Spokój umysłu. Jak być w pełni obecnym

Oto piękna recepta na szczęście i głęboki spokój samego mistrza zen Thich Nhat Hanha!

Thich przypomina , że jedynym sposobem na to, by cieszyć się każdym momentem swojego życia i odczuwać jego piękno, jest pełna integracja ciała i umysłu. Stanie się to możliwe tylko poprzez codzienną praktykę uważności. To dzięki niej dowiemy się, że w każdej chwili możemy osiągnąć szczęście. Możemy się cieszyć, gdy siedzimy, gdy idziemy, gdy leżymy, gdy coś pijemy, gdy sprzątamy.

Łącząc starożytną mądrość buddyjską i poglądy współczesnych naukowców, Thich oferuje konkretne, proste ćwiczenia i techniki uważności, które możemy praktykować na co dzień. Dzięki nim możliwe stanie się:

Pozbycie się stresu i odczuwanie radości. Uzyskanie głębokiej świadomość ciała i umysłu. Uzdrowienie ciała i umysłu. Osiągnięcie autentycznego spokoju, dobrobytu i szczęścia.

Podstawą szczęścia jest uważność. Do szczęścia niezbędna jest świadomość szczęścia.

-Thich Nhat Hanh

Informacje dodatkowe o Spokój umysłu. Jak być w pełni obecnym:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2015-06-22
Kategoria: Wiedza ezoteryczna

Kup książkę Spokój umysłu. Jak być w pełni obecnym

Spokój umysłu. Jak być w pełni obecnym - opinie o książce

Słońce moim sercem. Od uważności do kontemplacyjnego wyglądu
Thich Nhat Hanh0
Okładka ksiązki - Słońce moim sercem. Od uważności do kontemplacyjnego wyglądu

Przewodnik po praktyce medytacyjnej zen i filozofii buddyzmu, napisany prostym językiem, zarazem z wielką pasją. Autor udowadnia, że medytacja to sposób...

Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku
Thich Nhat Hanh0
Okładka ksiązki - Cisza.  Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku

Cisza, która uzdrawia duszę Uważność jest praktyką, która wycisza panujący w nas zgiełk. Gdy nam jej brakuje, wiele rzeczy może nas odciągać od nas samych...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski