reklama

Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje

Kapitalnie napisana, brawurowo przetłumaczona i wspaniale zilustrowana książka to niezwykły prezent zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Maluchy znajdą tu zabawną historyjkę, a starsi - uniwersalną przypowieść o tym, że obrażanie się to nie najlepszy sposób budowania relacji, ideały nie istnieją, a świat jest przede wszystkim taki, jakim go postrzegamy.

Informacje dodatkowe o Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje:

Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje - opinie o książce

Avatar użytkownika - kulturadladzieci
kulturadladzieci
Przeczytane:2023-07-16,

Zastanawialiście się, ile energii tracicie, wciąż narzekając? 🤔 Całkiem szczerze - ja się nad tym nie zastanawiam, ale odkąd zostałam mamą, rzeczywistość jest utkana z mniejszego lub większego narzekania (#żyćko). 💬 W prywatnym rankingu "życie jest takie ciężkie" na samym szczycie znajdują się matki z gangu podobnych macierzyńskich doświadczeń, które doskonale rozumieją o czym mówię. 👩 Czy wszystkie jesteśmy czasem jak skwaszone winogrona? 🍇 Oczywiście. A przecież jesteśmy dorośli. Czy w takim razie mamy się dziwić maluchom, które częściej lub rzadziej są złe, niezadowolone czy spuszczają nos na kwintę? 👶 Nie. Zamiast reagować w ten sam sposób, warto razem sięgnąć po książkę "Skwaszone winogrono", okrzykniętą bestsellerem New York Timesa. 📗

Bohaterem książki jest Winogrono. Często i szybko się obraża, lubi dokładać oliwy do ognia i nadepnąć na odcisk. 😮 Czy było tak zawsze? Nie. Winogrono wychowywało się w pełnym ciepła i miłości domu. 🙂Jednak teraz jest zupełnie inaczej. W narzekaniu nad losem towarzyszy mu przyjaciel Lenny. Pewnego dnia, Winogrono spóźnia się na spotkanie z Lennym, który jest na niego potwornie wkurzony i ma wielki żal. 😡 Do Winogrona dociera, że do tej pory był zbyt zajęty ciągłym narzekaniem i najwyższa pora to zmienić. 💪

"Jeśli patrzysz na wszystko w odpowiedni sposób (...) życie naprawdę może być całkiem słodkie."

Ta pięknie zilustrowana książka zachęca dzieci do rozmowy o własnych emocjach. 👧 Nie neguje gniewu czy złości, daje na nią przestrzeń. Jednak pokazuje też, że radzenie sobie z negatywnymi emocjami jest bardzo ważne, bo inaczej mogą one przysłonić radość z życia. ☺️ "Skwaszone winogrono" pokazuje, że warto wybaczać i pielęgnować relacje. Lektura dla najmłodszych niesie przesłanie również dla dorosłych i zachęca do refleksji nad własnym życiem. 👌

Zabawna historyjka może naprawdę wiele nauczyć - zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. 🧡

Wielkoformatowa książka autorstwa Jory'ego Johna i zilustrowane przez Pete'go Oswolda będzie świetnym prezentem na zbliżający się Dzień Dziecka. 🎁 A może sięgniecie po całą serię Smaczna Banda i emocje? Do tej pory ukazały się: "Niesforne Ziarenko", "Wzorowe Jajo", "Bystre Ciastko". Gorąco polecam. 👍

,,Smaczna banda i emocje" to seria książeczek o uczuciach i emocjach jakie przeżywają owoce, warzywa i inne produkty, które dzieci lubią jeść. Do tej pory ukazało się: ,,Niesforne ziarenko" i Wzorowe jajo". Obie książeczki bardzo nam się spodobały i czytaliśmy je wiele razy.

Wydawnictwo HarperCollinsKids wydało niedawno dwie kolejne części z tej serii: ,,Skwaszone winogrono" i ,, Bystre ciasteczko". Obie książeczki posiadają duże, kolorowe ilustracje. Nie zawierają za dużo tekstu, ale są napisane w taki sposób, że każde dziecko zrozumie przesłanie z nich płynące. Są Świetnymi narzędziami do tego by porozmawiać o różnych emocjach i postepowaniach.

,,Skwaszone winogrono" nie zawsze było zrzędliwe i obrażalskie. Kiedyś było słodziakiem. Do czasu swoich urodzin, na które nikt nie przyszedł z zaproszonych gości. Ze smutku, winogrono przeszło w złość i stało się zgorzkniałym. Nie lubiło gdy dotykało się jego cieniutkiej skórki a jeśli ktoś podpadł mu, to zapamiętywał to na długo. Aż pewnego dnia coś się wydarzyło. Coś co sprawiło, że winogronko zaczęło patrzeć na świat inaczej i zrozumiało, że traciło zbyt dużo energii na to by ciągle chodzić obrażonym. Czasami jednak można poczuć się źle i sfrustrowanym. Nie ma w tym nic złego. O emocjach należy mówić, jak również wysłuchać innych. Wtedy łatwiej każdemu żyje i nie tracimy niepotrzebnie energii. Książeczka to nie tylko ciekawa opowieść o winogronie i jego postępowaniu. To przede wszystkim świetne narzędzie do tego by porozmawiać z dzieckiem o emocjach. O tym jak się komunikować i dlaczego warto przebaczać.

Fajny Cieciorek. Smaczna Banda i emocje
Jory John0
Okładka ksiązki - Fajny Cieciorek. Smaczna Banda i emocje

Czy żeby z nijakiej cieciorki stać się fajną, trzeba nosić ciemne okulary? A może chodzi o sposób mówienia? Lub ciuchy? Żel na włosach? Nie? No więc o...

Wzorowe Jajo. Smaczna Banda i emocje
Jory John0
Okładka ksiązki - Wzorowe Jajo. Smaczna Banda i emocje

Wzorowe Jajo pomoże każdemu i o każdej porze - pomaluje dom, zmieni opony, zaniesie do domu zakupy i zdejmie z drzewa przerażonego kotka. Przysługi to...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung