nie tylko sobie. To bohaterka dzielna, po części odważna, dobra, szlachetna. Zdecydowanie jej mocno kibicowałam.

„Stracony i Zagubiona” to książka, która zdecydowanie mi się podobała. Uważam, że jest ciekawa, wciągająca, wywołująca emocje podczas czytania.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-03-09, Ocena: 6, Przeczytałam,

Po pierwszej części o Nikolai i Larissie postać Ivo bardzo mnie ciekawiła.Był mężczyzną,który czerpał życie całymi garściami.Śmierć brata zmieniło jego świat.…

Historia bohaterów pokazuje jakie są skutki utraty bliskiej osoby.Nieradzenie sobie z zaistniała sytuacja i zapomnienie na chwile w morzu alkoholu.Wszystko jest dobre,niestety tylko na chwile,ponieważ nasza pamięć zostaje i nie zapomina zaznanej krzywdy.
Warto walczyć o siebie i szczęście najbliższych.Nikt i nic nie powinien naruszać przestrzeni osobistej sprawiając ból na ciele i duszy.Dobro dziecka jest najważniejsze,lecz czasem warto zaryzykować by znaleźć własne szczęście.Nie bać się i zaufać losowi.Postać Dariji obrazuje kobietę silna,choć zagubiona przez zaznane krzywdy.

Książkę przeczytałam w całości,nie odkładając jej ani na moment,ponieważ relacja Ivo i Dariji mnie zaintrygowała.Początkowo mężczyzna nie wzbudzał mojej sympatii.Z czasem zyskał w moich oczach,choć muszę przyznać,że na to czekałam😉
Elementem zaskoczenia jest postać Larissy i poznanie dalszych jej losów🥰

Poruszane tematy w lekturze niosą ze sobą przesłanie-nie można pozwalać komuś na niszczenie życia innej osobie.Trzeba znaleźć w sobie sile i walczyć o siebie—Mimo wszystko!!!

Jeśli szukacie historii z nutà niebezpieczeństwa z nieprzewidywalnymi zwrotami akcji to zachęcam do przeczytania tej książki.Spędzicie z nią niezapomniany czas.
Polecam gorąco

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"Każdy ma jakieś demony, które próbuje okiełznać. Wydaje ci się, że jeśli dobrze je poznasz, to będziesz w stanie kontrolować. Tylko że one bywają nieprzewidywalne i silniejsze od Ciebie."

Ivo załamał się po śmierci brata, smutki i wyrzuty sumienia zagłusza alkoholem. Nie potrafi odnaleźć się w zaistniałej sytuacji. I nie radzi sobie z prowadzeniem interesów. Do czasu aż poznaje pewną rudowłosą piękność. Darija chce się wyrwać z nocnego klubu, w którym pracuje. Szansą okazuje się dla niej praca w restauracji Klimatyczna. Czy nowe miejsce okaże się dla niej szansą na lepsze życie?

Ivo to typowy kobieciarz, dla którego liczy się tylko niezobowiązujący seks. Po akcji z Larissa nie ma zamiaru wiązać się z żadną kobietą. Uczuć nie da się jednak tak łatwo zdusić. Darija zawróciła mu głowę i opanowała jego myśli. 🤭

Czy mężczyzna zdoła się zmienić? Czy jego zimne serce zabije jeszcze mocniej? I najważniejsze czy kobieta zwróci uwagę na swojego szefa?🤔

Darija w przeszłości przeszła piekło, teraz chce się skupić na swoim szczęściu. Od samego początku polubiłam ją, jej prawy sierpowy był powalający. Kobieta jeszcze niejednym nas zaskoczy. 😍

Nie ukrywam, że bardzo czekałam na kontynuację przygód bohaterów. Ciekawa byłam, jak Ivo poradzi sobie po śmierci brata oraz czy w jego życiu pojawi się jeszcze kobieta warta jego uwagi. 😜

Książkę czyta się naprawdę szybko, jak już zagłębiłam się w lekturze, to nie chciałam się od niej oderwać. Autorka ma lekki i przyjemny styl. Dla mnie jako czytelnika to bardzo ważne. Fabuła rozwijała się w jednym tempie przez całą historię. Nie przeszkadzało mi to w tym przypadku. 😊

Spodobały mi się pewne tortury, scena warta zapamiętania. ☠️ Pisarka zdołała mnie zaskoczyć w pewnym momencie. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Ujawniony sekret wprowadza niedowierzanie i lekki szok. Spytacie jaki sekret, cóż nie mogę Wam zdradzić. 😅

Spędziłam miłe popołudnie z Darija i Ivo. Mam nadzieję, że i Wy takie spędzicie. Polecam serdecznie 😍

Ivo Sorokin sięgnął dna. Wyrzuty sumienia i tęsknota na bratem głuszy alkoholem. Mężczyzna nie ma nadziei na lepsze jutro.
   Nagle zjawia się Ona, Darija. Wziął ją za tancerkę erotyczną i miał wątpliwości przyjmując ją do pracy w swojej restauracji.
   Z każdym kolejnym dniem mężczyzna odkrywa, że Darija jest zupełnie inna niż początkowo myślał. Silna, zmotywowana i odważna by nawet skoczyć w ogień za ukochanym synkiem. Swoje przeszła i nie ma najmniejszej ochoty na powtórkę.
   Czy ona zdradzi mu, co się tak naprawdę wydarzyło w jej życiu? Czy on odważy się otworzyć przed nią? Czy jest dla nich szansa?

Książki J.Harrow pochłaniam na raz. Za każdym razem wzbijam się wysoko, by na koniec zaliczyć dość bolesne lądowanie, jakim jest powrót do rzeczywistości.
   Pierwszy tom serii "Wbrew pozorom" była bardzo emocjonalny. Kontynuacja natomiast była jeszcze bardziej zaskakująca i wciągająca.
   Ogromnie zaskoczyła mnie postać głównej bohaterki. To czego w przeszłości doświadczyła, i to co czeka na nią teraz budziło we mnie całą paletę emocji. Dosłownie. Drżałam z obaw na rozwój wydarzeń. Z jednej strony trzymałam za nią kciuki, bo widziałam, że pragnęła stabilizacji i zrozumienia. Z drugiej strony ryzyko było. Tego, że trafi z deszczu pod rynnę. Bardzo dobrze wykreowana postać. Wyszła bardzo realnie i prawdziwie.
    Ivo. Ten bohaterów nastręczył mi kolejnych wątpliwości. Z jednej strony empatyczny i charakterny, a z drugiej to nadal ON. Niebezpieczny, hardy - wojownik. Bohater z wielką niewiadomą. Z jednej strony mroczny, z drugiej ideał romantycznych dusz.
   Ich relacja była zagmatwana. Naszpikowana walką serca z rozumem. Nie zabrakło również chemii i pożądania a sceny uniesień barwiły policzki na czerwono. Zmysłowe, gorące i z ogniem.
   Wszystkie wątki ładnie się ze sobą łączyły. Odpowiednio rozbudowane. Odpowiednio zintensyfikowane. Z elementami zaskoczenia i zwrotów akcji.
   To była cudowna historia. Romantyczna i piękna. Wzruszająca i trzymająca w napięciu. Dostarcza nadziei i otula ciepłem. Koi i dodaje skrzydeł. Z przesłaniem dla nas.
   Jeśli czytaliście pierwszy tom i podobał się wam, to koniecznie poznajcie drugi. Zachęcam do lektury. Naprawdę warto zarezerwować sobie dla niej czas.

Polecam

Współpraca Wydawnictwo AMARE

#recenzja

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

RECENZJA ???

"Była moim wyzwaniem. Była drogą i celem jednocześnie. Sposobem na życie, które nie miało wcześniej większego sensu."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

Ból przeszłości i wyrzuty sumienia Ivo zagłuszał alkoholem. Właściciel wielu dochodowych biznesów, w życiu prywatnym sięgał właśnie dna. Zbyt wiele się wydarzyło, zagubił gdzieś sens swojego istnienia. W jednym z jego klubów, Darija po raz kolejny zmaga się z życiem, próbując ze wszystkich nie sięgnąć dna, które nieubłaganie ją przyciągało. Za namową współpracownika i pilnej potrzebie znalezienia pracownika, Ivo przenosi Dariję, z klubu ze striptizem do ekskluzywnej restauracji, choć bardzo niechętnie. Miał ją zupełnie za inną osobę, jaką jest w rzeczywistości. Od pierwszych chwil wywiera ona na nim ogromne wrażenie. Coś nagle zaczęło się w nim budzić, zapragnął poznać ją bliżej, ale Darija jest skryta, wiele ukrywa, ogromny ciężar dźwiga na barkach. Ta niespodziewana dziewczyna nie będzie jedyną odmianą w jego życiu, przeszłość także zapuka ponownie do jego drzwi, wnosząc komplikacje. Będzie się działo.

Kolejny tom serii WBREW POZOROM, od którego nie mogłam się oderwać. Jest trochę spokojniejszy i mniej tutaj gangsterki, ale porywa tak samo mocno. Tym razem Ivo będzie zmuszony do walki o swoje życie, które utraciło sens, wśród lojalnych pracowników ma ukryte anioły. Nowe siły da mu kasztanowa piękność, Darija, której zmienił etat, tym samym dając jej także szanse na poprawę swojego bytu. Choć bardzo się opierał nie jest w stanie jej sobie odpuścić. Będzie podążał za nią, odkrywał kolejne tajemnice, zakochiwał się, choć uparcie twierdził, że nie jest do tego zdolny. Oboje podejmą się ciężkiej walki, bowiem Ivo zmaga się z alkoholizmem, a Darija doskonale poznała czym to smakuje. Początkowa niechęć powoli zacznie znikać, ale przed tą dwójką ciężka przeprawa. Wysiłek będzie się opłacał, ale droga do nagrody będzie wyboista i pełna niespodzianek. Głównie jest to romans, ale skrywa walkę z uzależnieniem, przemocą domową, próbę poradzenia sobie w patowych sytuacjach, odrobiną przestępczego świata i znaczenia w gangsterskiej hierarchii. Miłość, trudy życia i nadzieja umierająca ostatnia.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"Stracony i zagubiona" jest drugim tomem dylogii Wbrew pozorom, w którym będziecie mieli do czynienia z mężczyzną, który dotąd traktował kobiety przedmiotowo i kobietą, która była traktowana przez mężczyzn przedmiotowo. Ironia losu? Być może... Ale spotkanie tej dwójki zmieni wszystko... a przede wszystkim ich samych.

Dotąd pewny siebie kobieciarz, niebezpieczny, oschły, mroczny Ivo pokazuje się czytelnikowi z zupełnie innej, zaskakującej strony. Wydaje się, że bardziej już upaść nie może. Stracił wszystko, na czym mu zależało, jest bezsilny, nie widzi nadziei na lepszy czas, a problemy topi w alkoholu. Czy zdoła odbić się od dna? Czy pojawienie się w jego życiu nieokrzesanej Dariji coś zmieni?

"Byłem łowcą, zdobywcą. Delektowałem się polowaniem, smakiem swojej ofiary, po czym prędzej czy później porzucałem ją na rzecz kolejnej."

Towarzyszymy bohaterom w ich bólu, cierpieniu. Mocno zaskoczyła mnie Darija i to, czego doświadczyła w przeszłości. Jej postać została wykreowana bardzo realnie. Niejednokrotnie Was rozbawi i udowodni, że pojęcie "słaba płeć" nie istnieje. Historia jej i Ivo pozwala żywić nadzieję na to, że zawsze jest szansa na to, by podnieść się z kolan. Trzeba tylko, a może aż zawalczyć o to, czego się pragnie, nawet wtedy, gdy mamy przeciwko nam cały świat. Przemoc domowa i alkoholizm to problemy, które pojawiają się niezależnie od statusu społecznego. Trudno jest z nimi walczyć w pojedynkę. Dlatego tak ważne jest, aby mieć kogoś, kto będzie nas w tym wspierał.

"Wpatrywał się we mnie intensywnie, a ja z całych sił próbowałam powstrzymać kolejne łzy. Na próżno.

- Mogę ci pomóc - powiedział cicho, wciąż świdrując mnie uważnym wzrokiem. - Wystarczy jedno słowo, a wszystkie twoje problemy znikną."

J. Harrow w tej części większy nacisk położyła na wyeksponowanie emocji, walki z alkoholizmem, maltretowanie kobiet. Oczywiście intrygi i niebezpieczne sytuacje również się pojawią, jednak zdecydowanie mniej, niż w pierwszym tomie. Ponownie nie zabraknie licznych tajemnic, momentów zaskoczenia i gorących, zmysłowych scen.

"Stracony i zagubiona" to nieszablonowy, pełen emocji, niebezpieczeństwa i pożądania romans, który nie pozwoli odłożyć lektury, nie poznawszy finału. To świetnie ukazany obraz poświęcenia i walki o samego siebie. To książka z przekazem, by nikogo nie oceniać po pozorach. Będzie też romantycznie i wzruszająco. Polecam!

Nieodpowiednia chwila
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Nieodpowiednia chwila

Czy można być szczęśliwym kosztem innych? Czy można kochać więcej niż jedną osobę? Po wypadku Daniel dochodzi do siebie; on i Eve są wreszcie...

Nieodpowiednia dziewczyna
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Nieodpowiednia dziewczyna

Gdy cały świat jest przeciwko, a serce i rozum nie współgrają, może wydarzyć się wszystko... Eve to młoda, zdolna tatuażystka. Stroni od mężczyzn...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz