Sekretna historia ludz...skarpetek

Długo wyczekiwana piąta część bestsellerowej serii o Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek autorstwa Justyny Bednarek zadebiutuje już jesienią! Seria, którą pokochali mali i duzi, starsi, młodzi i młodsi, wraca z przytupem… Szykujcie się na nieeesamowite przygody!

To będzie najbardziej szalona i wciągająca przygoda, jaką moglibyście sobie wyobrazić. I dostaniecie dowody na to, że skarpetki rządzą. Nawet w muzeum!

W piątej części serii o Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura przekonacie się, że wizyta w muzeum może być równie emocjonująca, co lot w kosmos, spotkanie żywych dinozaurów czy zdobycie autografu ukochanej autorki!

Wybierzecie się tam razem z małą Be i jej niezwykłym dziadkiem – kustoszem (to taki pan, co pracuje właśnie w muzeum) i jedynym w swoim rodzaju opowiadaczem fascynujących historii. Oprowadzi Was po tajemniczych muzealnych zakamarkach, obejrzycie eksponaty i wysłuchacie niezwykłych opowieści o przygodach niesfornych i wszędobylskich skarpetek. No i poznacie najpilniej strzeżone sekrety dziejów. Nie uwierzycie pewnie tak od razu, ale bardzo możliwe, że w historię ludzi od samego początku były zamieszane… skarpetki. Piąty tom cyklu Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek rzuca nowe światło na znane nam fakty z dziejów Polski i świata.

Co tym razem się przydarzyło tekstylnym bohaterkom, jakie lądy i czasy odwiedziły, jakie wybitne postaci poznały? Wiecie, jak to jest ze skarpetkami – wcisną się wszędzie i nieźle potrafią namieszać w biegu historii! Sprawdźcie sami, w jakie wydarzenia się wplątały.

Lektura to niezwykła, a zarazem lekcja historii i wyobraźni, na której – gwarantujemy – nie będzie się nudzić żadne dziecko (i jego rodzice czy dziadkowie!)! A może, zainspirowani przez dzielne skarpetki, młodzi czytelnicy wymyślą własne przygody nieustraszonych i pomysłowych otulistópek? Zapraszamy do zabawy!

Informacje dodatkowe o Sekretna historia ludz...skarpetek:

Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: 2022-09-28
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788367195188
Ilustracje:Daniel de Latour

Kup książkę Sekretna historia ludz...skarpetek

Sekretna historia ludz...skarpetek - opinie o książce

Przed małą Be wycieczka z dziadkiem do Wielkiego Muzeum, gdzie on jest kustoszem. Jednak nie będzie to zwykła wyprawa, jaką może odbyć każdy. Dziewczynka uda się do miejsc niedostępnych dla zwiedzających i pozna tajemnice nikomu nieznane, w których znaczącą rolę odegrają … skarpetki. Co zobaczy i czego dowie się dziewczynka? Jakie tajemnice odkryje?

Na wstępie muszę się przyznać, że jest to nasze pierwsze spotkanie z tą serią i nie wiem jak, to się stało, że tak jest. Nie wiem jak poprzednie tomy, ale ten jest po prostu świetny o to pod wieloma względami. Po pierwsze mamy sporą dawkę wiedzy. Na przykład dziecko może dowiedzieć się, kim jest kustosz, a przyznaję się bez bicia, że sama nie wiedziałam. Jednak to nie jedyna wiedza, jest jej dużo więcej. Wraz z książką wyruszamy w podróż w czasie, m.in. odwiedzamy czasy prehistoryczne, udamy się do Egiptu, poznamy mitologicznych bohaterów, a nawet spotkamy króla Artura.
W książce znajdziemy dziewięć opowieści, które można czytać zarówno samodzielnie, po jednej, jak i wszystkie naraz. Każda jest inna, każda ciekawa, wciągająca, pełna humoru. To pozycja, przy której uśmiech nie schodzi z twarzy.

Wizualnie książka również nam się spodobała. Znajdziemy w niej duże, niebanalne ilustracje Daniela de Latour. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się szybko, nawet kiedy będzie często używana, a uwierzcie mi na słowo, że będzie.

„Sekretna historia ludz... skarpetek” to świetna książka, z dużą dawką humoru, niebanalnymi ilustracjami i walorami edukacyjnymi. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2023-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Posiadam,

Jak powstały skarpetki? Kiedy i w jaki sposób te niezastąpione skrawki materiału trafiły na Nasze stopy? I wreszcie, od jak dawna skarpetka jest towarzyszem człowieka? Jeśli nie wiecie, to nie musicie się już zastanawiać. Wystarczy, że Wy i/lub Wasze dzieci sięgniecie po wspaniałą książkę autorstwa Justyny Bednarek pt. "Sekretna historia ludz... skarpetek".

Autorka znana, zwłaszcza młodym czytelnikom, z serii książek o "Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek", która w mgnieniu oka stała się bestsellerem, tym razem wraz ze swoimi kultowymi bohaterami zabiera Nas w podróż do przeszłości i czyni strażnikami tajemnicy - najdawniejszych dziejów SKARPETEK. Dzięki dziadkowi Be, muzealnemu kustoszowi i ciekawości małej dziewczynki trafiamy do pełnych sekretów podziemi muzeum, skąd wyruszymy w drogę do przeszłości otulistópek*. Na trasie czeka Nas wiele przystanków i całe mnóstwo skarpetkowych przygód, które sponsorują m.in. Skarpetka babilońska, Skarpetka izraelicka a nawet Skarpetka spodgrunwaldzka. Nie ma na co czekać, dajcie się porwać tym tekstylnym przygodom!

Dużą zaletą "Sekretnej historii ludz... skarpetek" jest fakt, że książkę można przeczytać jednym tchem albo podzielić ją na osobne opowieści i traktować jako cykl skarpetkowych przygód, czytanych dziecku na dobranoc. Można też, podobnie jak moje dziecko, po przeczytaniu książki od deski do deski, stale wracać do początku i zaśmiewać się do łez ze znakomicie zredagowanych, humorystycznych skarpetkowych dialogów. Bo ta opowieść z każdą kolejną lekturą jest lepsza, zaś wędrujące skarpetki paradoksalnie stają się coraz bliższe Naszemu sercu (nie stopom).

Ani mnie, ani mojego syna zupełnie nie dziwi fakt, że książka ta była najlepiej sprzedającą się pozycją dla dzieci w 2022 roku. Przygody jej tekstylnych bohaterów zachwycają od pierwszych stron lektury a niepowtarzalne ilustracje stworzone przez Daniela de Latour sprawiają, że z zaciekawieniem przeglądamy każdą kolejną kartę tej wspaniałej opowieści. "Sekretna historia ludz... skarpetek" to pozycja dla małych i dużych czytelników, bo można ją odkrywać na wiele sposobów. Dzieci ujmuje niezwykłymi przygodami bohaterów, dorosłych zaś subtelną ironią i nieoczywistym sposobem wyjaśniania często zawiłych meandrów historycznych wydarzeń. Mnie, jako historyka ta książka szczególnie chwyta za serce, bo dzięki niej każde dziecko, bez względu na wiek, może obcować z przeszłością i przekonać się, że historia wcale nie musi być nudna.

Zachwyt i uśmiech, który ani na chwilę nie schodzi z twarzy dziecka w czasie czytania o losach skarpetkowych bohaterów to zdecydowanie najlepsza rekomendacja dla tej wyjątkowo uroczej książki. Jeśli szukacie pięknie ilustrowanej, pouczającej a zarazem zabawnej pozycji dla Waszych pociech, to gorąco polecam Wam "Sekretną historię ludz... skarpetek", a sama z wielką przyjemnością sięgnę po drugą część owijkowych przygód, by przekonać się, co Nasi bohaterowie nawywijali w kolejnych stuleciach.

*Dodając trochę prywaty, otulistópki to najpiękniejsze określenie skarpetek, jakie słyszałam.

Błyskotliwe podejście do prawd historycznych, okraszone humorem. Mała Be odwiedza w muzeum dziadka, który pokazuje jej tajne eksponaty i opowiada alternatywne wersję wydarzeń historycznych ze skarpetkami w rolach głównych. Byłam lekko zniesmaczona historią Szymona i jego spotkaniem z Jeszuą (moim zdaniem autorka pozwoliła sobie na zbyt wiele). Ale poza tym książka bardzo udana.

A jak antylopa. Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole
Justyna Bednarek0
Okładka ksiązki - A jak antylopa. Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole

Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole to wspaniała seria, dzięki której najmłodsi poznają litery i nowe słowa. Zabawne historie z życia przedszkola...

Smopsy
Justyna BEDNAREK0
Okładka ksiązki - Smopsy

Wściekły Jaromir z Arkony tropi bestie, czyli smoki. Udało mu się już zlokalizować trzy sztuki. Teraz tylko musi je wyłapać! Tymczasem smoki, społeczne...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;