Sekret

Tom 28 cyklu Jack Reacher

Przy łóżku jednego z pacjentów zjawia się dwóch nieznajomych. Pokazują mu listę nazwisk i zadają proste pytanie, którego zupełnie się nie spodziewał. Kilka minut później ten sam pacjent ponosi śmierć w wyniku upadku z dwunastego piętra szpitala.

Zdarzenie to nieoczekiwanie przyciąga uwagę sekretarza obrony, który zwołuje międzyagencyjną grupę zadaniową do zbadania sprawy. Jack Reacher, niedawno zdegradowany ze stopnia majora, zostaje przydzielony do zespołu jako przedstawiciel armii. Jeśli pomoże w śledztwie, świetnie. Jeśli nie, będzie wygodnym kozłem ofiarnym.

Owszem, Reacher jest wyjątkowym śledczym wojskowym, ale praca biurowa zdecydowanie nie jest jego żywiołem. Kiedy ściga się z czasem, by zidentyfikować działającego z zimną krwią zabójcę i rozwiązać zagadkę, która sięga niemal ćwierć wieku wstecz, musi umiejętnie poruszać się w nowym środowisku.

Informacje dodatkowe o Sekret:

Sekret - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2024-07-16, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Rzadko wracamy do przeszłości Jacka Reachera, ale akurat ten tom przenosi nas do czasów, gdy Jack podpadł armii, został zdegradowany do rangi kapitana i dostaje przydział do sprawy, którą nikt nie chciałby się zająć. Oprócz niego w zespole są osoby w podobnej do niego sytuacji z FBI, CIA.

Ostatnie książki z serii nie są jakieś zachwycające. Pewnie gdybym zaczął od nich mógłbym nie sięgnąć po te wcześniejsze, po których stałem się zagorzałym fanem i mam wszystkie książki wyeksponowane w mojej biblioteczce, która zmieści sporo książek, ale grzbiety widać ledwie 1/4 (poza tym mam sporo pudeł z przeczytanymi ksiażkami, ale budowa domu i większa przestrzeń daje mi nadzieję, że część z nich stanie na półkach).

Recher dla fanów, ale nie na wejście w jego świat.

Sprawa osobista
Lee Child0
Okładka ksiązki - Sprawa osobista

Nieznany sprawca strzela z dużej odległości do prezydenta Francji. Zamach jednak cudem się nie udaje. Snajper jest doskonałym zawodowcem, ma wielkie umiejętności...

Bez litości
Lee Child0
Okładka ksiązki - Bez litości

O Jacku Reacherze nie wiadomo wiele. Jest byłym oficerem żandarmerii. Jest silny, inteligentny i przebiegły. Uwielbiają go kobiety oraz... kłopoty. Te...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;