Sotnie Wolności. Ukraina od Majdanu do Donbasu

"Sotnik Parasiuk, bohater Majdanu, poszedł na wojnę. Wrócił do Kijowa ranny pod Iłowajskiem. Miał wrócić z powrotem. Mówił wówczas: – Zaczęliśmy naszą walkę na Majdanie o Europę, teraz walczymy już tylko, aby przetrwać, wbrew Europie, przeciw Rosji. Jacy będziemy po tym wszystkim? Ocalimy w sobie ludzi? Po tym, jak przelejemy tyle krwi? Może wtedy zdamy test na Europejczyków, jeśli nie staniemy się w międzyczasie tacy jak nasi wrogowie." „Sotnie Wolności” to pierwsza reporterska książka opowiadająca o ukraińskiej rewolucji i wojnie domowej napisana przez dziennikarza „Newsweek Polska”, będącego na Ukrainie od początku wydarzeń. To relacje z rosnącego w siłę Majdanu, z przejmowanego przez Rosję Krymu, z promoskiewskich buntów na wschodzie i południu Ukrainy. Wreszcie z pogrążającej się w ogniu wojny domowej wschodniej Ukrainy. Autor od lat jeździ do Rosji i krajów byłego Związku Radzieckiego. Ukraina zawsze była w centrum jego zainteresowań. W wielu rozmowach Kacewicza, m.in. z Jurijem Andruchowyczem, Petro Poroszenko, Witalijem Kliczko, Julią Tymoszenko, Arsenijem Jaceniukiem, Siergiejem Żadanem, Witalijem Portnikowem i wieloma innymi bardziej i mniej znanymi bohaterami ukraińskiego dramatu, rysuje się historia niejednoznaczna, pełna dobra i zła, bohaterstwa i podłości.

Informacje dodatkowe o Sotnie Wolności. Ukraina od Majdanu do Donbasu:

Kup książkę Sotnie Wolności. Ukraina od Majdanu do Donbasu

Sotnie Wolności. Ukraina od Majdanu do Donbasu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-12-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (327) książek w 2015 roku, Historyczne, Mam,
Książka dotyczy dosyć świeżych wydarzeń z ostatniego czasu na Ukrainie. Zaczyna się od opisu z punktu widzenia uczestników wydarzeń na majdanie w Kijowie, aż po początki konfliktu w Doniecku. Muszę przyznać, że czytało mi się ją dosyć dobrze. Jest wciągająca. Chociaż te zdjęcia z końca książki mogły by być umieszczane bardziej w miejscach opisu wydarzeń na nich ukazanych, ale to szczegół, którego nie warto się czepiać.
Łukaszenko. Dyktator w kołchozie Białoruś
Michał Kacewicz0
Okładka ksiązki - Łukaszenko. Dyktator w kołchozie Białoruś

Jest to pierwsza na polskim rynku tak rozbudowana próba przedstawienia sylwetki "ostatniego dyktatora Europy" i jego drogi kariery - od kierownika...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski