Sieć. Czas decyzji (Tom III)

„Czas Decyzji” to wielki finał trylogii, w którym wyjdą na jaw sekrety skrywane po drugiej stronie Sieci.
Po tym, jak Gia i Nick zostali oskarżeni o zamordowanie Morgana Hollowaya, nie pozostaje im nic prócz szaleńczego kroku: przekroczenia granicy Sieci. Odkryją coś, do czego nie przygotowało ich żadne szkolenie.
Agencja znajdzie ich jednak wszędzie. Do wyścigu o moc Sieci staną nie tylko jej oddziały, ale przede wszystkim wyznawcy Nowej Ery i tajemnicza Trójca. Stawka jest znacznie wyższa niż życie dwójki Agentów.
Nadciąga burza. Pośród błysków wyładowań przeciążonej Sieci dojdzie do kryzysu energetycznego i wojny, a nawet najtrwalsze więzi zostaną zerwane.

Informacje dodatkowe o Sieć. Czas decyzji (Tom III):

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2024-04-24

Tagi: fantastykamłodzieżowa

Kup książkę Sieć. Czas decyzji (Tom III)

Sieć. Czas decyzji (Tom III) - opinie o książce

Avatar użytkownika - booksitsmypassio
booksitsmypassio
Przeczytane:2024-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tytuł : Sieć: Czas decyzji. Tom III.

Autor : Agata Lasocka - Myszor

Wydawnictwo EmpikGo

Data premiery : 24.04.2024r.

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

"To, co dla jednego jest rajem, dla innego jest piekłem, a pomiędzy istnieje tylko cienka granica."

Ostatni tom trylogii "Sieć".

Bardzo związałam się z bohaterami i ciężko jest mi ich pożegnać, dobre historie chciałoby się czytać i czytać.

Czas pożegnać się z historią, gdzie poznaliśmy losy Gii i Nicka.

Ostania misja Utalentowanych, przenosi ich do miejsca, które zaskoczy nie tylko czytelników, ale też i bohaterów.

Wątek przemiany bohaterów, jest tak naturalny, że tu należą się wielkie gratulacje autorce.

Poznajemy tożsamość antagonisty, który od samego początku pilnował wrogów Utalentowanych.

Zwroty akcji są nieprzewidywalne, a sama akcja jest tak dynamiczna, że nie sposób oderwać się od lektury.

Trylogia " Sieć" jest najlepszą fantastyką, którą do tej pory przeczytałam.

Książki mimo swojej objętości (trzeba przyznać niezłe to grubaski 🤭) nie ma w nich miejsca na nudę, autorka gwarantuje nam emocje od początku do końca całej trylogii.

Gorąco polecam.

Dziękuję autorce za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje #ewelabook #polskiebookstagramy #bookstagrampl

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2024-08-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, ulubione,

Ależ ja czekałam na tę kontynuację. Niecierpliwość sięgała zenitu, a gdy książka już przyszła... musiałam ją odłożyć na jakiś czas na półkę i skupić się na życiu w realu. Ale jak mówi stare przysłowie "Co się odwlecze... i tak dalej" w końcu nadszedł czas, w którym w końcu mogłam się oddać cała lekturze ostatniego tomu jednej z moich ulubionych serii.

Niektórym wydawać się mogło, że Autorka w dwóch poprzednich częściach wykorzystała już potencjał całej historii i tom trzeci już niewiele nowego wniesie do całości, ale proszę Państwa... tom trzeci okazuje się totalną petardą i to właśnie dwie poprzednie części zostają z lekka w tyle (choć są równie genialne). Autorka generalnie przemeblowuje to co poznaliśmy do tej pory, zaskakuje odważnymi posunięciami i sprawia, że to, co uważaliśmy za oczywistość do tej pory, tak oczywiste już nie jest, a niektóre wydarzenia posiadają drugie, a nawet i trzecie dno. Ci, którzy do tej pory byli tylko wykonawcami powierzonych zadań stają się głównymi decydentami i pojawiają się osoby, które do tej pory były tylko bolesną przeszłością, nikłym wspomnieniem, wyobrażeniem. Bohaterowie dojrzewają, poznają smak życia i przekonują się na własnej skórze, że to, co nas otacza, nie zawsze jest szczere i prawdziwe... Przed nimi trudne wybory, poważne decyzje i prawdziwe ich konsekwencje... Autorka przekazuje uniwersalne wartości, pokazuje prawdziwe emocje i relacje, które łączą bohaterów. Pokazuje, jak ważne jest, by mieć przy boku kogoś bliskiego, jak ważna jest przyjaźń i lojalność wobec siebie i wartości, które się wyznaje.
Akcja tej części jest niezwykle dynamiczna a jej zwroty zaskakujące i mocno nieprzewidywalne. Dialogi są błyskotliwe, naszpikowane humorem, ale i wartościowymi wskazówkami, wartymi zapamiętania i przemyślenia, wzięcia ich sobie do serca.
Napisać coś o fabule, a przy tym nie zdradzić czegoś, co zepsuje Wam zabawę z odkrywania tej historii, jest naprawdę trudno, chciałabym Wam przekazać wszystkie emocje, które mi towarzyszą, zachęcić a przy tym zachować tajemnicę... i chyba nie potrafię, wierzcie mi, to naprawdę w tym wypadku spore wyzwanie.

Książkę pomimo objętości (ponad 630 stron) czyta się doskonale, zdecydowanie ta historia (cała) należy do gatunku tych "nieodkładalnych", nie ma tu niedomówień, urwanych wątków czy przemilczanych rozwiązań, wszystko zostaje dokładnie i z sensem wyjaśnione, choć dzieje się w fabule bardzo dużo, wszystkie wątki z wszystkich trzech części łączą się w spójną, logiczną, klarowną i przejrzystą całość. Cudownie było obserwować jaki progres poczynili bohaterowie, od niczego nieświadomych dzieciaków po ludzi, w których rękach leży przyszłość całego świata.
Kocham tę serię całym sercem, choć zostało ono złamane zakończeniem. Z wielką przyjemnością będę polecać ją każdemu, nie tylko młodzieży.

Uwielbiam warsztat pisarki pani Agaty, jej barwne opisy pobudzają wyobraźnię, pozwalają wykreować sobie świat, który chce nam pokazać. Książki napisane są z rozmachem, ale ładnym i bardzo przystępnym językiem. Czyta się je z wielką przyjemnością. Z ciekawością będę wyglądać kolejnych historii, które wyjdą spod pióra pani Agaty.
Możliwość zostania ambasadorem trzeciej części, napełnia moje serce olbrzymią dumą, bardzo dziękuję za tę możliwość.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. To fantastyczna trylogia, która zabiera czytelnika w świat tajnych agentów, ukrytych mocy, niezwykłych talentów, równoległych światów, przekazująca uniwersalne wartości.
Każdy w tej historii się odnajdzie i szczerze wierzę, że pokocha ją całym sercem.

Sieć. Czas adeptów
Agata Lasocka-Myszor0
Okładka ksiązki - Sieć. Czas adeptów

Nick Smith ma niezwykły talent, pozwalający mu bezkarnie kraść samochody. Prosta robota, prawdziwa okazja... Co miałoby pójść nie tak? Nastoletni złodziej...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz