Selfie to obecnie jeden ze znaczących elementów życia młodych osób na całym świecie. Rozwój internetu, w tym mediów społecznościowych, powoduje, że już mało kto wyobraża sobie codzienność bez dostępu do wirtualnej przestrzeni, a wielu jest od niej wręcz uzależnionych. Ta zmiana nastąpiła niedawno, pokolenie pięćdziesięciolatków pamięta bowiem jeszcze czasy bez telefonów komórkowych i komputerów.

W niniejszej książce Autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego młode osoby robią sobie selfie, jakie są tego powody, po co zamieszczają takie fotografie w social mediach, nie zważając na ochronę swojej prywatności. Bo do tego, że robimy zdjęcia, jesteśmy przyzwyczajeni - grupowe, z uroczystości rodzinnych, z bliskimi, fotografie zwierząt, krajobrazów itp. - ale robienie zdjęć samemu sobie może się niektórym wydawać czymś dziwnym i niezrozumiałym. Przyjrzał się temu zjawisku w Polsce i Czechach, analizując je także w kontekście jego związku z dzieciństwem badanych osób.

Informacje dodatkowe o Selfie jako nowy sposób komunikowania i kreowania autowizerunku w kulturze pogranicza polsko-czeskiego:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2023-04-11
Kategoria: Inne

Kup książkę Selfie jako nowy sposób komunikowania i kreowania autowizerunku w kulturze pogranicza polsko-czeskiego

Społeczne konteksty wyborów edukacyjnych gimnazjalistów szkół wiejskich
Krzysztof Zajdel0
Okładka ksiązki - Społeczne konteksty wyborów edukacyjnych gimnazjalistów szkół wiejskich

Niniejsza książka jest próbą pokazania, jakich wyborów w zróżnicowanym współczesnym środowisku społeczno-kulturalnym dokonują młodzi ludzie, przed którymi...

Wychowanie dziecka
Krzysztof Zajdel0
Okładka ksiązki - Wychowanie dziecka

\"Książka stanowi ciekawą próbę pokazania podstawowych mechanizmów rządzących procesem wychowania w rodzinie i poznania sensu budzących rodzicielskie wątpliwości...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun