Autorzy antologii „Słowiańskie strachy” śmiało eksplorują naszą rodzimą, nieco zapomnianą mitologię, dając jej nowe życie w mrocznych, a niejednokrotnie krwawych, opowieściach.

Zanurzcie się w ponure zakątki prastarej puszczy, zajrzyjcie pod strzechy dawnych osad, poszukajcie – wraz z autorami – budzących się po wiekach zapomnienia stworów, grasujących w całkiem współczesnych realiach…

Mity mieszają się tu z historią, przeszłość przeplata z teraźniejszością, a nad wszystkim unosi się duch naszych słowiańskich przodków.

Do wysłuchania opowieści zapraszają ich autorzy: Dagmara Adwentowska, Aleksandra Bednarska, Jarosław Dobrowolski, Marcin Halski, Daniel Jaśko, Marta Krajewska, Agnieszka Kuchmister, Małgorzata Lewandowska, Jacek Pelczar, Tomasz Siwiec, Agata Sobisz.

Informacje dodatkowe o Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy. Część 4 :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-06-14

Kup książkę Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy. Część 4

Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy. Część 4 - opinie o książce

U mnie z audiobookami nadal pod górkę, w tej formie najlepiej przyswajam opowiadania , a ta seria jest naprawdę dobra. W czwartej części nadal straszą zmory, wiedźmy i dziwadła przeróżne. Jest klimatycznie, ponuro, strasznie, można się przestraszyć. A lektor Wojciech Żołądkowicz jest doskonały!

Polecam fanom duchów i lubiącym słowiańskie klimaty, ale te mniej sielskie ;)

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski