Sieć. Czas adeptów

Nick Smith ma niezwykły talent, pozwalający mu bezkarnie kraść samochody. Prosta robota, prawdziwa okazja... Co miałoby pójść nie tak?

Nastoletni złodziej na pewno nie spodziewa się obławy, strzelaniny i rudowłosej piękności, która zwerbuje go do Międzynarodowej Agencji Ochrony Sieci, tajnej organizacji poszukującej takich jak on - Utalentowanych. Od tej chwili Nick będzie ciężko pracował, by zostać Agentem. Wraz z czwórką podobnych do siebie młodych rekrutów rozpoczyna szkolenie dla adeptów.

Jak poradzi sobie z fanatycznymi wyznawcami Nowej Ery, polującymi na Utalentowanych, morderczymi treningami, własnymi lękami i pierwszą miłością? Czas pokaże...

Informacje dodatkowe o Sieć. Czas adeptów:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-04-26

Kup książkę Sieć. Czas adeptów

Sieć. Czas adeptów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2024-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Wziął drżący wdech. Dziewczyna pachniała przygodą… albo kłopotami. Bał się za nią wyruszyć, ale jeszcze bardziej bał się tu zostać. Nie wiedział, jak ta jedna chwila zmieni całe jego życie".

Nickowi trafił się talent, dzięki któremu może bezkarnie kraść samochody. Do czasu, gdy kłopoty spadają na niego jak grom z jasnego nieba. Ktoś próbuje go zabić, tylko dlaczego akurat teraz. Wtedy pojawienie się tajemniczej rudowłosej dziewczyny jest dla Nicka początkiem czegoś wielkiego.

Jakie losy czekają chłopaka z domu dziecka? Czy uda mu się osiągnąć coś więcej?

Trafiamy do tajnej organizacji Sieć, która zrzesza Utalentowanych ludzi, którzy mają nietypowe umiejętności. Dzięki nim są w stanie wykonywać zadania, które chronią świat przed wszelkim złem.

Tym razem Agenci muszą zmierzyć się z organizacją Kościołem Nowej Ery, który ściga i morduje utalentowanych.

Podobała mi się cała organizacja Sieci, jej szeregi i zasady w niej panujące. Autorka dobrze to sobie wszystko wymyśliła i przelała na papier. Jestem pod wrażeniem całego przedsięwzięcia, tak dobrze to wyszło.

Bohaterów mamy różnych, każdy z nich ma inną umiejętność, którą doskonali. Podoba mi się takie urozmaicenie, dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Najbardziej polubiłam Nicka, w sumie nie wiem czemu.

W pierwszej części nie mamy zbytnio dużo akcji, bardziej traktuje ją jako wstęp do czegoś większego. Niemniej z przyjemnością czytałam losy bohaterów.

Bywały momenty, gdzie dłużyło mi się trochę. Zdaje sobie sprawę, że taki zabieg był potrzebny, abyśmy rozpoznali się w nowym otoczeniu. Po kilku rozdziałach było już coraz lepiej, przyzwyczaiłam się do stylu autorki i z zaciekawieniem przewracałam kolejne kartki.

Na szczęście mam już kolejny tom, więc nie muszę czekać na kontynuację przygód. Ciekawa jestem, jakie jeszcze niespodzianki autorka dla mnie przygotowała.

”Śmierć jest jak słońce — niewielu potrafi patrzeć na nią wprost, potrzebny jest im filtr. Takimi filtrami są właśnie rytuały. Jak pogrzeb”.

Avatar użytkownika - booksitsmypassio
booksitsmypassio
Przeczytane:2024-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tytuł : Sieć: Czas Adeptów. Tom I.

Autor : Agata Lasocka - Myszor

Wydawnictwo EmpikGo

Data premiery : 26.04.2022r.

#współpracareklamowa

#współpracabarterowa

#współpracarecenzencka

Opis książki :

Nastoletni złodziej na pewno nie spodziewa się obławy, strzelaniny i rudowłosej piękności, która zwerbuje go do Międzynarodowej Agencji Ochrony Sieci, tajnej organizacji poszukującej takich jak on – Utalentowanych. Od tej chwili Nick będzie ciężko pracował, by zostać Agentem. Wraz z czwórką podobnych do siebie młodych rekrutów rozpoczyna szkolenie dla adeptów.

"Docierało do nich, że zostanie najlepszym Agentem w praktyce oznacza bycie okrutnym człowiekiem".

Mieszanka wybuchowa, która zgrywa się idealnie. Trochę fantastyki, trochę akcji, trochę sf i kryminału.

Świetna fabuła, nieprzewidywalne zwroty akcji, dobrze wykreowani bohaterowie, oraz lekkie pióro autorki sprawia, że historię czyta się bardzo szybko.

Autorka stworzyła emocjonujcą historię, którą czytelnik śledzi z dużym zaangażowaniem, dodatkowo humor w historii wprawia w nas uśmiech.

Historia Nicka Smitha, który ze zwykłego złodzieja samochodów staje się częścią czegoś wielkiego.

Jego nadzwyczajne zdolności pomagają mu w nielegalnych akcjach, podczas jednej z takiej akcji idzie coś nie tak wtedy pojawia się rudowłosa dziewczyna z ratunkiem.

Jaki będzie miało to wpływ na życie Nicka?

Kim jest rudowłosa dziewczyna?

Polecam Wam bardzo gorąco zapoznać się z tą trylogią. Emocje nie opuszczą Was ani na jedną chwilę.

Gorąco polecam.

Dziękuję autorce za zaufanie i egzemplarz recenzencki.

#książkoweimpresje #ewelabook @ewelabook

Cykl : Sieć #1

Wydawnictwo: Empik Go

@empikgo

☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️☄️

" Patrzył w jej błękitne oczy. Wziął drżący wdech. Dziewczyna pachniała przygodą… albo kłopotami. Bał się za nią wyruszyć, ale jeszcze bardziej bał się tu zostać. Nie wiedział, jak ta jedna chwila zmieni całe jego życie..."

" Sieć. Czas adeptów " To niesamowita historia, która wciąga od pierwszej strony.. Historia Nicka Smitha oraz jego niezwykły talent i nieoczekiwane zdarzenia z pewnością sprawią, że nie będziesz mógł oderwać się od książki.

Autorka ma niesamowity talent do tworzenia emocji i akcji..

Styl autorki jest pełen dynamizmu, akcji i zaskakujących zwrotów, co trzyma nas w napięciu do samego końca.. Jestem pewna, że czytelnicy będą emocjonalnie zaangażowani w losy Nicka i jego towarzyszy w ich drodze do zostania Agentami..

Dodatkowo, humor w książce sprawia, że czytelnik uśmiecha się podczas czytania.. Momentami jest naprawdę intensywnie i niebezpiecznie, co trzyma w napięciu, a innym razem atmosfera jest spokojna, ale wciąż intrygująca..Klimat książki jest tajemniczy i mroczny, co dodaje jej głębi..

Całość brzmi naprawdę fascynująco, a autorka zdołała stworzyć opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca..

Ta historia ma w sobie mnóstwo emocji i napięcia od samego początku..

Autorka potrafi wciągnąć nas w wir wydarzeń, począwszy od postaci Nicka Smitha, który zaczyna jako prosty złodziej samochodów, a potem staje się częścią tajemniczej organizacji..

Emocje bohaterów, ich walka z przeciwnościami losu, lęki i pierwsze miłości - to wszystko sprawia, że fabuła jest niezwykle absorbująca..

To naprawdę fascynujące, jak autorka potrafi stworzyć tak złożonych bohaterów, którzy są pełni emocji i sprzeczności.. Ich błędy i ambicje sprawiają, że stają się bardziej realistyczni.. Świat, w którym się obracają, jest niezwykle interesujący i stopniowo odkrywany, co dodaje tajemnicy i zachęca do dalszego czytania..

" Intuicja podpowiadała mu, że jest właściwą osobą we właściwym miejscu, i że jest gotów na nowe wyzwania. To szansa od losu, by stał sie kimś. Kimś, kto panuje nad własnym losem i co ważniejsze, może wpływać na życie innych. Chciał stać się przydatny, silny i skuteczny tak jak ludzie, których tu spotkał..."

Nick Smith, charyzmatyczny nastolatek o zdolnościach, które pozwalają mu na nielegalne działania.. Jednak podczas jednego z takich skoków coś idzie nie tak.. Jego ratunkiem okazuje się Gia rudowłosa dziewczyna, która pojawiła się z nikąd..

Jego życie zmienia się, gdy zostaje zwerbowany do tajnej organizacji o nazwie Międzynarodowa Agencja Ochrony Sieci, która szuka Utalentowanych - osób o szczególnych umiejętnościach..

Nick wraz z innymi rekrutami rozpoczyna intensywne szkolenie, które ma ich przygotować do roli Agentów..

Musi stawić czoła fanatycznym przeciwnikom, własn

ym lękom i morderczym treningom..

„Sieć. Czas Adeptów” to powieść, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od lektury nawet na chwilę. Przyznam szczerze, że tak mnie zaabsorbowała ta historia, że jak zaczęłam czytać pierwszy tom, skończyłam go w mig i nie przerywając pochłonęłam od razu drugi. I pewnie sięgnęłabym od razu po trzeci, ale nie mam go jeszcze, nad czym zresztą bardzo ubolewam, bo kocham czytać poszczególne tomy serii pod rząd, jeśli są już wydane.

Autorce udało się stworzyć fascynujący świat, w którym tajemnicza organizacja – Międzynarodowa Agencja Ochrony Sieci (MAOS) rekrutuje Utalentowanych – osoby obdarzone nadzwyczajnymi zdolnościami. Poprzez intensywne szkolenia i niebezpieczne misje Nick oraz jego towarzysze rozpoczynają swój niełatwy trening, który ma ich przygotować do roli agentów. Jednak walka z fanatycznymi wrogami, własne lęki oraz pierwsze uczucia sprawiają, że droga do celu nie jest łatwa.

Jednym z największych atutów tej książki są jej bohaterowie. Każdy z nich ma wyrazisty charakter, głębokie motywacje i autentyczne słabości, co sprawia, że są niezwykle realistyczni i łatwo z nimi się utożsamić. Główny bohater, Nick Smith, to postać, którą od razu obdarzyłam sympatią. Jego historia, pełna bólu, tęsknoty i nadziei poruszyła mnie do głębi. To chłopak z trudną przeszłością, który odkrywa w sobie niezwykłe zdolności i staje się bohaterem, na którego można liczyć. Obserwowanie jego przeżyć, zmagań, porażek i triumfów sprawia, że serce czytelnika bije szybciej. Nick bardzo się zmienia podczas trwania tej opowieści, stopniowo stając się symbolem walki z własną przeszłością i przeciwnościami losu. Jego rozwój od nieświadomego nastolatka po silnego i odważnego agenta jest fascynujący i poruszający. Jednak nie tylko Nick skradł moje serce. Gia, tajemnicza i silna dziewczyna, również ma w sobie coś niezwykłego. Jej walka z własnymi demonami, tajemnice i decyzje, które musi podjąć, sprawiają, że nie sposób jej nie polubić. Z drugiej strony, ponieważ Gia jest postacią pełną tajemnic i wewnętrznych konfliktów, nieustannie zastanawiamy się nad jej prawdziwymi motywacjami. Relacja tej dwójki, pełna napięcia i emocji, jest jak burza, która porusza najgłębsze zakamarki duszy.

Fabuła powieści nie pozostawia czytelnika obojętnym. Pełna jest niebezpieczeństw, niespodzianek, emocji i momentów, które trzymają w napięciu. Autorka potrafi zaskakiwać. Prowadzi czytelnika przez labirynt wydarzeń, nie dając mu chwili wytchnienia. Pomimo że akcja książki jest intensywna i pełna niebezpieczeństw, autorce udało się doskonale wpleść w nią również elementy humoru i lekkości. Śmieszne dialogi i zabawne sytuacje dodają powieści charakteru i sprawiają, że czytelnikowi nie brakuje rozrywki nawet w najbardziej dramatycznych momentach. Wspomniany humor, który zresztą idealnie do mnie trafił, doskonale łagodzi też napięcie, sprawiając, że czytelnik z uśmiechem na twarzy śledzi losy bohaterów. Zaskakujące zwroty akcji, intensywne sceny walki i momenty pełne emocji sprawiają, że można się poczuć uczestnikiem tej niesamowitej przygody.

Niespodziewane zwroty akcji, dobrze wykreowani bohaterowie i fascynujący świat tajnej organizacji sprawiają, że „Sieć. Czas adeptów” to lektura warta polecenia. To nie tylko niesamowita podróż przez świat pełen przygód, dostarczająca mnóstwa wrażeń i emocji, to również opowieść, która porusza najgłębsze struny duszy i którą z miejsca można pokochać. Serdecznie polecam!

Nie spodziewałabym się tego, że propozycja zrecenzowania książki "Sieć Czas Adeptów", z którą przyszła do mnie Autorka, będzie miała taki finał. Po przeczytaniu opisu oraz zachęty byłam wręcz zafascynowana tym, co kryje ten tytuł. Jestem wielką fanką Marvela, więc gdy dowiedziałam się, że ta powieść jest inspirowana Marvelem, grzechem byłoby odmówić. A o co chodzi z tym finałem? Już Wam mówię, ale zacznijmy od początku.

Sieć to Agencja zrzeszająca ludzi utalentowanych, u których wraz z narodzinami pojawia się dodatkowy GEN. Jest ich naprawdę mało, a każda dodatkowa osoba z mocą może bardzo przysłużyć się światu. Jedni z chęcią dołączają, drudzy już niekoniecznie, ale są również osoby, które nie mają nic do stracenia. Takim kimś był Nick, wychowanek sierocińca. Młody złodziejaszek, który kradnąc i sprzedając samochody, chciał sobie nieco dorobić. Podczas jednej ze swoich akcji wpadł w tarapaty. Z pomocą przyszła mu ruda piękność, dzięki której miało zmienić się jego dotychczasowe życie. Dostał szansę na nowy start jako adept w agencji, gdyż był w posiadaniu jednej z bardzo szczególnych umiejętności. Mianowicie wyostrzony wzrok, który pozwalał mu widzieć doskonale nawet w nocy, czy też z dużej odległości. Już więcej nie zdradzę, bo nie chcę psuć Wam przyjemności z czytania tej książki.

Wspominałam już, że uwielbiam debiuty? Pewnie nie raz, a ten debiut jest naprawdę warty uwagi. To, co czułam podczas czytania, jest nie do opisania. Każda chwila z tą książką była dla mnie oderwaniem się od rzeczywistości i wkroczeniem do świata pełnego ciekawych postaci. Bohaterzy zostali tak świetnie wykreowani, iż wszystkich pokochałam jednakowo. Każdy z nich miał inną moc, inaczej podchodził do życia, czy też samego bycia w agencji. Każdy miał inny cel, jedni chcieli pomagać innym, a inni po prostu nie mieli nic do stracenia.

Cudownie była obserwować jak się rozwijają i dorośleją z rozdziału na rozdział. Jak wspólnie stawiają czoła coraz to nowszym wyzwaniom, czy też zagrożeniom. Czytając, czułam się tak, jakbym tam była. Jakby ta historia dosłownie wciągnęła mnie do swojego świata. Towarzyszył mi cały ogrom emocji, które zmieniały się jak w kalejdoskopie. Ta książka pochłonęła mnie niesamowicie, aż ciężko jest mi napisać, co dokładnie czułam podczas jej czytania. Z pewnością była to fascynacja, gdyż fabuła była niesamowicie skonstruowana. Kto nie chciałby się znaleźć w świecie, gdzie można zaznać prawdziwej magii, czy też posiadać jakiś talent/dar? W dodatku móc go trenować w tak barwnym i ciekawym gronie nowo poznanych przyjaciół. Ja na pewno bym się skusiła.

Podsumowując, bawiłam się z nią cudownie, aż nie mogę się doczekać momentu, w którym wezmę się za drugi tom. Przy tej książce rzeczywistość nie miała dla mnie żadnego znaczenia, a czas jakby stał w miejscu. Nie mogłam się od niej oderwać, co skutkowało tym, że późno kładłam się spać, bądź czytałam w trakcie przerw w pracy. Jeśli szukacie fantastycznej historii, pełnej nadprzyrodzonych zdolności, która Was rozbawi i przeniesie do innego świata, to ta książka zdecydowanie taka jest.

Jeszcze na koniec chcę pogratulować Autorce tak udanego debiutu, który na długo zostanie w moim sercu. Kochana! Odwaliłaś kawał dobrej roboty i już nie mogę się doczekać, jaką kolejną historię nam napiszesz. Mam nadzieję, że będzie równie dobra, co ta, albo nawet i lepsza, choć postawiłaś poprzeczkę wysoko.

Jeszcze raz ogromnie dziękuję za możliwość zrecenzowania Twojego debiutu, który sprawił, że zostałam wielką fanką Twojego pióra!

Ogromnie polecam Wam kochani tę książkę!

Avatar użytkownika - NataliaDrazek88
NataliaDrazek88
Przeczytane:2022-11-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ostatnio często sięgam po książki debiutanckie polskich autorów. A wy sięgacie po debiuty? Moje podejście do tego typu książek z czasem się zmieniało, kiedyś omijałam książki polskich autorów, potem wybierałam te znane i lubiane książki, obecnie daje szansę wszystkim, ponieważ nawet wśród debiutów można znaleźć perełki. Tym razem sięgnęłam po książkę Agaty Lasockiej-Myszor „Sieć. Czas adeptów”, przekonał mnie krótki opis autorki, a wzmianka o Marvelu, kupiła mnie w jednej chwili. Świetna fantastyka, pełna akcji, z lekko zarysowanym romansem młodych osób i zmutowani ludzie, którzy posiadają dary wyróżniające ich w tłumie. Książka jest w formie audiobooka i ebooka, co mi nie przeszkadza. Chyba większość z nas boryka się z problemem braku miejsca na nowe książki, a książka elektroniczna, czy nawet abonament na wiele ebooków jest świetnym sposobem na poznanie nowych autorów, bądź na sprawdzenie, czy książka spodoba nam się na tyle, by kupić jak w papierze.

Nastoletni Nick Smith jest złodziejem samochodów, niespodziewane zlecenie na prawdziwe cacko, doprowadza go przed oblicze prawdziwej piękności. Rudowłosa nie tylko okazuje się jego wybawicielką z prawdziwej opresji, lecz również przyszłą szefową. Międzynarodowa Agencja Ochrony Sieci, poszukuje ludzi takich jak on, Utalentowanych. Nick szczyci się nad wyraz dobrym wzrokiem, dzięki któremu trafia do agencji, w której będzie uczyć się walczyć, oraz wykorzystywać swój talent. Na horyzoncie widać zagrożenie, fanatyczni wyznawcy Nowej Ery zbierają żniwo, zagrażając Nickowi, lecz nie tylko mu. Jak poradzi sobie młody człowiek, któremu w głowie nie tylko romans z piękną rudowłosą, ale również trudności z przystosowaniem się w nowej rzeczywistości?

Co to była za akcja! Uwielbiam książki, w których nie zwalniamy, napięcie jest potęgowane, nie tylko po to by na sam koniec wybuchnąć i pozostawić nas w zdumieniu i rozsypce. Ta książka parokrotnie potrafiła przyśpieszyć mi bicie serca, lecz zarazem i rozczulić. Pióro autorki było dość przyjemne, zastanowiłabym się, czy książka jest skierowana do młodszych odbiorców, prędzej do tych dojrzalszych. Niekiedy spotkałam się z dość wulgarnym językiem, opisami dość drastycznych potyczek, co mi osobiście nie przeszkadzało, za to wątek romantyczny był słodki i zawiły, co powinno przypaść do gustu młodszym czytelnikom.

Zachwyca mnie złożoność relacji bohaterów, mają oni tak zróżnicowane charaktery, są tak od siebie odmienni, że nie ma nudy podczas śledzenia ich poczynań i interakcji między sobą. Czarny charakter, który został nam przedstawiony, jest dopracowany i przemyślany. Zawiłość poczynań kościoła Nowej Ery dla wielu może być niezrozumiałą, lecz ja widzę fakt, że strach przed nieznanym może doprowadzić do aktów agresji.

Obok akcji i romansu otrzymałam humor, coś, co uwielbiam w książkach, wiem, że nie zawsze jest on na miejscu, lecz w tej książce wpasowuje się idealnie. Książkę wpasowałabym w podgatunek Urban fantasy, który bardzo lubię, pewnie, dlatego tak bardzo spodobał mi się debiut Agaty Lasockiej-Myszor i dlatego chcę wam polecić „Sieć. Czas adeptów”. Za możliwość zaznajomienia się z wersją elektroniczną tej książki dziękuję autorce.

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2022-11-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Dziś chciałabym napisać o kolejnym w moim odczuciu genialnym debiucie.
Nie spodziewałam się, że książka dla młodzieży tak bardzo zawładnie moimi emocjami i uczuciami. Przepadłam w niej od pierwszej strony. I wierzcie mi, nie jest to czcze gadanie, by się przypodobać.
Autorka stworzyła historię, która porywa czytelnika od pierwszych stron, wsadzając go już od pierwszej akcji na rozpędzoną kolejkę górską. Adrenalina i emocje buzują od początku i gdyby nie to, że autorka od czasu do czasu wspomina, po ile lat mają bohaterowie, zupełnie zatraciłabym gdzieś wiadomość, że jest to książka o młodzieży i skierowana (chyba) do młodzieży.
Czyta się ją niesamowicie a Nick- główny bohater- to dla mnie taki młody i jeszcze nieoparzony James Bond ;) Z automatu stał się moim ulubieńcem.

Poza Nickiem w tajnej agencji poznajemy jeszcze czwórkę innych adeptów o niesłychanych "Talentach"- ktoś potrafi leczyć przez dotyk, ktoś inny potrafi się zmienić w kota, a ktoś jeszcze inny... nie, nie już nic zdradzę więcej na temat zdolności.
Ich szkoleniem zajmuje się Gia i Alex, para Agentów, która ma ich wyszkolić na godnych przeciwników Kościoła Nowej Ery, ale innych głównych postaci i tych drugoplanowych jest naprawdę sporo, ale co najważniejsze każda z nich coś wnosi do tej historii, i bez niej nie byłoby już to samo.
Autorka cudownie je wszystkie poprowadziła i pokazała, jak zbiegiem czasu zaczęły się zmieniać i dojrzewać, nie tylko do powierzonych im zadań, ale szczególności do stania się człowiekiem odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale i za innych. Pojawia się pomiędzy nimi rywalizacja, to oczywiste, ale także co może jest ważniejsze, prawdziwa i szczera przyjaźń- bardzo fajnie jest to też pokazane.
Tak jak wspomniałam wyżej, wartka akcja zapewnia multum wrażeń, dokładne opisy nie tylko walk, ale i różnego rodzaju szkoleń potrafią rozbudzić wyobraźnię, nie brakuje tu również wiedzy co do rodzaju broni i posługiwania się nią, czy też wiedzy na temat różnego rodzaju walk wręcz.
Kilkukrotnie dałam się naprawdę zaskoczyć, wzruszyć i parsknąć śmiechem.
Ciekawe i błyskotliwe dialogi, spora dawka humoru, pierwsze uczucia i zwady to wszystko zapewnia mega relaks po ciężkim dniu i naprawdę nie czuć, że to książka dla młodzieży. Dorosły czytelnik również się tu fantastycznie odnajdzie.

Bardzo przypadł mi do gustu warsztat pisarki autorki, choć dziej się w fabule bardzo dużo, wszystkie wątki łączą się w klarowną i przejrzystą całość. Książkę czyta się dzięki temu bardzo szybko i płynnie, nie ma niedomówień, wszystko zostaje dokładnie i z sensem wyjaśnione.

Czy jest coś, do czego można się przyczepić? Jak dla mnie nie, no może poza tym, że nagminnie było powtarzane, że Ruda... jest ruda ;)
Dla mnie więcej minusów nie ma. Z wielką niecierpliwością czekam na to II.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Warto sięgnąć po "Sieć" i przekonać się, że każdy z nas posiada talent i wcale nie mam tu na myśli czegoś wymyślonego czy nadprzyrodzonego. Fajna historia nie tylko dla młodzieży.

Avatar użytkownika - Possi
Possi
Przeczytane:2024-03-18, Przeczytałam,

Książkę a właściwie audiobook znalazłam wśród polecanych dla siebie na podstawie wcześniejszych wyborów na Empik Go.
Na początku byłam dość sceptyczna, gdy zobaczyłam długość audiobooka, ponad 10 godzin.
Jednak opis i opinie innych słuchaczy i czytelników sprawił, że zainteresowałam się historią.
Lubię słuchać audiobooków podczas pracy, sprzątania, zakupów, czy innych rzeczy jak pieczenie.
Mogę wykorzystać ten czas by poznać nowe historie, to jedno. A po drugie jestem z tych, co lepiej pracują gdy mają zajęty umysł i ręce. Wtedy jestem wydajna na 100%, brzmi jakbym była maszyną, ale coś w tym jest.

Audiobook czyta Pani Agata Turkot i uważam, że Pani Lektor stworzyła bardzo ciekawy klimat i nadała postaciom charakteru swoim głosem. Dzięki temu bardzo przyjemnie słucha się historii i nie ma się wrażenia znużenia, czy zmęczenia głosem. Bywa tak czasem w przypadku niektórych osób. Tu na szczęście miło i przyjemnie.

Historia opowiada o chłopaku, nastolatku, który wychowywał się w bidulu. Nie znał smaku wolności ani dobrego dzieciństwa, więc robił co mógł by odzyskać niezależność. Pewnego dnia nadarza się okazja, która zmienia jego losy. Spotyka Rudą, która w wyniku różnych zdarzeń, wyciąga go z opresji i zabiera do agencji. Wtedy zaczyna się jego nowe życie i misja.
Nick dowiaduje się o talencie, jego specjalnej umiejętności, która sprawia, że jest dla agencji bardzo cenny.
Później razem z innymi adeptami zaczyna nowy rozdział. Treningi, zajęcia, zmiany, zmiany i zmiany.
Kim w tym wszystkim są ludzie których poznał? I kim jest on sam?
Jeśli chcecie odpowiedzieć sobie na te pytania, to zachęcam do zapoznania się z historią.

Gdy pisze recenzje, to przyszło mi do głowy porównanie do Małych Agentów, Odlotowych Agentek czy Power Rangers, tam też bohaterowie walczyli, chronili ludzi. Motyw podobny, na początku lat 2000 dość popularny. Tylko Pani Agata Lasocka przedstawia to w nieco inny sposób.
W historii ukazuje zachowania swoich bohaterów, emocje, dwie strony medalu agencji i życia z talentem.

Książka podobała mi się, w postaci audiobooka była miłym towarzystwem. Raz bardziej wciągała, raz miała trochę spokojniejsze tempo. Jednak trzeba pamiętać, że jest to wielogodzinny audiobook. Ostatnia godzina słuchania to było trochę zbyt dużo dla mnie, miałam wrażenie, że ostatnie wątki były na siłę dodane. Miałam wrażenie przesytu. Dlatego teraz trochę przerwy, ale mimo wszystko chętnie posłucham dwóch kolejnych części, ale nie po sobie.

Udany debiut.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-02-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Zwykły chłopak z domu dziecka, który ma niezwykły talent. Złodziejaszek samochodów, który nie spodziewał się, że wbrew pozorom szybka akcja będzie miała dla niego takie konsekwencje. Zasadzka, obława, strzelanina i ona.. rudowłosa piękność, która odmieni jego życie. Gia zwerbuje go do tajnej organizacji poszukującej takich jak on - Utalentowanych. Chłopak od tego momentu rozpoczyna przygotowanie do roli Agenta. Nowe życie, nowi znajomi i nowi wrogowie..

Nie często sięgam po ten gatunek jeżeli mówimy o książkach, bo jeśli chodzi o filmy i seriale to robię to notorycznie. Uwielbiam ten klimat, nieprzewidywalność i tą adrenalinę. Cieszę się, że mogłam sięgnąć po książkę Pani Agaty "Sieć: Czas Adeptów" bo ta historia dała mi to wszystko co uwielbiam w tego typu produkcjach.

Autorka stworzyła bardzo interesujący świat, który rządzi się swoimi prawami. Pojawiają się Utalentowani i wyznawcy Nowej Ery, którzy chcą im zniszczyć szyki. Adepci rozpoczynają szkolenie, które ma pozwolić im otrzymać tytuł Agenta. Nick dostając drugą szansę od życia postanawia wykorzystać ją na maksa. Wbrew pozorom ruda piękność nie jest jego jedyną motywacją.

Fabuła tej historii wciągnęła mnie w swój świat już na samym początku. Ktoś może powiedzieć, że takie wprowadzenie do historii i przedstawienie stanu rzeczy jest nudne, jednak dla mnie ma to swój urok i zawsze czytam takie "początki" z ogromną uwagą. W tej książce już dość szybko przechodzimy do misji i prawdziwych wydarzeń, które będą miały realny wpływ na fabułę. Pojawiają się problemy i komplikacje, które muszą zostać szybko rozwiązane. Akcji w tej książce nie brakuje, śmiem twierdzić, że autorka zafundowała nam nie mały rollercoaster uczuć i emocji, gdyż mi z wrażenia kilkukrotnie serce zatrzymało się na moment.    Największym atutem tej historii dla mnie są jej bohaterowie - Nick, Gia, Alex, Ray, Robert, Lili i reszta zgrai. Są to bardzo charakterystyczne i konkretne postacie o różnych osobowościach. Mają swoje wady i zalety, jednak dzięki nim ciągle coś się dzieje. Dostajemy dużą dawkę humoru, szczyptę romansu i ujmujący klimat.
Autorka ma bardzo przyjemny, lekki styl, który sprawia, że czytelnik bardzo szybko wkręca się w ten wymyślony świat i losy bohaterów. Bardzo dobrze bawiłam się przy czytaniu tej pozycji i już dziś wiem, że chętnie sięgnę po kontynuację, która zapowiada się obiecująco! Jak najbardziej polecam!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung